Xiaomi Mi5 Vs. Xiaomi Redmi Pro

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selam , 

Başlıkta aslında herşey yazıyor :) Bu iki telefondan birini alacağım

Lakin bu güzel kardeşinizin kafası karışıyor...

1- Mi5 boyut olarak redmi pro'dan daha ufak , bu zamana kadar hiç 5inç üstü telefon kullanmadım , kullanamadım sevmedim. [mi5 +]

2- Redmi pro'nun bataryası 1amper daha fazla , şuanki telefonumda 2950mah ve günü ucu ucuna çıkarıyor (sikko custom rom ile) [redmi pro +]

3- Mi5 için global rom varken , redmi pro için china global hariç henüz global yok ( yok dimi lan ben mi bulamadım yoksa o_O )  [mi5 +]

4- mi5 fakir edition(hb) plastik terk , redmi pro en azından hafif metallica [redmi pro +]

5- redmi pro'ya hafıza kartı takabiliyorsun [redmi pro +]

6- mi5 kamerası daha iyi gözüküyor , redmi pro'da sikik dual lens ile tırt bokeh yaratmışlar ama yemezler [mi5 +]

7- mi5 de nfc varken redmi pro'da malesef [mi5 +]

8- redmi pro'da şaomii ilk defa oled ekran kullandı , daha az enerji tüketimi daha keskin renkler vs. bunu sanırım redmi pro'ya veriyorum [redmi pro+]

9- gelelim kabak tadı veren çekirdek mevsusuna , mi 5 paşalar gibi snapdragon kullanırken , redmi pro mtk , bunu da mi5'e veriyorum bak [mi5 +]

10- lte band sayısı redmi pro'da daha fazla , mi5 de sıkıntı yaşayabilirim , ama çokta şeyimde de olmayabilir [ redmi pro ˧ ]

11- mi5 gorilla glass , redmi pro koroplast [mi5 +]

12- hiç çekmesem bile çok hayat memat meselelik selfie'lerde redmi pro daha iyi iş çıkarıyor [redmi pro +]

Vallahi şimdilik aklıma gelenler ve takılanlar bunlar , gerisini pek önemsemiyorum yok rengiymiş yok body/ekran oranıymış filan..

Sonuçları merak edenlere :

Mi5 : 6 oy

Redmi Pro : 5.5 oy

Burda devreye siz değerli tahribat müridleri girerek , bu iki telefondan herhangi birini kullanıyorsanız , yukarıdaki kafa karıştıran sorularıma cevap olur musunuz -_-

baristbt tarafından 23/Oca/17 23:32 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.leyladansonra.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Mi5s e davet edeyim seni o zaman

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mxmax
    Mxmax's avatar
    Erkek

Mi5 pro kullanıyorum 8 buçuk saat ekran süresi alıyorum hocam, pil konusunda şüphen olmasın 

trader
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://i.hizliresim.com/PnWy4b.jpg

Redmi Pro kullandım.

-Kasası çok sağlam ve şık. Arkası fırçalanmış metal. HTC havası var telefonda.

-Ekranı Samsunglardaki gibi parlak ve canlı değil. Sönük ekran bana göre.

-Çift kamera var güya arkaplanı bulanık yapması gerek ama beceremiyor yazılımı. Kameradan çok şey bekleme

-Bataryası çok iyi. Hızlı şarj desteği varmış ama kutudan standart yavaş şarj adaptörü ile çıkıyor

-Kutudan kulaklık çıkmıyor.

-Hafıza kartı takılabiliyor ama bu seferde 2. sim kartı takamıyorsun. Kaldı ki 64 GB hafızası var bence hafıza kartı gereksiz.

- Parmak izi okuması çok iyi. Ekranda saate bakayım diyorsun hemen açıyor o derece.

-Rom tam Türkçe değil. Bazı İngilizce yerler veya saçma sapan çeviriler var.

-Büyük tema mağazası var. Ancak temaları çok acayip. Simgeler, bildirim çubuğu, açılış animasyonu vs her şeyi değiştiriyor.

-Altın sarısı modeli var ancak tam sarı değil böyle esmerimsi bronz rengine kaçan bi rengi var. iPhonelardaki sarı gibi değil.

Başka sorun varsa cevaplamaya çalışırım.

mkyb tarafından 23/Oca/17 23:57 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

@DrKill hocam dediğiniz telefona baktım ama tr de garantili filan satan yer bulamadım , açıkcası hb den almayı düşünüyorum

@Mxmax hocam o bütçemi çok aşıyor , taş çatlasa bin lira çalışır :)

@mkyb abi ne yalan söyleyim , son 2-3 telefonumun kamerası hep orta düzeydeydi , yani bi foto çekmek için illaki iş telefonum note4 ü çıkarıyordum ,

artık onu istemiyorum. miui harika , çok severek deli gibi kullanıyorum ! :)

en son düşüdüren global rom olmayışı , ekranı oled , şarj hariç bi fikrim yoktu , misal sen sevmemişsin.

tek simkart kullanıyorum zaten o konuda problemim yok. lakin şuan misal mi5 bend test izledim , adam kürdan kırar gibi kırdı , lakin redmi pro da çok zorlandı.

bilemedim vallahi.

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mi5'in custom rom desteği var ama Redmi Pro'da bi şey yok şimdilik. Bu arada telefonda Google Play yüklü olarak gelmişti.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Redmi Note 4'ün MTK işlemciden ayrı önümüzdeki günlerde Snapdragon 625 versiyonu çıkacak. İyi telefondur. 1000-1200 TL civarı olacak sanırım. (Xiaomi düşünüyorsan garanti işini düşünme pek hocam. Olmasa daha iyi garanti)

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MsXLaBs
    MsXLaBs's avatar
    Erkek

Hocam mi5 kullanıyorum telefon güzel ilk zamanlarda 5-6 saat ekran süresi alıyordum su anda 3-3,5 saat ekran süresi ancak alabiliyorum. Estetik olarak çok güzel ama malzeme kalitesi pek iyi değil arka pil kapağını kırdım ve arka cebimde taşıdığım için hafiften eğilme oldu biraz daha eğilirse lg gflex e rakip olur gibime geliyor. Boyut olarak gayet makul seviyede ancak her an elden düşecekmiş hissi ile kullanmak sıkıntı yaşatıyor. Günlük kullanımda her türlü işini görür. Genel olarak yine de memnunum. Redmi pro için ise bişey diyemem. 

Şeytana kızma, bi iyilik yap o sana kızsın...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Xiaomi Mi5'in evet malzeme kalitesi çok dandik. Özellikten kısmayalım demişler ama bu seferde malzeme kalitesinden kısmışlar. Kesinlikle kılıfsız kullanılacak bir telefon değil. Bundan bir önceki model Mi4 böyle değildi mesala çok sağlamdı. Üstelik çelik kasaydı. Bunda basmışlar aliminyumu çubuk kraker gibi kırılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=d2jav7UdQtE

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Mi5 alacaktım ama piyasada siyahini buladım :/ bir pili iyi diyorlardı normal kullanımda 1 gün yetmez mi ?

طדṮ
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

s3'den mi5'e geçtim.

telefondan çok memnunum. iyiki almışım diyorum.

beğendiğim kısımlar, ekran parlaklığı, kamera, ücresiz sınırsız tema, kumanda olarak kullanabilmen, telefon konuşmalarını ses kaydı olarak kaydebilmen, içindeki güvenlik uygulaması (bunu özellikle çok beğendim), parmak izi, şarj (hem çabuk dolması hemde uzun süre gitmesi ), fiyat/performans   gibi..

beğenmediğim kısım yok şimdilik.

Toplam Hit: 4881 Toplam Mesaj: 41
xiaomi mi 5 xiaomi mi5 vs. xiaomi redmi pro şaomi