Xiaomi Note 8 / Redmi 4A Ekran Değişimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Bu aralar ne çok konu açtım ya telefonlarla ilgili , ne uğraşmayı severim ne doğru dürüst kullanırım.

Sizlerden bir ricam olacak bilen varsa doğru yönlendirse beni sevinirim.

Kız kardeşlerimin telefonu bozuk 2sine çok ücret çıkartıyor telefoncular. Yıldım sorunlu telefonlarından...

Ekranı komple değişmesi gerek , satılan ekran + tamir kiti gibi ürünlere baktım n11 den kendim değiştirmek babında .

Fakat çıtalı - çıtasız gibi bir ayrım var satıcılar açıkçası sattığı ürünün içeriğini bilmiyor ne işe yaradığını da bilmiyor.

Çıtalı - Çıtasız ayrımı nedir Xiaomi redmi telefon ekranlarında bilgi verebilecek olan var mıdır? Bir de 'ÇITALI' lcd ekran + dokunmatik + tamir kiti ( uygun tornavida vs.. var sadece ) aldığımda yapıştırıcıya ihtiyacım olacak mı?

Yapıştırıcı her halükarda ( çıtalı da olsa çıtasız da olsa ) şartsa B-7000 glue alternatifi ne kullanabilirim  3M 2mm çift taraflı bant harici hızlı onarım silikonları var tüp şeklinde onlar iş görür mü ? Başka basic bir yapıştırıcı-silikon gibi öneriniz var mıdır? Zira 2 3 farklı ürüne ayrı ayrı kargo beklemek istemiyorum hele hele ufak bir yapıştırıcı için bu bekleyiş mahvedecek beni.

Teşekkür ettim.

LaNCeLoT tarafından 18/Şub/20 22:29 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çitalı dediği yan çerçeve yani. Günümüz telefonlarında ekran ve yan çerçeve birbirine yapışkanlı. Sadece ekran değişiyor ama ısıtmak lazım sonra yapıştırmak lazım vs. Çitalı diye satılan ekranların tamiri kolay. 

Yalnız 4A'da var mı bilmiyorum ama Note 8'de ısı dağıtıcı bakır şerit var. Çoğu çakma kasada o şerit yok. Eski kasadan söküp takamazsın zira sökmeye kalktığın an şekli bozuluyor ve eski halini almıyor. O şerit olmadan telefonu toplarsan telefon en ufak zorlamada ısınıp kapanmaya başlar.

Xiaomilerin ekran değişimi aşırı sinir bozucu. Adamlar resmen cihaz tamir edilmesin diye özel tasarlamışlar.

Ekran değişiminde bugune kadar gördüğüm en kullanıcı dostu tasarım Nokialarda. Telefonun içini açmadan direk önden ekran değişiyor. Ekranın arkasında soket var onu takıyorsunuz anında görüntü.

https://www.youtube.com/watch?v=C-JzKswoUqQ

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çitalı dediği yan çerçeve yani. Günümüz telefonlarında ekran ve yan çerçeve birbirine yapışkanlı. Sadece ekran değişiyor ama ısıtmak lazım sonra yapıştırmak lazım vs. Çitalı diye satılan ekranların tamiri kolay. 

Yalnız 4A'da var mı bilmiyorum ama Note 8'de ısı dağıtıcı bakır şerit var. Çoğu çakma kasada o şerit yok. Eski kasadan söküp takamazsın zira sökmeye kalktığın an şekli bozuluyor ve eski halini almıyor. O şerit olmadan telefonu toplarsan telefon en ufak zorlamada ısınıp kapanmaya başlar.

Xiaomilerin ekran değişimi aşırı sinir bozucu. Adamlar resmen cihaz tamir edilmesin diye özel tasarlamışlar.

Ekran değişiminde bugune kadar gördüğüm en kullanıcı dostu tasarım Nokialarda. Telefonun içini açmadan direk önden ekran değişiyor. Ekranın arkasında soket var onu takıyorsunuz anında görüntü.

https://www.youtube.com/watch?v=C-JzKswoUqQ

Çıtalı almam her halükarda +1 puan kolaylaştırıyor işimi yani öyle anladım? Ne kadar zor olsa da çıtalı öneriyorsun

Bir de yapıştırıcı için bir çözümü var mıdır beni yönlendirebileceğin ( çıtalı çıtasız ayrımı olmadan her şartta yapıştırıcı lazım mıdır )

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Xiaomi cihazların montajı zor oluyor oyüzden fiyat işçilik biraz daha yüksektir xiaomi lerde.

Çıtasız ekran çerçevesiz ekran demektir genelde hep sıkıntı çıkartır ama daha ucuzdur tavsiye etmem.

Çıtalı ekran ise bildiğin çerçeveli ekran oluyor.

Yapıştırmak için 

Eğer telon ekranı kasası siyah ise T9000 

Siyah dışında başka bir renk ise t8000 kullanmalısın

Yapıştırdıktan sonra 45dk preste yada lastiklemek gerek iyice tutması için.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Xiaomi cihazların montajı zor oluyor oyüzden fiyat işçilik biraz daha yüksektir xiaomi lerde.

Çıtasız ekran çerçevesiz ekran demektir genelde hep sıkıntı çıkartır ama daha ucuzdur tavsiye etmem.

Çıtalı ekran ise bildiğin çerçeveli ekran oluyor.

Yapıştırmak için 

Eğer telon ekranı kasası siyah ise T9000 

Siyah dışında başka bir renk ise t8000 kullanmalısın

Yapıştırdıktan sonra 45dk preste yada lastiklemek gerek iyice tutması için.

Paket lastiği iş görür mü hocam , bilmem kaç kat gersek?

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Evde ağır test kitabı, ansiklopedi varsa koy üstüne. Birde bataryayı sökerken sakın yamultma. Hem yırtılıp patlama riski var hemde içindeki hücreler zarar görüyor.

Falcon 530 diye bir sprey var Onu bataryanın arkasına sıkarsan yapıştırıcı etkisini kaybeder. Telefona bir zararı olmaz hemen uçuyor.

mkyb tarafından 18/Şub/20 23:24 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Teşekkür ettim dostlar

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Evde ağır test kitabı, ansiklopedi varsa koy üstüne. Birde bataryayı sökerken sakın yamultma. Hem yırtılıp patlama riski var hemde içindeki hücreler zarar görüyor.

Falcon 530 diye bir sprey var Onu bataryanın arkasına sıkarsan yapıştırıcı etkisini kaybeder. Telefona bir zararı olmaz hemen uçuyor.

büyük larustan 3 taen koyunca ekran kırılmıştı :D

çok ağır birşey koymayın .

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Sen tokunu çıkarmışsın hocam. :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Hafızasi yüksek olsa bir şey olmazdi

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Hafızasi yüksek olsa bir şey olmazdi

3 tane meydanlarus ile kırıldı ise düzgün temizlenip düzgün takılmamış. eğer preste kırılmasaydı cepte kırılırdı o ilerde.

muntazam takarsanız 5 tane koysanda bişi olmaması lazım.