Xiaomi Powerbank Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar,bir arkadaşımın bana kurcalamam için verdiği gözden çıkardığı powerbanki bugun açtım baktım ilk başta preslenen + kutubun temassızlığı sandığım ancak elimle veya probla temas ettirmeme rağamen tepki alamadğımız powerbankı en son slikon ile iyice sabitledim yine gidip gelmeler oldu.

Sizce burdaki sorun ne olabilir ? 

ölçümleri yaptım gayet güzel çıkıyor her şey.

https://hizliresim.com/3p7VD9 

https://hizliresim.com/RO0vYY 

https://hizliresim.com/pG0Dgo 

https://hizliresim.com/kXbDkJ 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Lehim sart hacim

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Lehim sart hacim

hocam buna nasıl bir lehim yapmalı - kutuba bakar mısın pres yapmışlar lehim filan yok yani :D

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Orjinal ürün mü bu? Eğer orjinal ise müdahale etmediysen yardımcı olabilirim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

Orjinal ürün mü bu? Eğer orjinal ise müdahale etmediysen yardımcı olabilirim

orijinal 10000 mah ,müdahele etmedim sadece içini açtım baktım ölçtüm.bir şey söküp kesip atmadım

rapidhacker550 tarafından 22/Eki/17 03:13 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

kutup lehimlenecek orası yapıldığında gidip gelme devam ederse.

usb söket olma ihtimali yüksek.ordan olduğundan emin olunursa değişecek.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    siberturq bunu yazdı

usb söketler sapasağlam hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    siberturq bunu yazdı

usb söketler sapasağlam hocam

O zaman anlayan birinin yakından incelemesi gerekir.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

pres değil hocam işte bir kaynak türü. bi fabrikada görmüştüm. iki metali birbirine değdirip üstüne bi makineden çıkan ucu değdirdiklerinde saniyesinde birbirine yapışıyo metaller.

öyle birşey.

eğerki oraya temas edince çalışıyorsa sıkıntısız lehim işi çözer gibi.

tems ettirince çalışmıyorsa belki üstünde yalıtıcı koruyucu birş ey vardır ondansa da lehim olunca iletir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

pres değil hocam işte bir kaynak türü. bi fabrikada görmüştüm. iki metali birbirine değdirip üstüne bi makineden çıkan ucu değdirdiklerinde saniyesinde birbirine yapışıyo metaller.

öyle birşey.

eğerki oraya temas edince çalışıyorsa sıkıntısız lehim işi çözer gibi.

tems ettirince çalışmıyorsa belki üstünde yalıtıcı koruyucu birş ey vardır ondansa da lehim olunca iletir.

normal lehim olur mu diyorsun ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

puntalanmış gibi hocam, önce parçalara ayrı ayrı lehim atmayı dene, ikisi de lehim tutuyorsa ısıtıp birleştir birbirine 

Toplam Hit: 2119 Toplam Mesaj: 13
powerbank tamiri xiaomi powerbank tamiri