Xioami Mi A1

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    rsnalp bunu yazdı

Bu huawei mate 10 lite yada huawei p smart kullanan varmı onlar hakkında ne düşünüyorsunuz peki?

Hocam Huawei'nin orta seviye cihazları pişman etmez ama temelde hepsi aynı cihazlar az çok. Eskinin Nokiası gibi sadece kasayı değiştiriyorlar işlemcileri aynı. Mate 10 Lite daha iyi. Hem ram 4 GB, hemde kamera abisin Mate 10 ile aynı ama yazılımı tırt. Eğer fotoğrafçılıktan anlıyorsan güzel kareler çekebilirsin.

Huawei'nin kullandığı Kirin işlemcilerin animasyonlar ile arası iyi değil. Bankacılık uygulamalarının açılış animasyonlarında bile manasız kasılmalardan gördüm. Birde en pahalı model P20 Pro.

Bu saatten sonra sıfır Android telefon alıpte 3 GB ramli cihaz almak olmaz. Almışken 4 GB alında atılan taş ürkütülen kurbağaya değsin.

Telefon alacaklara şuanki fiyat / perfornmans cihazı önerim : Asus Zenfone 5. iPhone X çakması tamamiyle ama cihaz cidden iyi.

https://www.youtube.com/watch?v=9LnoXWDNWjQ

mkyb tarafından 26/May/18 22:38 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    rsnalp bunu yazdı

Bu huawei mate 10 lite yada huawei p smart kullanan varmı onlar hakkında ne düşünüyorsunuz peki?

Hocam Huawei'nin orta seviye cihazları pişman etmez ama temelde hepsi aynı cihazlar az çok. Eskinin Nokiası gibi sadece kasayı değiştiriyorlar işlemcileri aynı. Mate 10 Lite daha iyi. Hem ram 4 GB, hemde kamera abisin Mate 10 ile aynı ama yazılımı tırt. Eğer fotoğrafçılıktan anlıyorsan güzel kareler çekebilirsin.

Huawei'nin kullandığı Kirin işlemcilerin animasyonlar ile arası iyi değil. Bankacılık uygulamalarının açılış animasyonlarında bile manasız kasılmalardan gördüm. Birde en pahalı model P20 Pro.

Bu saatten sonra sıfır Android telefon alıpte 3 GB ramli cihaz almak olmaz. Almışken 4 GB alında atılan taş ürkütülen kurbağaya değsin.

Telefon alacaklara şuanki fiyat / perfornmans cihazı önerim : Asus Zenfone 5. iPhone X çakması tamamiyle ama cihaz cidden iyi.

Benim için en önemli şey fotoğraf aslında ama 4gb ram olmasına rağmen takılıyor olması düşündürücü 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ramden değil hocam uyumsuzluk problemi gibi acayip bir şey. Saniyelik ama can sıkıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Ramden değil hocam uyumsuzluk problemi gibi acayip bir şey. Saniyelik ama can sıkıyor. 

Anladım peki teşekkür ederim yinede :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    rsnalp bunu yazdı

Hocam note fe mi zenfone 5 mi hangisi alınır f/p diyolar ikisi içinde 

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/85116-105083/samsung-galaxy-note-fe_asus-zenfone-5-ze620kl/

piiiranha9242 tarafından 27/May/18 13:37 tarihinde düzenlenmiştir

..Morali hep bozuk olan insan..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

1730a arkadaşım Mi6 aldı. çift kamera var. gayet memnun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

1730a arkadaşım Mi6 aldı. çift kamera var. gayet memnun.

Bütçe max 1600 benim, hatta 1400 falan diyordum ama adam akilli bisey bulamayınca biraz daha zorladım açıkçası

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

XİAOMİ Mi6 veya a1 alacaksan cihazı rootlayıp "google camera" kurarak kullanman lazım... Bunu yapmayacaksan alma hayal kırıklığı yaşarsın çünkü kendi stock kamera yazılımı berbat.

Ancak google camera ile çoğu cihazın eline veriyor. Kamera donanımı harika sadece yazılım olarak sıçmışlar.

Kendi mi6 cihazımdan örnek vereyim sdigara izmaritine dikkat:

BU STOCK KAMERA İLE ÇEKİLDİ (%100 ZOOM)

BU GOOGLE CAMERA İLE ÇEKİLDİ

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

XİAOMİ Mi6 veya a1 alacaksan cihazı rootlayıp "google camera" kurarak kullanman lazım... Bunu yapmayacaksan alma hayal kırıklığı yaşarsın çünkü kendi stock kamera yazılımı berbat.

Ancak google camera ile çoğu cihazın eline veriyor. Kamera donanımı harika sadece yazılım olarak sıçmışlar.

Kendi mi6 cihazımdan örnek vereyim sdigara izmaritine dikkat:

BU STOCK KAMERA İLE ÇEKİLDİ (%100 ZOOM)

BU GOOGLE CAMERA İLE ÇEKİLDİ

Sar değerine hic dikkat etmemistim a1 den vazgeçtim şimdiyse mate 10 lite ile mi6 arasında gidip geliyorum ;)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@piiiranha9242

Note FE tabiki daha iyi ama 250 lira daha pahalı. 100-200 lira daha eklemenin sonu yok gider 5.500 liralık iPhone X'ten çıkarsın en son.

Toplam Hit: 3251 Toplam Mesaj: 33
huawei xioami