Xp Yüklenmiyor!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pRefoRmaT
    pRefoRmaT's avatar
    Erkek
    Ya arkadaşlar bilgisayarıma biturlu Xp yukleyemiyorum dun temis bir format attık ve Xp yi tam kurcam dosyaları yuklerken bir mavi exran çıktı ve (nah yuklersin) gibisinden bir msj la oturttu koltuğa ya bu başıma 2, kez geldi yardımlarınızı bekliorum bu arada makinamın ozelliği Celeron 400 128 Ram 32 MB Riva TNT2 M64 Pro..vs.. ya daha once mis gibi çalışıyodu şimdi sıçıklamaya başladı bi zahmet ilgilenirsenizz.... Sevgiler...

Konu Bölüm Modu tarafından ilgili bölüme taşınmıştır.
    (yaf İşletim Sistemleri Bölümü varken niye Bilgisayar Oyunları Bölümüne açılırki konu anlamış değilim MuTReFT )
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Haydaaaaa...

valla buna bişey söylemek imkansız kardeş...

ayni en azından sistemi görmem gerek...

Hem ne yapacan xp yi???

kullan fıstık gibi 98i celeron 400 makinaya xp kurup kasmaya ne gerek var....

Hem kendini kasacan hem sistemi..
    bırak kalsın 98 de...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SCOOP
    SCOOP's avatar
    Erkek
    Eğer aldığın hata mesajını yazarsan daha çok yardımcı olabiliriz.Bir de donanımcının dediği doğru o sistem zaten win XP kaldırmaz hade bekliyom hata mesajını yaz.

www.fulloyun.com Gerçek Oyuncuların Sitesi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pRefoRmaT
    pRefoRmaT's avatar
    Erkek
    Ya baba o msjı hatırlamıyom Synthmaster biliyodur onla birlikte yukluyoduk ama şoyle bir hata xp nin mavi ekranı çıkyor koskocaman bir error yazıyo dll. bilmemne oyle bişe ya birsürü sıfır var acayip bir hata tam sinir ediyooo yaa ya siz haklısınızda benim Xp kurmam lazım şuan 98 kullanıyorm manyak iii de bir istisna var ama makinayı Synthmaster saolsun Xp ye çevirdi skin lerle şu windowblinds yukledi maniac oldu neyse synthmaster a sorim şu hatayı yazarım buraya saolun!!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    switch
    switch's avatar

Daha önce sisteminde xp mi yukluğdü 98 mi. Eğer daha önce 98 yüklüyse sorun cd-rom dan kaynaklı master slave ayarlarını kontrol et..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pRefoRmaT
    pRefoRmaT's avatar
    Erkek
    ya bak daha önce Xp yuklemiştim ama biraz yarım olmuştu baktım hata veriyor sildim windows 98 yukledim oda yarım yamalak oldu ama yazlıktaydım ihtiyacım olan şeyler yoktu senin dediğin doğru olabilir ama makinamda şuan 2 tane CD sürücü var CDR-W ve normal okuyucu onu ben bi tekrar denerim peki şimdi yukseltsem olurmu 98 in ustune kursam yermi acaba.....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    switch
    switch's avatar

Yükseltmende herhangi bir problem ile karşılaşmassın ancak dediğim kontrolleri yap cok önemli eğer mümkün se bu ayki pcnet dergisini ala ve orada aynı konuyla ilgili çözümü oku eğer problem buradan kaynaklanıyorsa büyük bir ihtimal baştan xp yi kurabilirsin aşağıda belirttiğin sisteme 2 tane işletim sistemi kurma bence
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pRefoRmaT
    pRefoRmaT's avatar
    Erkek
    Yok yaa baba kurarmıyım benim makina tam kıytırık ama napak idare etmeyle yetiniyok....Neysee ben onu denerimm şimdi yukseltmeyi deniyecem......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Synthmaster
    Synthmaster's avatar
    Erkek
    Evet daha önce cillop gibi XP yi kaldıran bu aletin verdiği hata şu.

NT CD si ile boot ediyorsun. Kur önce mavi ekranda bazı dosyaları yüklüyor. Normalde Windows kuru çalıştırması gereken yerde siyah ekran üzerine şöyle bir hata çıkıyor :

" Unknown Hard Error
    \systemroot\system32\winnt32.dll " ve sistem kitleniyor. CD de sorun yok cüngü 3 ayrı CD de de aynı sorun. Home,Pro,Başka Pro :))

olay bu. Daha önce böyle bir sorun yoktu arkadaşın aletinde.

muharrem, abiiii. bak bırak XP yi artık. kurmuşum baba gibi 98'i, Windowblinds'i daha ne istiyon lem.

Forum, Hikaye gibi bölümlerde opsiyonel olarak her yazdığınızın sonuna eklenen yazı :))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pRefoRmaT
    pRefoRmaT's avatar
    Erkek
    Ewt çıkan hata şu...

STOP: C0000221 Unknown Hard Error\SystemRoot\System32\ntdll.dll

bu hatayı veriyor ......
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Sorun %90 cdnin okunmamasından dolayı!!!

cd yi değiştir

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 6412 Toplam Mesaj: 14