folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Yalama Yapmış Vidayı Sökmek İçin Tavsiyeleriniz?

Yalama Yapmış Vidayı Sökmek İçin Tavsiyeleriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

arkadaşında laptopun vidası yalama yapmıştı sökmeye çalışırken tornavida kaydı elini kesti zavallı çocuk. sen o laptopu bana ver elini falan kesersin allah korusun

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

bende de masaüstü pc anakartı var.. anakartın altına sarılı olan zımbırtı takılı kaldı buna takılı olan vidanın ise yıldız olan ağzı yamulmuş zorlamışlar.. bildiğin O harfi gibi olmuş a.q anakarta zarar vermeden nasıl sökecem

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    perize
    perize's avatar
    Erkek

Vidanın yuvarlak kafa kısmını eğe ile her iki taraftan düzleştir daha sonra ucu küt bir penseyle acabilirsin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

beyler mause un alyan vidası var onu nasıl sökebiliriz alyan tornavida yok

Murdery yardım istiyor !

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocam arkasından 2 3 vurdun mu tornavida yuva yapar kendine sonra takılırsın :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

yıldız vidamın içi aşırı deforme olmuştu ne yaptıysam döndüremedim. Sonra içini tamamen çukur hale getirip, ucu sivri pense ile kenarından tutturarak yavaş yavaş çıkardım.

der die das
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

elektrikli vidalamaları denedinmi?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Kardeşler tavsiyeleriniz için teşekkürler. Şimdilik işlemi askıya aldım. Aslında dremel tarzı birşey ile  düz baş açmayı planlıyordum fakat civarında smd malzemeler var. Elim pek hassas olmadığı için şimdilik eldeki bulgura talim ediyoruz.

Karga burun filan diyen arkadaşlar olmuş. Metrik 2.5 bir vidayı karga burun ile kastırmak ephey zor olur. 

Merak edenler için göstereyim sol üst köşedeki oklu yuvaya giren vidayı çıkaramıyorum. 

1234567B tarafından 03/Eyl/14 19:44 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meraclitus
    Meraclitus's avatar
    Erkek

Hocam bi cozum var aslinda ama yapabilcek usta varmi onu bilmiyom. Karti komple sar heryerini sadece vidanin oldugu yer acik kalsin. Sonra ince punta atabilcek demirci ustasi bulcan. I vidanin ustune ayni boyutta vidayi kaynak ile tutturcak punta ama cok hafif tutsa yeter. Sonra ekledigi vidayi sokerken alttakide gelicek. Cok kullandigim bi yontemdi bi zamanlar :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wikwik
    wikwik's avatar
    Erkek
    Meraclitus bunu yazdı

Hocam bi cozum var aslinda ama yapabilcek usta varmi onu bilmiyom. Karti komple sar heryerini sadece vidanin oldugu yer acik kalsin. Sonra ince punta atabilcek demirci ustasi bulcan. I vidanin ustune ayni boyutta vidayi kaynak ile tutturcak punta ama cok hafif tutsa yeter. Sonra ekledigi vidayi sokerken alttakide gelicek. Cok kullandigim bi yontemdi bi zamanlar :)

Burdan yola çıkarak o vidanın üstüne ince uzun bir metali lehimlesen ve çevirsen çıkar mı acaba....

Bilgi Güçtür.
Toplam Hit: 4361 Toplam Mesaj: 41