Yan Gelirleriniz Neler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zorbaa
    zorbaa's avatar
    Erkek

yan gelir olarak hangi işe girebilirim diye araştırıyorum .Bu konudan birşey çıkar takipteyim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

düz gelirim yokki yanı olsun aq 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    glaurung bunu yazdı

Ana gelir: bilirkişilik yılda 250 dosya civarı, piyasayı bilenler hesaplar.

Yan gelir 1: borsa söylemeyim üzülürsünüz hayata küser karalar bağlarsınız.

Yan gelir: vodafone'da denetmenlik ayda 2 gün çalışıyorum 800 lira veriyorlar, bunu söyleyim de bari üzülmeyin nabim.

hocam vodafone işi ne :D bizde girelim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı
    glaurung bunu yazdı

Ana gelir: bilirkişilik yılda 250 dosya civarı, piyasayı bilenler hesaplar.

Yan gelir 1: borsa söylemeyim üzülürsünüz hayata küser karalar bağlarsınız.

Yan gelir: vodafone'da denetmenlik ayda 2 gün çalışıyorum 800 lira veriyorlar, bunu söyleyim de bari üzülmeyin nabim.

hocam vodafone işi ne :D bizde girelim

Hee söyliiim de batırın beni di mi =D 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

1- Parfüm ve Replika Telefon Satışı

2- Günde 1 saat anca toplamda

3- Hiç fazla değil 

4- Toplamda 2000 lira gitti iki siteye. Gerisi sadece canlı destek yanıtlama işleri. Ama bir siteyi elimden çıkarıcam

5- Var

6- Hayır

7- 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Cin çıkartıyorum

https://www.facebook.com/habertempo/videos/965791346816846/

Şaka :)

Çekirdekten fide yetiştiriyorum blue berry, goji berry, frambuaz, 30-35 cm boya gelince topluca bahçe kurmak isteyene satıyorum. Müşterilerimin çoğu Rizelidir; Blue berry fideleri 15-19 usd civarında gidiyor ne tutturabilirsen. Biraz zahmetli iş, seracıyla anlaşmak sıkıntılı; sera içine ayrıca bir sera kurmak gerekiyor, tünel serayı e-tartes gibi yerlerden alabiliyoruz, 1 adet a sınıfı klima, tünel uzunluğuna göre sanayi tipi vantilatör, işin başında günde 2-3 kez kontrol edecek kişi yeterli oluyor. Önceleri elle sulanıyor tohumdan çıkarken bebe dönemleri neme ve ısıya çok duyarlılar, kafayı çıkarıp 3 cm yi aştıklarında, Haftada 2 kez kontrol etmek yeterli oluyor bundan sonra damla sulama kuruyorsun. Nakliye ve bahçe kurma işineyse bulaşmamak en iyisi adam fideyi tutturamayıp öldürdüğünde boku sana atabiliyor; güney yamaca ekeceksin diyorsun gidip kuzey yamaca ekiyor veya ph 6 ile 7 arası olacak diyorsun uyumsuz toprağa gömüyor öldürüyor fideyi sonra tutmadı bu beni kazıkladın diyor.

Mesela 4 ay sonra bunları ekeceğim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Cin çıkartma iyimiş. 

Ne kadar arazide ekiyorsun hocam yıllık ne kadar vakit harcıyorsun, kazancın ne durumda ?

@RETRET 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Cin çıkartma iyimiş. 

Ne kadar arazide ekiyorsun hocam yıllık ne kadar vakit harcıyorsun, kazancın ne durumda ?

@RETRET 

Hocam ben bu işi master iş olarak yapmak istedim fakat tilkinin dönüp dolaşıp döneceği yer kürkçü dükkanı, biz yazılımdan başka bir bok yapamıyoruz :( arazi almak istedim alamadım, sera kurmak istedim kuramadım, ben de bunu 2. iş olarak da değil hobi olarak yapmaya karar verdim ve mevcut sera içine tünel sera kurarak işi çözdüm. Zaten kurulu olan bir sera içine 5 mt genişliğinde 50 mt uzunluğunda tünel sera kuruyorsun, haftada 2 kere gidiyorum her gidişim yarım günümü alıyor, fakat beni dinlendiren bir meşkale olduğu için sıkıntı etmiyorum kafamı dağıtıyor. Başarı oranı blue berry de yüzde 30, goji berry de yüzde 70 bunlar ortalama değerler yani 5000 blue berry çekirdekten patlamış viyolden poşet saksıya alınmışsa bunun 1500 tanesi fide haline gelebiliyor. büyütmesi bayağa meşakatli ph takibi gerekiyor, suyu kafana göre veremiyorsun, ilaç vermen gerekebiliyor ph düzenleyiciler vs. bunların hepsi para, ve elindeki tüm fideleri satamayabiliyorsun 1500 taneden 1000 tanesini ancak satabilirsin hepsi 35 cm ve üstüne çıkmayabiliyor. 20.000 civarında bırakıyor işin içinde aydınlatma, nem, ısı vs için elektrik faturası, kontrol için aylık seracıya verdiğin para, yer için para ilaçlar, mineral ve ph ayarlama ilaçları vs vs... hobi gibi bakarsan iyi gidiyor geçimimi buna bağlayacağım dersen zor iş yani bu ana iş olmaz olsa olsa hobi işi olur.

Çekirdekleri ph ayarlanmış viyollere koyup bu propagatörün içinde patlatıyorum, alttan rezistanslı bu alet bunu da e-tartesten alabiliyorsun. kafayı çıkardıktan sonra üşütmeden tünel seraya alıyoruz viyolle birlikte ph ayarlı toprak dolu poşet saksılara koyuyoruz, yine belli ebata gelince o poşet saksılar yandan jiletle yarılıp daha büyük poşet saksılara yerleştiriliyor. Zahmetli ama insanı dinlendiren eline toprak bulaştıran zevkli bir iş.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Cin çıkartıyorum

Çekirdekten fide yetiştiriyorum blue berry, goji berry, frambuaz, 30-35 cm boya gelince topluca bahçe kurmak isteyene satıyorum. Müşterilerimin çoğu Rizelidir; Blue berry fideleri 15-19 usd civarında gidiyor ne tutturabilirsen. Biraz zahmetli iş, seracıyla anlaşmak sıkıntılı; sera içine ayrıca bir sera kurmak gerekiyor, tünel serayı e-tartes gibi yerlerden alabiliyoruz, 1 adet a sınıfı klima, tünel uzunluğuna göre sanayi tipi vantilatör, işin başında günde 2-3 kez kontrol edecek kişi yeterli oluyor. Önceleri elle sulanıyor tohumdan çıkarken bebe dönemleri neme ve ısıya çok duyarlılar, kafayı çıkarıp 3 cm yi aştıklarında, Haftada 2 kez kontrol etmek yeterli oluyor bundan sonra damla sulama kuruyorsun. Nakliye ve bahçe kurma işineyse bulaşmamak en iyisi adam fideyi tutturamayıp öldürdüğünde boku sana atabiliyor; güney yamaca ekeceksin diyorsun gidip kuzey yamaca ekiyor veya ph 6 ile 7 arası olacak diyorsun uyumsuz toprağa gömüyor öldürüyor fideyi sonra tutmadı bu beni kazıkladın diyor.

şu goji berry den bi kaç fidan göndersende köydeki bahçeye eksem. çoluk çocuk nasiplensin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Cin çıkartıyorum

şu goji berry den bi kaç fidan göndersende köydeki bahçeye eksem. çoluk çocuk nasiplensin.

Aha müşteri çıktı :D