folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Yandex Baya Ses Getirmeye Başladı, Siz Ne Düşünüyorsunuz (Arama Motoru, Mail, Harita Servisi)

Yandex Baya Ses Getirmeye Başladı, Siz Ne Düşünüyorsunuz (Arama Motoru, Mail, Harita Servisi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

selam müridler/mürideler,

gerek teknoloji/bilişim forumlarında gerek sözlüklerde yandex baya tartışılmaya başlandı, işim gereği çok sayıda insanla mailleştiğimden bazı kurumsal şirketlerin topluca gmailden yandex'e geçtiğini gözlemledim, harita ve özellikle sokak görüntüleme servisi çok yoğun olarak kullanılıyor, ev-arsa ilanlarına yandex linki veriyorlar sık sık

mail servisi sınırsız alan ve 2 gb'a kadar dosya gönderimi sağlıyor, üstelik diğer mail hesaplarınızla (gmail, yahoo, hotmail) çok basit bir işlemle eski senkronize olabiliyor, isterseniz yandex arayüzünü kullanarak gmail uzantılı adresinizle mail alıp gönderebiliyorsunuz

arama motorunun henüz o kadar yoğun kullanıldığını görmedim, sonuçları numaralandırması ve linklerin başına bulunduğu sitenin favicon'unu koyması farklı yenilikler, ama biraz sadelikten ödün verilmiş gibi duruyor, sonuç bulma arama tarama kalitesi google'a oldukça yakın, zira google son zamanlarında çok bozdu, eskiden efsaneydi. bing ile ise hiç karşılaştırmıyorum bile zaten.

hesabımı açtım bir kenara attım gözüme güzel gözüksede şimdilik alışkanlıktan dolayı google servislerini bırakamıyorum, aramızda yandex servislerini birinci tercihi olarak kullanmaya başlayanlar var mı? varsa memnunlar mı? getirdiği yenilikler, artıları eksileri nedir tartışalım.

kısa dönemde (3-4 yıl) google'a ciddi bir rakip olur mu yoksa hızla şişirilen bi balon gibi patlar mı ?

http://kocaer.me
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

google ı etkileyeceğini sanmam

bknz. bing

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

bknz. bing

bingi çoktan salladı bence yandex google için de gümbür gümbür geliyor hacı şahsen artık elim google.com'a gitmiyor direk yandex yani

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

bknz. bing

ya etkilerse ?

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Dikkatimi çok çekti

Yandex'se Facebook Yazdığımda=  573milyon sonuç bulundu

Google'ye Facebook Yazdığımda= 3.270.000.000 sonuç bulundu.

Yandex'sin Aramada hala tecrübesiz olduğunun net bir kanıt

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

toolbarını bir yükledim, firefoxtaki tüm eklentileri deaktif hale getirdi. O gün bugündür google :D

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

BlacKShelD bunu yazdı:

Dikkatimi çok çekti

Yandex'se Facebook Yazdığımda= 573milyon sonuç bulundu

Google'ye Facebook Yazdığımda= 3.270.000.000 sonuç bulundu.

Yandex'sin Aramada hala tecrübesiz olduğunun net bir kanıt

bunu bi kanıt olarak görüorsan senin sorunun 

kullanıcıya spam değil aradığı kaliteli sonucu göstermekte buna cevap olabilir.

yandexi bende beğeniyorum kısa zamanda büyük işler yaptı,çok yol katetti şimdi hlai hazırda gelicek bir kaç servisi daha var  bakalım nolcak. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Yandex güzel beğenerek kullanıyorum ama bir google lu yakalaması zor alternatiflerin olması güzel,

Açık ofis düzeni ekip çalışmasında performansı arttırıyor.

Sessizce iki çift laf edilebilecek yerler de var. Bunun gibi:

Yandex’in ofisleri farklı saat dilimlerinde yer alıyor. Bu duvar saatleri uzak bölgelerdeki yerel saati gösteriyor.

Yandex’teki bütün toplantı odalarının kendine özgü isimleri var: Moskova ofisimizdeki toplantı odalarının isimlerinin başındaki rakam bu odaların bulunduğu katı gösteriyor. Örneğin, adını Luc Besson’un gişe rekorları kıran "Beşinci Element” filminden alan toplantı odası, beşinci katta yer alıyor.

RESİM (Moskova)

Yekaterinburg ofisimizdeki toplantı odaları adını yeryüzündeki anakaralardan alıyor. Bunun adı “Asya”.

RESİM (Yekaterinburg)

Toplantı odalarının büyük kısmı diğer şehirlerdeki iş arkadaşlarıyla görüşmek için video konferans sistemiyle donatılmıştır.

Bu toplantı odasında sandalye yerine yastıklar var.

Yandex’te araştırmayı severiz. Ofislerimizin çoğunda bunun gibi küçük kütüphaneler yer alıyor.

Sanata her zaman yer veriyoruz.

Yandex’te en popüler sporlar bilardo, masa tenisi ve hokeydir. Elbette, yaralanmayı önlemek için masa hokeyinden söz ediyoruz.

Yandex’in ofisleri çok yeşil…

…ve canlı renklerle kaplı.

Resepsiyon masasında ziyaretçileri Yandex’in ünlü arama çubuğu karşılıyor.

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yandex uzantılı mail adresimi gugıla tanımlattım. 6-7 aydır Yandexxxxx

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

dün yandex'in tv'de reklamını gördüm adamlar büyük oynuyor :) sevdim ben geleceğii var

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kut
    kut's avatar
    Erkek

Adsense alternatifi reklam servisini devreye soksun da gerisi önemli değil :)

Toplam Hit: 8096 Toplam Mesaj: 53