folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yanlış Mı Düşünüyorum?(Amerikan Emperyalizmi)

Yanlış Mı Düşünüyorum?(Amerikan Emperyalizmi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

burakbet bunu yazdı:
    -----------------------------

ozsar07 bunu yazdı:

Ticaret ile siyaseti karıştırıyorsun. Öncelikle Emperyalizm ve Globalizm arasında ki farkı anlaman gerekli.

Misal; ülkende pamuk yok pamuğu işleyecek sanayii yok ama emperyalizme karşısın o zaman kıçın açık mı gezeceksin ?

aksine şartlar ne gerektiriyor ise ona göre davranacaksın.

Emperyalizmin dayanağı sömürgecilikdir. Adı üstünde SÖMÜR, yani senin elindeki kaynakları alıp kullanmak ve senden maksimum faydayı sağlamak.

not: Denize karşıyım demekle ne istediğini anlayamadım ?

denize karşıyım demedim. deniz gezmiş'i severim ya da sevmem diye bir şey yok demek istedim. işin özünde genç kesim yatıyor benim için. ben tamamen onların yaptığı şeye karşıyım. haklısın ticaret farklı siyaset farklı ama dünyayı yöneten para değil mi? her şey onun yüzünden olmuyo mu? şu genç kesim bütün yıl aylak aylak dolaşıp da, bugün facebookta profillerine deniz gezmişin resimlerini koyarsa burda bi anormallik yok mudur?

Ne Deniz Gezmiş hakkında ne de sosyalizm hakkında bir bilgin dolayısı ile fikrinin olmadığını anlıyorum. Onların yaptığı şeye karşıyım diyorsun onların yaptığı Bağımsız Türkiye için çalışmakdı, Amerikan emperyalizmine karşı bir duruş idi...

Eğer bunlara karşı isen konu zaten bambaşka bir noktaya taşınır.

Sosyalist olmak facebook da profil resmi değiştirmek demek değildir.

Sosyalizm burjuvaların ve lümpenlerin reklam malzemesi olmaya başladığı gün kan kaybetmeye başlamışdı.

misal; Che

t-shirtleri, posterleri, kahve fincanları, kartları,çıkartmaları vs. gelir kaynağı hemde şirketler bazında O meşhur fotosunu çeken adam bile fakir gitti kaymağını sistem yiyiyor.

Che bir grup solisti, sinema oyuncusu edası ile pazarlanırken ve satın alınırken objeleri; fikri ve uğruna savaştığı değerler hakkında elde ne var ?

Deniz Gezmiş ; 24 yaşında Türk varlığına canını armağan edebilmiş bir vatan sever, karşı olduğun şeyleri tekrar bir gözden geçir bence...

profilde resim paylaşmakla Deniz, Yusuf, Hüseyin olunmuyor maalesef zaten bir günlüğüne Devrimci olunmaz...

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

dünyada tek güc paradır.Pankart,geçmiş hikayeler vatan millet sakaryanın artık bır etkısı yoktur.Para destelerini kim vurursa masaya kral odur nokta.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zitir501
    zitir501's avatar
    Erkek

amerikayı karşı eyleme gidiyor. giydigi ayakkabı converse . sizce mantıklık mı bu ?

Kocamacir(BG)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

zitir501 bunu yazdı:

amerikayı karşı eyleme gidiyor. giydigi ayakkabı converse . sizce mantıklık mı bu ?

Yahu ne anlatıyorsunuz, ne diyorsunuz ne conversi?

o zamanlarda o converse dediğin ayakkabı pazarlarda satılırdı şimdilerde marka oldu mağazalara girdi.

Şekilciliğe bu kadar takılmayın ayağınıza giydiğiniz ayakkabı ile anılmak mı yoksa yaptıklarınızla ve isminizle anılmak mı ?

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

diamonique bunu yazdı:
    Ben kendi açımdan söyleyeyim. Benim için önemli olan kalite. Eğer Türk yapıyorsa ve kalitesiz oluyorsa, 2 gün sonra o mal elimde kalacaksa gider kaliteli olanı alırım, ister amerikan ister yahudi malı olsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

burakbet bunu yazdı:

bi çok insan (özellikle bugün) amerikan emperyalizmine karşı olduklarını son derece isyankar bir dille FACEBOOK ve TWITTER gibi sosyal paylaşım alanlarından anlatıyorlar.. sizce bu yanlış değil mi? ben denize karşı olduğum için ya da amerikaya bayıldığım için söylemiyorum bunları.. sadece çok komik geliyo. adamın telefonu nokia(ne kadar finlandiyalı olsa da), bilgisayarı windows, facebook ve twitter kullanıyo, burger king ve mcdonald's yiyor, ayakkabısı nike, PES oynamaya PLAYSTATION kafeye gidiyo.. bu örnekleri çoğaltabiliriz.. bence çok ironik. şöyle bi etrafımıza baksak Türk malı pek bi şey göremeyiz. benim evimde küçük çaplı bi stüdyom var kayıt aletleri falan ve bunların bi kısmı amerikan bi kısmı alman bi kısmı bilmem nere üretimi yapımı her neyse.. bi yerde muhtacız çünkü hala gelişmekteyiz. yanlış mı bu hocalar?

hyr ironik filan değil.

bu solculara yapılan çok basit ve sığ bir tartışma konusudur zaten.

bu bahsettiğin ürünleri almamakla giymmekle yememekle girmemekle hiç birşey elde edemezsin.

ama yaparakta elde edemezsin. 

önemli olan bunlar değil.

ironi istiyorsan ironi şudur.

deniz gezmiş parkası giyersin ama hiç sokakta slogan atmışlığın yoktur. jop yememişsindir.

işte al sana ironi.

sadece konuşup işi eyleme dökmeyenleri eleştirmek lazım.

https://t.me/pump_upp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

ozsar07 bunu yazdı:

burakbet bunu yazdı:

ozsar07 bunu yazdı:

Ticaret ile siyaseti karıştırıyorsun. Öncelikle Emperyalizm ve Globalizm arasında ki farkı anlaman gerekli.

Misal; ülkende pamuk yok pamuğu işleyecek sanayii yok ama emperyalizme karşısın o zaman kıçın açık mı gezeceksin ?

aksine şartlar ne gerektiriyor ise ona göre davranacaksın.

Emperyalizmin dayanağı sömürgecilikdir. Adı üstünde SÖMÜR, yani senin elindeki kaynakları alıp kullanmak ve senden maksimum faydayı sağlamak.

not: Denize karşıyım demekle ne istediğini anlayamadım ?

denize karşıyım demedim. deniz gezmiş'i severim ya da sevmem diye bir şey yok demek istedim. işin özünde genç kesim yatıyor benim için. ben tamamen onların yaptığı şeye karşıyım. haklısın ticaret farklı siyaset farklı ama dünyayı yöneten para değil mi? her şey onun yüzünden olmuyo mu? şu genç kesim bütün yıl aylak aylak dolaşıp da, bugün facebookta profillerine deniz gezmişin resimlerini koyarsa burda bi anormallik yok mudur?

Ne Deniz Gezmiş hakkında ne de sosyalizm hakkında bir bilgin dolayısı ile fikrinin olmadığını anlıyorum. Onların yaptığı şeye karşıyım diyorsun onların yaptığı Bağımsız Türkiye için çalışmakdı, Amerikan emperyalizmine karşı bir duruş idi...

Eğer bunlara karşı isen konu zaten bambaşka bir noktaya taşınır.

Sosyalist olmak facebook da profil resmi değiştirmek demek değildir.

Sosyalizm burjuvaların ve lümpenlerin reklam malzemesi olmaya başladığı gün kan kaybetmeye başlamışdı.

misal; Che

t-shirtleri, posterleri, kahve fincanları, kartları,çıkartmaları vs. gelir kaynağı hemde şirketler bazında O meşhur fotosunu çeken adam bile fakir gitti kaymağını sistem yiyiyor.

Che bir grup solisti, sinema oyuncusu edası ile pazarlanırken ve satın alınırken objeleri; fikri ve uğruna savaştığı değerler hakkında elde ne var ?

Deniz Gezmiş ; 24 yaşında Türk varlığına canını armağan edebilmiş bir vatan sever, karşı olduğun şeyleri tekrar bir gözden geçir bence...

profilde resim paylaşmakla Deniz, Yusuf, Hüseyin olunmuyor maalesef zaten bir günlüğüne Devrimci olunmaz...

evet hocam kesinlikle dediğin doğru. Sosyalist olmak facebook da profil resmi değiştirmek demek değildir.

senin gibi adamlar, abiler yok işte ki şu gerçeği anlatsın ben bunları bekliyorum sadece tartışmaya açtım zaten bir şeyin savunucusu olduğum için değil.

la?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

patates bunu yazdı:

burakbet bunu yazdı:

bi çok insan (özellikle bugün) amerikan emperyalizmine karşı olduklarını son derece isyankar bir dille FACEBOOK ve TWITTER gibi sosyal paylaşım alanlarından anlatıyorlar.. sizce bu yanlış değil mi? ben denize karşı olduğum için ya da amerikaya bayıldığım için söylemiyorum bunları.. sadece çok komik geliyo. adamın telefonu nokia(ne kadar finlandiyalı olsa da), bilgisayarı windows, facebook ve twitter kullanıyo, burger king ve mcdonald's yiyor, ayakkabısı nike, PES oynamaya PLAYSTATION kafeye gidiyo.. bu örnekleri çoğaltabiliriz.. bence çok ironik. şöyle bi etrafımıza baksak Türk malı pek bi şey göremeyiz. benim evimde küçük çaplı bi stüdyom var kayıt aletleri falan ve bunların bi kısmı amerikan bi kısmı alman bi kısmı bilmem nere üretimi yapımı her neyse.. bi yerde muhtacız çünkü hala gelişmekteyiz. yanlış mı bu hocalar?

hyr ironik filan değil.

bu solculara yapılan çok basit ve sığ bir tartışma konusudur zaten.

bu bahsettiğin ürünleri almamakla giymmekle yememekle girmemekle hiç birşey elde edemezsin.

ama yaparakta elde edemezsin. 

önemli olan bunlar değil.

ironi istiyorsan ironi şudur.

deniz gezmiş parkası giyersin ama hiç sokakta slogan atmışlığın yoktur. jop yememişsindir.

işte al sana ironi.

sadece konuşup işi eyleme dökmeyenleri eleştirmek lazım.

işte o sadece konuşup da işi eyleme dökmeyenler bahsettiğim kesim oluyor. bi şeye gerçekten inanıyorsan ya jop yiyeceğini bile bile her eyleme gidersin ya da inandığın şey uğrunda ölürsün.

la?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

ewt olay budur.

fakat jop yemeye converlede gidebilirz. benim dediğim de bu yani.

ne giyip giymediği yediği kullandığı bizi ilgilendirmez .

karşımısın amerikan emperyalizmine?

ne yapıyorsun o zaman?

hiç birşey yapmıyormusun.

o zaman kusura bakmada sen karşı değilsin oalyı

https://t.me/pump_upp
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

"Lafla peynir gemisi zaten yürümez."

Ne yani bunları söylemeyecek miyiz?

Orospu cocugu emperyalistler her bi bokta en iyisi olmuşlar, zamanında oynamışlar ayak oyunlarını şimdi dünyayı sömürüyorlar. Bunları kullanmayalım da ne yapalım? Cam fanus içinde mi yaşayalım?

Eğer birileri bunu sürekli dile getrimezse benim halkım uyumaya devam edecek.. Söylesek bile birşey değişmiyor hala uyumaya devam ediyorlar :/

Kurt'u kuzuya dönüştürdüler ve hala sen bunları dile getirmenin sacma olduğunu söylüyorsun..

Toplam Hit: 5061 Toplam Mesaj: 40