Yanlışlıkla Basılan Altın 1 Liralar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://i.hizliresim.com/pE678m.jpg

http://i.hizliresim.com/J3Q5ko.jpg

Düğünde takarken haberim oldu dostlar. Normal 1 liraya nazaran 1-2 gram daha ağır geliyor. Sahibinden ve benzeri sitelerde sahte para süsü verilerek de satılıyormuş. İlginç bir şekilde altın gibi de parlıyor meret.

Darphanede madeni paraların dökümü yapılırken araya 1-2 kilo altın kaynamış ondan diyorlar.l.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Bu şehir efsanesi gibi bişey. .

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Bende öyle sanıyordum ama değilmiş hocam. Mıknatıs ile denedim mıknatıs çekmedi. Neden ? Çünkü mıknatıs altını çekmez. Çekmesi dahi teklif edilemez.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vay arkadaş sizce mümkün mü böyle bir şey darphanede hadi diyelim yanlışlıkla altın karıştırdılar ulan piyasayada mı yanlışlıkla sürdüler 

bozuk paralar ilk olarak merkez bankası ve diğer bankalara dağıtılıyor hiçbirimi farketmiyor :) 

dalga dümendir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Bizim buralarda yardım kömürü var, bir aralar kömürde altın parçaları var denilmişti, bizim mahalle kömür yakmayı bırakmış, kömürde altın arıyorlardı. Sonrasın da ne mi oldu, tabiki fosss.

▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓ ▒▓▓▓▓▓▓░░░▓ ▒▓░░░░▓░░░░▓ ▓░░░░░░▓░▓░▓ ▓░░░░░░▓░░░▓ ▓░░▓░░░▓▓▓▓ ▒▓░░░░▓▒▒▒▒▓ ▒▒▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓ ▒▒▒▒▒▓▓▓▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▒▓▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▓
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Her mıknatıs ile çekilmediğinde ilgili sarı metali altın zannediyorsan işin var senin. Normal 1 TLyi de mıknatıs çekmiyor diye biliyorum.

Sadece bi imza..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

Bende öyle sanıyordum ama değilmiş hocam. Mıknatıs ile denedim mıknatıs çekmedi. Neden ? Çünkü mıknatıs altını çekmez. Çekmesi dahi teklif edilemez.

müdür zaten mıknatısın çekebildiği topu topu 3 element var

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

ulan darphanedeki dökümcü ustası nasıl birşey kafanızda?

aşuremi bu.

araya yanlışlıkla atıldıdığını söylediğiniz maden altın :)

tarçınmı amq 

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Reply With Quote Alıntı yap
  • KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Merdiven altımı bu darpaneki, kazarak metal diye altın basmışlar onuda piyasaya sürmüşler, itibar bile etme üstat ha belki özel üretimdir filan orasını bilmem,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  • KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

http://i.hizliresim.com/pE678m.jpg

http://i.hizliresim.com/J3Q5ko.jpg

Düğünde takarken haberim oldu dostlar. Normal 1 liraya nazaran 1-2 gram daha ağır geliyor. Sahibinden ve benzeri sitelerde sahte para süsü verilerek de satılıyormuş. İlginç bir şekilde altın gibi de parlıyor meret.

Darphanede madeni paraların dökümü yapılırken araya 1-2 kilo altın kaynamış ondan diyorlar.l.

bunlar yekpare duruyorlar

1 liralar 2 parça değilmi 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  • Toplam Hit: 2766 Toplam Mesaj: 22
    altin 1 li̇ra