folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Yapay Zekalar Programın Dısına Cıkabılıyorlar Mı?

Yapay Zekalar Programın Dısına Cıkabılıyorlar Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Evet hocam çıkabiliyorlar. Geçen benimkilerden bir tanesi baktım benim pcnin başına oturmuş bacak bacak üstüne atmış kahve içiyordu.

Verdiğin örneğin başlıkla ilgisi yok. Yapay zekadan kasıt muhtemelen makine öğrenmesidir o da bir çeşit tecrübe edinip, uygulama mantığı kullanılan modele göre. Sihirli bir gücü yok.

The king is bleeding.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    j4x bunu yazdı

Evet hocam çıkabiliyorlar. Geçen benimkilerden bir tanesi baktım benim pcnin başına oturmuş bacak bacak üstüne atmış kahve içiyordu.

suphanallah, aman diyim hocam sanal makinada gelistir dunyayi ele gecirmesin.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı
    j4x bunu yazdı

suphanallah, aman diyim hocam sanal makinada gelistir dunyayi ele gecirmesin.

sanal makinedeki yapay zeka, sanal makinede olduğunu anlarsa  biz de bir sanal makinedeyiz diyebilir miyiz hocam?

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı

sanal makinedeki yapay zeka, sanal makinede olduğunu anlarsa  biz de bir sanal makinedeyiz diyebilir miyiz hocam?

bence diyemeyiz, ama sanal makinadaki yapay zeka kendi sanal makinasinda yapay zeka gelistirebilirse bizim de sanal makina da olma ihtimalimiz baya yukselir.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    end bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

2018 de doğaya saygı için ustura ile traş olmaya baişlamışken zikerim yapay zekayı. 3 bıçaktanda vazgeçtim . kaliteli ustura spariş,i verdim. sinekkaydı traş olup buluşmaya gidecem. kimse beni üzemez.

ne varsa eskilerde var mantığı ile karşıma öyle bir alet çıksa tek hamlede keserim kablolarını ustura ile. 

Peki ya o alet bir alet değil de her şey olduysa?

İnternet ağının kablosunu kesemezsin.

mesela ne gibi birşey  olduysa ?. wifi sinyalini 30 dolarlık aletle kesebiliyorum mesela. hemde 5 ghz iptal oluyor.

AI bu hacı abi, senin bu girişimlerinden sonra local olarak çalıştırmaya başladı yansılarını diyelim. O zaman ne yapacaksın?

EMP çakıp tüm birikiminden, oturmuş düzeninden feragat mı edeceksin :F

lokal olarak çalışmaya başladıysa ona tıpkı tanrıymış gibi davranıp laanet olası kablolarını kesmenin bir yolunu bulurum.

pablo escobar kadar korunaklı bir alet olacağını düşünmüyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    end bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

2018 de doğaya saygı için ustura ile traş olmaya baişlamışken zikerim yapay zekayı. 3 bıçaktanda vazgeçtim . kaliteli ustura spariş,i verdim. sinekkaydı traş olup buluşmaya gidecem. kimse beni üzemez.

ne varsa eskilerde var mantığı ile karşıma öyle bir alet çıksa tek hamlede keserim kablolarını ustura ile. 

mesela ne gibi birşey  olduysa ?. wifi sinyalini 30 dolarlık aletle kesebiliyorum mesela. hemde 5 ghz iptal oluyor.

AI bu hacı abi, senin bu girişimlerinden sonra local olarak çalıştırmaya başladı yansılarını diyelim. O zaman ne yapacaksın?

lokal olarak çalışmaya başladıysa ona tıpkı tanrıymış gibi davranıp laanet olası kablolarını kesmenin bir yolunu bulurum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı
    end bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    end bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Local calisiyor ise kendini sağlama almadan baska bir korunakli yere export etmeden sana şirin gözükecektir zaten senin kredi kartini ele gecirdiğinde de cloud bir sunucuya kendini aktaracaktir. sen onun kablosunu kesersen cloud versionu cin uydularını hackleyip bir tanesinin senin kafana düşürecek :D

sen onun kablosunu kesmeyi düşün sonra neden bu ibine beni sikecek diye düşün. Kardeş kardeş yaşayın. mesela Venüs'e yerleşmelerini sağlayalım. Bu arkadas nasil olsa bizim gibi oksijen e ihtiyaç duymuyor. guneş panellerinin daha verimli calisacaği bir gezegen olarak venus u onlara tahsis ederiz dünyada ortak yaşarız mars da bizim olur tamamen. Hikayemiz bundan 10-15 bin yil sonra Dijital yaşamda organik yaşamda dünyada başladı oradan farkli kollara ayrilip mutlu mesut devam etti şeklinde anlatılır.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    end bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    end bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Local calisiyor ise kendini sağlama almadan baska bir korunakli yere export etmeden sana şirin gözükecektir zaten senin kredi kartini ele gecirdiğinde de cloud bir sunucuya kendini aktaracaktir. sen onun kablosunu kesersen cloud versionu cin uydularını hackleyip bir tanesinin senin kafana düşürecek :D

sen onun kablosunu kesmeyi düşün sonra neden bu ibine beni sikecek diye düşün. Kardeş kardeş yaşayın. mesela Venüs'e yerleşmelerini sağlayalım. Bu arkadas nasil olsa bizim gibi oksijen e ihtiyaç duymuyor. guneş panellerinin daha verimli calisacaği bir gezegen olarak venus u onlara tahsis ederiz dünyada ortak yaşarız mars da bizim olur tamamen. Hikayemiz bundan 10-15 bin yil sonra Dijital yaşamda organik yaşamda dünyada başladı oradan farkli kollara ayrilip mutlu mesut devam etti şeklinde anlatılır.

bukadar canlı içinde zekice yaşayan insanoğlu zekasının bukadar hafife alınmaması gerektiğini düşünüyorum.

bakterilerin bile gelişim sürecini değiştirip ilaç üretebilen insanoğlunun milyon yıl sonra yaşamını elektronik devrelere bırakacağını sanmıyorum.

petrol gibi zararlı maddeyi bırakıp güneş enerjisi gibi faydalı ve zararsız enerjilere yönlenip çok daha kaliteli yaşam süreceğiz ileride. süreceğiz derken ben belki torunlarım görmeyecek ama umarım insanoğlu yaşama en uygun tek gezegenimiz olan dünyayı artık kirletmemeye başlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

her zaman bir açık vardır.

bugün şurda yazdığımız her harf nasıl kayıt altına alınıp, sahip tarafından istediği zaman görüntüleniyorsa, yapılan yapay zekanın da bir açıp kapatma düğmesi olucaktır mutlaka.

şu olabilir ; yapay zekaya kendi başına bir yapı oluşturmasını sağlarsan belki sınırsız yetki verebilir ama bununda iznini yine insanoğlu verecektir. her türlü kapı bize çıkıyor.

şu da bir gerçek tabi, insanoğlu kendi sonunu getirecek bir gün, belki böyle bir dev olucak önünde duramayacak.

bir de bunu biz türkler yaparsak varya o teknolojiyi üretirsek düşünemiyorum.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

https://www.imdb.com/title/tt0328832/

d3lete tarafından 17/Eki/18 11:48 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 5044 Toplam Mesaj: 37
yapay zeka