folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yapı-İnşaat (Soru-Cevap)

Yapı-İnşaat (Soru-Cevap)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hocam kışın evin batı cephesinin duvarları küfleniyor. Apartman 4 katlı bende 4.kattayım. Birde mutfak ve salonun tavanındaki boyalar falan yere düşüyor kabarıyor bunlara neler yapabilirim

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Arkadaşlar inşaat sektörü ile ilgilenmiyorum. Hepiniz gibi ev kullancısıyım.

‎‎‎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    cache bunu yazdı

Hocam kışın evin batı cephesinin duvarları küfleniyor. Apartman 4 katlı bende 4.kattayım. Birde mutfak ve salonun tavanındaki boyalar falan yere düşüyor kabarıyor bunlara neler yapabilirim

Nemli ortam var. Üst kattan su alma ihtimali var boyalar düşüyorsa.. Ben olsam gece-gündüz yanan bir ısıtıcıyla ortamdaki nemi (duvarlar içindeki nem dahil) almak için ısıtıcıyı açık bırakırdım. Özellikle nemli, küflü yerlere çevirirdim başını.

‎‎‎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    GoldenWorld bunu yazdı

bizim evede sürekli fareler giriyor kapatmadığımız yer kalmadı ama yinede girmeyi başarıyorlar helal olsun valla :))

Ev nerde? Müstakil mi?

Yavrulama yapmış olabilirler. Pencereden giriyor olabilirler. W.C'den tırmanıyor olabilirler. İlaçlama şirketine haber verin, eni koyu iyice evi ilaçlasınlar.

‎‎‎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    zigor bunu yazdı

İnşaat ile alakalı değil ama benim de bir sorum var. 

Geçenlerde iki tane 1.20 lik Ikea Linnmon masa satın aldım. Ve L şeklinde birleştirdim. 

L nin tam iç köşesi, benim dizime denk geldiği için oraya ayak koymadım, onun yerine düz metal şeklinde parça yaptırıp alttan iki masayı vidayla sabitledim.

Ama 3-4 gün geçtikten sonra masaya vurduğum bir an vidalar bir anda fırladı yerinden. 

Yani masanın içindeki madde fazla yumuşak, gevşek. Bu yüzden vidalar tam tutunamıyor. 

Bir tane daha ayak alsam, rahatımı bozacak, devamlı dizime çarpacak. 

Ayak alıp köşeye değil de biraz arkaya taksam, şu anki masanın ayaksız kısmının aşağı doğru sarkmasını engellemeyecek. 

Var mı bir öneri ? 

Vidaların sağlam tutması için vida yuvasına silikon, renksiz oje, vernik vb. malzemeler damlatıp kuruttuktan sonra dene bakalım vidalamayı.

‎‎‎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Sorun: Kaloriferin altı buz gibi. Havası alındı. Yetkili bi abi geldi değiştirmeye temizlemeye gerek yok temiz bu dedi. Lakin hala peteğin yarısı soğuk.

Kombinin suyunu sonuna kadar boşalt ve yasal ibreye kadar geri doldur. 

‎‎‎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

şu kombi peteklerin arkasına İzocam levhalar koyuyorlar aleminyum folyolu  hiç deneyen varmı aramızda ise yarıyor mu acaba 

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

şu kombi peteklerin arkasına İzocam levhalar koyuyorlar aleminyum folyolu  hiç deneyen varmı aramızda ise yarıyor mu acaba 

Ne için araştırıyorsun?

‎‎‎
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

http://www.makinabizde.com/AGD120-Dekoratif-Plastik-Aspirator,PR-3648.html

şundan kullanan varmı . banyoda buhar önlemek için işe yararmı acaba . başka önerisi olan varmı ? 8-9mkare 

merak eden olursa bunu aldım . banyoya taktım baca deliğine . lambaya bağladım almba açıldımı buda çalışıyor ve % 60-70 e yakın hem buharı engelliyor eskisi gibi duvarlardan so akmıyor hemde kokuyu çok iyi çekiyor. 

petek arkası levha lar var hazır folyolu . strafor gibi . onu oturma odası ve antredeki peteklerin arkasına koymayı deniyecem nette örnekleri var işe yarıyor diyen çok.  ısı artışı var diyorlar. ( bende duvar ısıyı emmez ama denemek lazım )

Minimalist Değilim Tembelim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

levha dediğini kırtasiyede satılan 30x50 gibi mukavvalara alüminyum folyo sararak kullanabilirsin

Toplam Hit: 3839 Toplam Mesaj: 42
amele soru-cevap sık sorulanlar müfettiş gadget macgwyer