folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yapıkredi, ''Enparaya Geçmeyin World Eko Kart Verelim. Dedi.

Yapıkredi, ''Enparaya Geçmeyin World Eko Kart Verelim. Dedi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

yapıkredi 104 lira kart aidatı kesiyor diye kapattırdım aradılar yalvara yakara bu yıl ki aidatınızı iade edelim bide üstüne eko kart verelim hiçbirşekilde para kesmeyelim filan dediler.

dedim daha önce mail attım iade edin hakem heyetine gidecem dedim mail ile dönüş yaptınız bu bizim hakkımız bizde avukatlarımız ile kendimizi savunuruz diye şimdi mi aklınıza geldi iade etmek. hem enparaya geçecem dedim kart yolda.

dediler devlet yasa koymuş artık birçok karttan aidat alamıyoruz izinsiz. aldıklarımızıda iade ettik filan.

geçmeyin enparaya size eko kartı önerelim bazı özellikleri kısıtlı olsada world kart ile hemen hemen herşeyi aynı olacak. düzeniniz bozulmayacak.

neyse dedim kabul ettim. kart elime ulaştı sıkıntı yok kullanıyorum bide size sorayım gereği var mı ?

kabul etme sebebim :

yapkredinin mobil uygulamasının çok başarılı ve esnek olması.

herşeyde anında bilgilendirmesi.

eski maaş müşterisi olduğum için herşeyine alışmış olmam. bide kredi çekmiştim onların takibi için .

özellikle hem tl kartın hemde kredi kartının sanal özelliğinin olması. en önemli bu iki hizmetin ücretsiz olması.

enpara daha öncede vardı kapattırmıştım tekrar açtırdım ama kullanamadım çünkü sanal kart özelliği yoktu.

enparanın kredi kartı için başvurmuştum kart geldi sanal özelliği yok diye kullanıma açmadan kapattırdım . sonra bidaha başvurduğumda göndermediler :D

bide üstüne eko kart gelince dedim düzenimi bozmayayım. yapkredi daha t..şaklı değilmi bu konuda ? en para biraz güvensiz geldi bana ?

varmı kullanan world eko ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Kafanda kurmuşsun sen çoktan ama enpara ne güvensiz ne de mobili işlevsiz hocam üzgünüm :(

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

spotifyy netflix play vs cok yerde gerı donusumlu kampanyaları var 

sırket hesaplarında parasut google ındırımlerı var . 

ıkısıde guvenılır guvensız bır durum yok enparadakı musterı servısıne hızlı ulasım alaka hıc bır bankada yok saatlerce beklersın acl bır ıslem oldugunda vs 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Ağızlar dolusu küfür ediyorum. Sene 2018 halen 5-10 lira eft havale ücreti kesiyor kan emici vampirler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yapıkredi Enpara’ya rakip olarak Nuvo’yu çıkarmıştı sonra tutulmayınca sessiz sedasız iptal etmişlerdi. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

50 kere söylenmiştir enpara konularında ama bir kere de ben söyleyeyim.

enpara'da kredi kartını internet kullanımına belirli bir limitle açmak/kapamak elinizin altında.

yani sanal kart kullanırken nasıl kullanacağımız limiti tanımlıyoruz, sonra sıfırlıyoruz ki risk olmasın. enpara kredi kartınla da yapabiliyorsun bunu.

bana kart nosu, son kullanma tarihleri farklı birden fazla kredi kartı gerekiyor, kafama estikçe de yeni kredi kartı numaraları oluşturmam gerekiyor dersen orası ayrı.

yapı kredi'nin de enpara'nın da internet bankacılığını aktif olarak kullanıyorum.

enpara'nın en büyük artısı havale-eft ücretleri ve başka bankada kredi kartı borcu ödemesi  gibi işlemlerde ücret almaması.

yapı kredi bu tarz işlemlerde öper.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek

Alakasız olacak biraz ama Yapı Kredi'yi yalnızca mobil uygulamasından dolayı tercih edebilirim kalan bankacılık hizmetlerini beğenmiyorum açıkçası. Onun dışında Enpara'nın da mobil uygulaması hiç hoş değil, kredi kartı kısmı ise tamamen karışık. Eski kafa, ekstre geldikten sonra takip ediyorum. CEPTETEB de bu konuda başarılı fakat yıllık aidat alıyorlar. Bunun önüne geçebilsem CEPTETEB'e transfer olacağım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

benim için sanal kart şart. çeşit çeşit yerlerden alışverişlerim oluyor. gerçek kart numarasını vermem için deli olmam lazım.

en para müşteri hizmetlerinede anlatamadım derdimi:

enparada 50 yerden alışveriş yaptım mesela program aldım lisans aldım giyim aldım örneğin aylık aboneliğe zorlayan birşey aldım. sonra internet kullanımına kapattım.

tekrar ihtiyacım olduğunda internet kullanımına açıp içine limit koyup alışveriş yaptığımda daha önceki kartımı kayıt eden uygulama yada siteler içinden para çekse ne yapacağım ozaman ?

ben world kartta sanal kart tanımlayıp bir hizmet satın alıyorum. sonra sanal kartı iptal ediyorum. oluyor bitiyor. 

mesela türknet indirimli kurulum hizmeti çin kart istemişti. hemen mobili açıp sanal kart vermiştim. ay sonunda 5 kere deneme yapmışlar parayı çekemeyince arayıp parayı istediler.

ben gerçek kartımı vermiş olsaydım limit tanımlayıp işlem yapacağımda direk parayı çekecektiler. şimdi sanal önemli mi değilmi abi  ?

türkiyenin ilk dijital bankasında sanal kart yok amk. 

her nekadar yapıkredi bazı şeylerde öpmeye çalışsada hizmet anlamında kötülüğünü görmedim müşteri hizmetleri konusunda son yıllarda beklediğimi hiç hatırlamıyorum. yapıkredi bu  boru değil :D

bide yapıkredi fatura ödeme konusunda çok hassas. mesela enparada asat su faturasını ödeyemiyorum. ama yapıkredide ödeyebiliyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

yıllardır sadece yapıkredi ile çalışırım, enpara çıkınca hayatımda kullandığım 2. banka oldu.

ama sırf aidat havale ücretleri vs yüzünden enparaya geçiyorum yavaşta. yapıkredideki parayı ücret yüzünden havale etmiyorum faturaları ödeyip o parayı da bitiricem. sonra ana şubeme gidip kuruşu kuruşuna o parayı çekicem :)

---

enpara'nın sanal kart hizmeti gelecek mi bilmiyorum ancak normal kartı internete açma kapatması, yapıkredide limit tanımlamaktan daha kolay.

yapıkredi-> önce kredi kartına borç ödeme yapıp para gönder, sonra sanal karta kredi kartından limit tanımla, bu işlemler sırasında smsle onayla vs.

enpara-> ayarlar sayfasına gir, internet bankacılığı açık/kapalı/limitli

evet yapıkredinin uygulaması güzel ancak bir bankayı mobil uygulamasına göre seçmek yanlış. banka; maaşım talimatla yatmıyor (yani bizim hesaptaki paramızı 1 gün fazla kullanamıyor) diye herkesi maaş müşteri olmaktan çıkarttı ve havale/etf ücreti almaya başladı. Mobil bankacılıktan yaptığın halde, kağıt kürek kullanmadığın, memurun vaktini çalmadığın halde yapıkredi->yapıkredi aynı şube bile olsa havale ücreti alıyor. 

NoktaliVirgul tarafından 02/Kas/18 17:29 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

World eko kart zaten aidatsız kartı değil mi? Aidatsız kartlarda taksit özelliği gibi birçok özellik kapalı oluyor hocam.

Titanyumun gücü adına!!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

enpara benden talimat istemedi

birşey talep etmedi

kart aidatı  ve hesap işletim ücreti almadı

halk bankasındaki kartı durdurdum onlardan kredi kartı çıkardım

banka kartıda çıkardım

bütün faturalarımın talimatlarınıda onlara taşıdım hesaplarımı enparaya aldım bence adamlar böyle kazanıyor sınırlama ve zorlama ters tepki yaratıyor millette 

tek eksik oda finansbank ile alakalıymış parafda 1 liralık netten alışveriş yapsam bile bildirim gelir finans bankda 1000 tl ye kadar gelmiyor

ortağın kartı patlatmışlar 7k çekmişler (sonradan aldı tekrardan) hep 990 TL şeklinde

DJ_Alper tarafından 02/Kas/18 16:35 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 1716 Toplam Mesaj: 14
yapkredi world eko kart enpara alternatif