folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yaradılışı Anlamak Echart Tolle

Yaradılışı Anlamak Echart Tolle

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Beynimin sapı ağrıdı resmen. Dakikalardır Echart Tolle denilen adamın videolarını izliyorum.

Bu adam kimdir derseniz bir yazar bir alim bir dünyanın en zeki adamı her şeyi bulmuş ve bilen bir insan. 

Stephan Hawking ile okumuş okuldan sonradan ruhsal konuları çözmek için ayrılmış bir deha!

Sorun şu,

Bu adamı anlamıyorum. Kesinlikle hiç bir dine inanmıyor ama bütün dinlerin bütünleştirici olduğuna seni inandırıyor. Bir hristiyan bile cennete gidebilir bu adama göre. Şayet içindeki varlığı bulabilirse EGOSUNU YENEBİLİRSE!

Haksızda görünmüyor sanki dünyada ki tek doğru konuşan bir adam!

Bir mevlanai bir yunus emre gibi aslında içindeki Yaratıcıyı bulmuş ama beni hala ikna edemedi beynimi zorluyor anlamıyorum işin içinden çıkamıyorum.

Size şunu söyleyebilirim ki bu adam gerçekten haklı yaradılışa dibine kadar inanıyor ve size bunu ispatlıyor ( ben kesin hatlarıyla anlayamasamda)

Burda bir soru kafamı yiyor.

Ben bu mübareğin kitabını okudum ve diyelim aynen öğretilerini kabul etttim ve bir derviş oldum çıktım. Kesin cennetliğim.

Ya inanmayanlar bu öğretileri bilmeyenler ne oluyorsunuz bu adama göre bilmiyorum ?

Dedikleri islamla çelişiyor. İnsan öldürmek bir delilik iken biz cihad cihan saptalntısıyla adam öldürüyoruz. Çok saçma. Ama din mesela buna evet diyor.

Çok küçükkün Kur'an kurslarındada yerimde duramazdım neden niçin diye hocaları yer bitirirdim.

Onlarda çok kurcalama bu yolda kafayı  yiyen çok insan var derlerdi. O yolda gidiyorum zaten. Echart Tolle siz günüm geçmiyor.

Ha ben müslümanım namaz kılıyorum ama aklımda hep bunun dedikleri dolaşıyor. Çok şey öğrettiği doğrudur ama iş dine gelince kafamı allak bullak ediyor.

Bilinç altıma işledi. Ne insanlar var o adamın kitabına göre kendini aşan hayatının anlamını bulan İslamı alnayan huzura eren.

Yediremiyorum işte eğer bu adam gerçekten bize yaradılışı varlığı her şeyin anlamını anlatacak kadar zekiyse dünyadaki herkesin bunu tanıması gerekir!

Bu adamı takip ederseniz doğru diyor dersiniz. Ya bu gerçekten gerçek bir adam. Yada harbiden bir illuminati.

Seçim sizin ?

Bu videodan başlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=qasW1Y4AVL8&feature=relmfu

hayalin düğünü töresi bir hoş.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Kafanın karışması gayet normal.Müslümanım demişsin,inandığın dinin kitabını okumamışsın.Yazdıkların tamamen fatal error.Birçok ayete ters düşen cümleler yazmışsın.Tavsiyem ; önce aslını öğren,sonra bu adamı dinle,sonra karşılaştırmanı yap.Ben videoyu izlemedim daha,ama az çok tahmin edebiliyorum.İzleyince yazarım daha.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Kafanın karışması gayet normal.Müslümanım demişsin,inandığın dinin kitabını okumamışsın.Yazdıkların tamamen fatal error.Birçok ayete ters düşen cümleler yazmışsın.Tavsiyem ; önce aslını öğren,sonra bu adamı dinle,sonra karşılaştırmanı yap.Ben videoyu izlemedim daha,ama az çok tahmin edebiliyorum.İzleyince yazarım daha.

Hayır hocam okudum.

Kur'an mealini de okudum Arapça okumasınıda biliyorum.

Örneğin şeytanla ilgili bir kitap okudum. 

Şeytan şudur budur Bismillahirrahmanirrahim deyince kaybolur gider korkar gibisinden bir kitap okuduğumda şaşırdım çünkü Echart a göre hayır şeytan senin etrafında dolaşan bir şey değil tam olarak senin içindeki ego.

Yani aslında bu adamla taşlar yerine oturdu. Samimiyeten bir şeylere daha çok inandım ama denklemlerin dahada tutmasını istiyorum.

zeybekustasi tarafından 19/Eyl/12 02:14 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Kısasa kısas ve cihat durumlarında kan akıtmak bana hiç bir zaman vahşi veya saçma/gereksiz gelmedi. 

Kavramların anlamını ve detaylarını eksik/yanlış biliyor olabilirsin, önce bu konunun üstüne git ve Kur'an'in önce mealini ( hazırlayanın yorumlarinı içermeyen ) oku derim..

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Tuhaf bir adama benziyor, tavsiyene uyup izleyeceğim teşekkürler, ilk kez duydum ismini.. bakalım.. 

Ondan önce bir iki yanlışını söylemek istiyorum islam dini ile ilgili..

Senin yazılarından alıntı yaptığımın altını çizerek açıklamaya çalışayım kısa kısa

Ben bu mübareğin kitabını okudum ve diyelim aynen öğretilerini kabul etttim ve bir derviş oldum çıktım. Kesin cennetliğim.

Cennet ve cehenneme kimin gideceğine Allah karar verir ve buradaki ilk şart da imandır. İmanı olmayan bir insan cennete gidemez. Ameller ise (yaptığı iyi ve kötü işler) cennet ya da cehennemdeki kademeleşmeyi belirler.

Dedikleri islamla çelişiyor. İnsan öldürmek bir delilik iken biz cihad cihan saptalntısıyla adam öldürüyoruz. Çok saçma. Ama din mesela buna evet diyor.

Dediklerini bilmiyorum adamın henüz izlemedim o yüzden çelişip çelişmemesi açısından bir şey diyemem. Ama cihad kavramını öldürmek ile eş değer tutmuşsan büyük bir sorun içindesin. Cihad her müslümana farzdır. Bir müslümanın hayatındaki en önemli iki mesele namaz ve cihaddır. Birisi kişisel birisi toplumsal. Peki ikisinden hangisi önemli diye sorulursa tabii ki cihaddır. (Bunun örnekleri h.z. peygamber döneminden var istersen örneğini söyleyebilirim) Peki cihad nedir? İslam ı müdafa etmektir, islam ı yaymaktır. Bu yöntem çağdan çağa, karşındaki varlığa göre değişir. Cihad adam öldürme ya da zorla din değiştirtmek değildir. Kur-an da kesin olarak haram edilmiştir. 

"Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk, sapıklıktan ayırd edilmiştir. Artık her kim tâğutu inkar edip, Allah'a inanırsa, sağlam bir kulpa yapışmıştır ki, o hiçbir zaman kopmaz. Allah, her şeyi işitir ve bilir." (Bakara, 2/256)

"Eğer Rabbin dileseydi, yer yüzünde bulunanların hepsi iman ederdi. Öyle ise sen, iman etmeleri için insanları zorluyor musun?" (Yunus, 10/99) 

gibi devam eder ayetler. İslam da Savaş hukuku denilen bir şey vardır ve ciltlerce yazılımış kitaplar mevcuttur. Çok hassas dengeler üzerine kurulmuştur. Çok kısaca söylersem. Bir ülke sana savaş açmadıkça ya da sana savaş açacağını önceden haber almadan önce kesinlikle savaşamazsın. Savaş haramdır ve islami değildir. Eğer bir ülke sana savaş açtıysa bu savaşa devam edersin .... diye gider. İstersen yine detay veririm hangi şartlarda savaşın biteceğine dair. Ama dediğim gibi kesinlikle savaş islami tarafta başlatılamaz islam hukukuna göre.

Onlarda çok kurcalama bu yolda kafayı  yiyen çok insan var derlerdi. O yolda gidiyorum zaten. Echart Tolle siz günüm geçmiyor.

İnsanların sözlerine bakarak İslam'ı neden yargılıyorsun. Oysa Allah sana kocaman bir referans kaynağı olan Kur-an ı indirmiştir sırf oku diye. Ve yüzlerce kez Ne kadar az düşünüyorsunuz, ola ki düşünürsünüz, düşünen bir toplum için ibretler vardır gibi iğneleyici laflar sarf etmiştir. Bunların hepsi düşünmeye yöneliktir ve belki de kur-an da verilmek istenen en önemli mesajlardan biridir. Ben de buna dayanarak düşünüyorum, araştırıyorum, araştırdıkça dinimin ne kadar mükemmel olduğunu keşfediyorum. Ve yine bir ayete dayanarak, Allah ın dediği gibi dünyayı geziyorum kendi çapımda ve oradaki yaşayışları, kültürleri, daha önce yaşadıkları,gördükleri zulümleri, dini ve siyasi görüşlerini, kültürlerini araştırıyorum öğreniyorum ve bu gerçekten islam dininin ne kadar önemli  ve gelişmiş olduğnu gösteriyor. Siz tv lerde gördüklerinizle yetinirseiz çok yanlış yapıyorsunuzdur. İmkan bulduğunuz an kesinlikle farklı ülkeleri gidip gezin araştırmalar yapın..

Saygılar

Aydınlık sabahı düşün ve durgun karanlık geceyi. Rabb'in seni ne unuttu ne de darıldı. Öteki dünya senin için (hayatının) bu ilk bölümünden mutlaka daha iyi olacak! Ve zamanı geldiğinde Rabb'in sana (kalbinden geçeni) bağışlayacak ve seni hoşnut kılacak. O seni yetim olarak bulup bir sığınak vermedi mi? Ve yolunu kaybetmiş görüp seni doğru yola ulaştırmadı mı? İhtiyaç içinde bulup seni tatmin etmedi mi? Öyleyse yetime haksızlık yapma, yardım isteyeni asla geri çevirme, ve (her zaman) Rabb'ini(n) nimetlerini an.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Şans bu ki mesajımı düzenleyemiyorum kafam karışıkken o kadar çok şey yazmışım ki

Arkadaşlar dini bilgim aslında fazlasıyla var cihadın ne olduğunu cennet cehennem iman namaz çoğunu da biliyorum ha savaş hukukunu tabiki araştırmadım bilmiyorum (:

Konu terimlerin yanlışlığı değil ruhsal olarak İçinizde Allah ı bir yunus emre gibi hissedebiyor muyuz sorun bu ?

Yoksa imanın şartları cennete kimlerin gidilebileceği gibi bir sürü cümleler kurulabilir bunlardan bahsetmiyorum.

Eğer her mesajda beni eleştirecekseniz konu silinsin gitsin. 

Çünkü amacım bu değil.

Amaç bu adam kesin doğru konuşuyor gibi görünüyor ve belki kesin doğru konuşuyor ve islamlada paraleldir bunun ispatını yapabiliyorsanız yapmanızı istedim.

edit/: kesin cennetliğim lafı yanlıştı fevri yazılmış bir yazı elbette.

edit2/: Ben burda sadece yaradılışı  tartışmak için bu konuyu açmadım lütfen bu adamı okuyan ve izleyen ve anlayan insanlar yorum yazsın.

zeybekustasi tarafından 19/Eyl/12 02:46 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

eğer lafların bana ise ben seni eleştirmek için söylemedim. anlam kargaşası içinde kaldığını fark edip kendimde yanlışlarını düzeltmeye çalıştım.

imanın ya da islamın şartlarını da söylemedim. bu adamın dediğine göre kesin cennetliğim demen yanlış. çünkü bunu belirleyen yaratıcıdır. Adamın

eleştirilecek bir tarafını bilmiyorum izledim biraz ama  açıkçası bir şey anlayamadım, belki tam konstantre olamadım saatin geç olmasından dolayı. 

Aydınlık sabahı düşün ve durgun karanlık geceyi. Rabb'in seni ne unuttu ne de darıldı. Öteki dünya senin için (hayatının) bu ilk bölümünden mutlaka daha iyi olacak! Ve zamanı geldiğinde Rabb'in sana (kalbinden geçeni) bağışlayacak ve seni hoşnut kılacak. O seni yetim olarak bulup bir sığınak vermedi mi? Ve yolunu kaybetmiş görüp seni doğru yola ulaştırmadı mı? İhtiyaç içinde bulup seni tatmin etmedi mi? Öyleyse yetime haksızlık yapma, yardım isteyeni asla geri çevirme, ve (her zaman) Rabb'ini(n) nimetlerini an.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

şeytan insanı aydınlatmaya çalışır. hür iradesini verir. diğer tanrı ise sorgusuz sualsiz itaat bekler. şeytan olan biteni anlatmaya bile tenezzül etmemişken diğer tanrı yanlı olarak dedikodu yapar mahalle kocakarısı gibi.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

şeytan insanı aydınlatmaya çalışır. hür iradesini verir. diğer tanrı ise sorgusuz sualsiz itaat bekler. şeytan olan biteni anlatmaya bile tenezzül etmemişken diğer tanrı yanlı olarak dedikodu yapar mahalle kocakarısı gibi.

bunlari neye gore soyluyorsun?
    3 buyuk dine bakinca dedigin gibi gozukuyor, ilginc

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

lafa bak "şeytan insanı aydınlatmaya çalışır. hür iradesini verir"  :D gece gece amma güldüm yahu 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

şeytan ın iki avukatı da buradaymış hoş geldiniz. diğer bir kaç avukat henüz teşrif etmemişler ;)

Toplam Hit: 3443 Toplam Mesaj: 54