Yararlı Operatör Bilgileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ben turkcell ve superonline için olanları yazacağım diğer operatörler hakkında bilgisi olanlar da yazarsa ilk konuya ekleriz güzel bir bilgi bankası olur.

Önemli Not :Eklenen bilgiler konu güncelleme tarihinde o an geçerli bilgilerdir , ülkemizde her ay değişiklik yapıldıgından tutarlar fiyatlar ve bilgiler geçerliliğini yitirebilir. 

TURKCELL

Reklam ve anlaşmalı firma kampanyaları gelmemesi için  IZIN IPTAL yazıp 2222 ye yollayın.

Turkcell telsiz kullanım bedeli sorgulama ( kontorlü ) *100#  arayın çıkan ekranda telsiz kullanım bedeli sorgulamayı seçin , vergi borcunuz sms olarak gelecektir 

Turkcell kişiye özel paket sorgulama ( tim bayilerine gitmeden alabileceğiniz indirimli paket sorgulama ) *100# arayın , kişiye özel paket sorgulama , bilgiler sms olarak gelecektir 

Turkcell kalan paket sorgulama  *159# yi arayın ve sms gelmesini bekleyin veya kalan yazıp 2222 ye yollayın.

Turkcell de adıma olan tüm hatları görmek istiyorum , turkcell.com.tr ye turkcell şifreniz ile giriş yapın veya telefonunuza turkcell hesabım yükleyip ayarlardan hesap ekle diyin. Hesap ekle dediğinizde TC no ve doğum yılı ister , ondan sonra size ait turkcell faturalı kontörlü ve superonline aboneliklerini görebilirsiniz.

Turkcell şifremi unuttum  SIFRE veya sifre yazıp 2222 ye yollayın , yeni şifreniz sms olarak gelecektir.

Turkcell Kontratlı telefon aldım faturalarımı ödemez isem ne olur ?  Kasım 2016 tarihinden sonra alınan cihazların borcu turkcell finansman a.ş ye aittir , ve kredi borcunuz gibi gözükür , borcunuzu ödemediğinizde ( 3 fatura üst üste ) kontratlı satın aldığınız cihazınızın imei kullanıma kapatılır , borcunuzu veya taksitlerinizi ödediğinizde imei kullanıma geri açılır  Not : borcun tamamını ödemek gerekebilir açtırmak için. Önemli bilgi , : 2.el cihaz alanlar için problem teşkil edebilir satın aldıgınız telefon borcu ödenmez ise kapanabilir ve hat sahibi olmadıgınız için o kişi ödeme yapana kadar telefonsuz kalırsınız. 

Turkcell kontratlı telefon aldım tüm operatörlerde kullanabilirmiyim ? Evet turkcell kontratlı cihazlarda sim kilidi yoktur. 

Yeni hat ücreti ne kadardır ? hat ücreti yoktur fakat devletin aldıgı telsiz kullanım ücreti hat ücreti olarak ödenir kontorlü hatlarda 67 TL faturalı hatlarda ise ayda ilk yıl 6.5 tl civarında  2. yıl ise  bu ücret düşer.

Turkcell kontratlı cihazların vade farkı , faizi bellimidir ? Hayır her cihazın vade farkı tutarı kampanyalara aya göre değişiklik gösterir. 

Yedek sim kart ücretlimidir ? Evet mevcut müşteriler için 22 TL hat değişim ücreti vardır , platinium müşteriler yılda 2 defaya kadar ücretsiz sim kart değişikliği yapabilirler. 

Hat taşıma limiti : bütün hatlarımı başka operatöre taşımak istiyorum aynı anda yada bir ayda kaç numara taşıması yapabilirim ? 30 Gün içerisinde maksimum 4 hat taşıması yapabilirsiniz. 

Hat almak istiyorum aynı anda kaç tane hat alabilirim ? Bir tc üzerine bir ay içinde en fazla 4 tane hat satın alabilirsiniz. 

TL yüklemesi yapmadım hattım kaç gün sonra kapanır ? 

TL yüklemesi yaptıktan sonra hattınız 3 ay aktif döneme girer yani içinde bakiye varsa 3 ay boyunca bunu kullanabilirsiniz. 2. 3 aylık dönemse ise içinde TL olsa bile kullanabilmeniz için tekrar paket yada TL yüklemesi yapmanız gerekmektedir. 6 ay hiç yükleme yapılmayan hatlar kapanır.

Faturalı / kontörlü hattım kapandı tekrar açtırmak istiyorum. 

Pasif duruma düşmüş yani kapatılmış hatlar tekrar satın alabilmeniz için 1 yıl daha adınıza bekler , hattı açtırmanız durumunda 67 tl bir ödeme yapmanız gerekir. 

Adıma açılmış olan hattı kapattırdım 1 yılda almadım ne olur ? 

2 yıl kullanılmayan hatlar havuza düşer ve tekrar satılır fakat her seri aynı anda satışa çıkmadıgından eski numaranız hemen başkasına satılabileceği gibi basılı olarak fiziksel hat şeklindede bayi havuzlarına aktarılabilir sanal olarakta satın alınmayı bekleyebilir. Bazı numaralar serinumarası sebebiyle yıllarca tekrar satışa çıkmayabilir. 

VODAFONE

.Hat taşıma limiti : bütün hatlarımı başka operatöre taşımak istiyorum aynı anda yada bir ayda kaç numara taşıması yapabilirim ? 30 Gün içerisinde maksimum 4 hat taşıması yapabilirsiniz. 

Hat almak istiyorum aynı anda kaç tane hat alabilirim ? Bir tc üzerine bir ay içinde en fazla 4 tane hat satın alabilirsiniz. 

TELEKOM

.

Hat taşıma limiti : bütün hatlarımı başka operatöre taşımak istiyorum aynı anda yada bir ayda kaç numara taşıması yapabilirim ? 30 Gün içerisinde maksimum 4 hat taşıması yapabilirsiniz. 

PanxeR tarafından 14/Nis/17 17:13 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

*100# güzelmiş

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Artik somurulmuyor ama normal kullanim icin yazayim:

Eger internetiniz icin superonline kullaniyorsaniz bir ariza durumunda turkcell hattinda kullanilmak uzere bir haftalik 4 gb mobil internet talep edebiliyorsunuz. Yaklasik 2 ay neredeyse her gun 4gb mobil internet somurdum; ornek olarak onepiece'i 0'dan ~750. bolume kadar izledim, torrent kullandim, cevremdeki insanlara ucretsiz kod verdim vs.

Bana aylik iki defa kullanma hakkiniz var dense de sanirim sistemde bunu kontrol eden bir yapi yoktu, artik var. Hala ozlerim :)

Su haliyle insan gibi bu hizmetten faydalanabilirsiniz, arizaniz varsa musteri hizmetlerini arayip kod talep edin.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Turkcell mobil internet kodunuz falan yok mu ya☺

Bir yerlerden beles internet bulmam lazim. Turkcell sagolsun Bip falan kullandim internet verdi. Onlari kullanamıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Tvbulu cep tarifesi diye bişey var. Mevcut faturalı hat müşteri lerine geçiş yok bunu çözmek için bi yöntem varmı.

Turktelekomda 

samaccc tarafından 21/Mar/17 18:56 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Turkcell Faturalıya Geçişte En Uygun Paketler

resimde olmayan

15 GB 1000 sms 1000 dk + 5 gb Turkcell Tv Plus 500 GB Lifebox depolama ve aylık 5 Gb upload kotası + sınırsız fizy müzik video.   79 TL 

http://i.resimyukle.xyz/beCJS.png

beCJS.png (1534×811)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

hacı ben turkcelliyim. 6 gb net var. turbo 6 gb galiba paketin adı. 50 tl gibi bi ücreti var. önerebileceğin net i fazla olan tarife varmı. fiyatı çok uçuk olmayan. 15 gb platinum olanı 79 tl ye yeni gelenlere veriyolarmış. ben almak istersem 99 tl dediler. konuşma ve sms çok olmasına gerek yok sadece net fazla olsun yeter. varmı uygun bişey.

Naber la?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

@PanxeR bana özel 532 li hat bulamadın ya la hala bekliyorum.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı

hacı ben turkcelliyim. 6 gb net var. turbo 6 gb galiba paketin adı. 50 tl gibi bi ücreti var. önerebileceğin net i fazla olan tarife varmı. fiyatı çok uçuk olmayan. 15 gb platinum olanı 79 tl ye yeni gelenlere veriyolarmış. ben almak istersem 99 tl dediler. konuşma ve sms çok olmasına gerek yok sadece net fazla olsun yeter. varmı uygun bişey.

hocam kontro ettim pm attım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

Hocam bide bu çift simkart olayı vardı eskiden 2 telefonda aynı numara birini kapatınca diğeri aktif oluyor diğerini kapatınca öbürü bu olay hala varmı ücreti ne kadar ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı

Hocam bide bu çift simkart olayı vardı eskiden 2 telefonda aynı numara birini kapatınca diğeri aktif oluyor diğerini kapatınca öbürü bu olay hala varmı ücreti ne kadar ?

artık mobil imza müşterisi olmayan bu sistemi kullanamıyor mobil imza paketine göre her ay ücretli birşey

+ 48 tl sim kart ücreti var.

Toplam Hit: 3673 Toplam Mesaj: 28
telekom turkcell vodafone