Yardım Lazım, Virüs Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drakan
    drakan's avatar
    Erkek

Akşam Akşam iş aldık basımıza. müşterinin flaşında virüs varmış mahvetti pc yi.

Müşteri kayıtları falan herşeyin sonuna .wqmqws tarzı bi uzantı ekliyor( uzantı tam aklımda değil pc dükkanda evden yazıyorum.)

excel ,word, rar vs. ne varsa sonuna aynı uzantıdan ekleyip dosyaları bozmuş. uzantıları silip açmaya çalışıyorum nafile.

varmıdır böyle bi virüsle karşılaşam çözen size zahmet beyler. Müşteri kayıtlarını kurtarmam yoksa durum vahim.

Not: avira yüklüydü pc de, uzantı eklenen dosyaları taratamıyorum..

drakan & Oceanicy www.tasarimus.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek
    drakan bunu yazdı

Akşam Akşam iş aldık basımıza. müşterinin flaşında virüs varmış mahvetti pc yi.

Müşteri kayıtları falan herşeyin sonuna .wqmqws tarzı bi uzantı ekliyor( uzantı tam aklımda değil pc dükkanda evden yazıyorum.)

excel ,word, rar vs. ne varsa sonuna aynı uzantıdan ekleyip dosyaları bozmuş. uzantıları silip açmaya çalışıyorum nafile.

varmıdır böyle bi virüsle karşılaşam çözen size zahmet beyler. Müşteri kayıtlarını kurtarmam yoksa durum vahim.

Not: avira yüklüydü pc de, uzantı eklenen dosyaları taratamıyorum..

dosyanın üzerine sağ tık özellikler diyip "onceki sürümler" kısmında temiz hali varmı baksana hocam bi ona.

combofix dene bir de

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drakan
    drakan's avatar
    Erkek

eyww hocam her türlü öneriye açığım...

sistem xp bu arada...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Usb-Virusleri-Icin-Kesin-Cozumler-171915/

dene bakalım,

orjinal dosyayı gizlemiş olabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drakan
    drakan's avatar
    Erkek

Tükana gideyim yarın ilk işim bunları denemek..

Kesin çözüm olursa daha  iyi olur, dosyaları komple kaybetmekden tırsıyorum. yokmu başına gelen biri  yada çözümü bilen !

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek
    drakan bunu yazdı

Tükana gideyim yarın ilk işim bunları denemek..

Kesin çözüm olursa daha  iyi olur, dosyaları komple kaybetmekden tırsıyorum. yokmu başına gelen biri  yada çözümü bilen !

hocam oncelikle virüsün adını türünü bilmek lazım.   uzantı olarak tam ne yazıyor bunu soylersen bir şeyler çıkabiir.

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

klasik cryptolocker virüsü hocam

Windows 7 de sistem belirli zaman aralıklarında 5 kopya oluşturuyor. Yanlış hatırlamıyorsam XP de 1 defa oluşturuyor. Tabi sağlam hacker tarafından yazılmış olan bir cryptoLocker virüsü volumelerede ulaşabilir ancak bu çok nadirdir. Genelde bu işleri lamerler yapıyor çünkü.
    Şimdi anlattıklarımı sırasıyla yapıver bakalım ne çıkacak

1- CMD yi aç ve "vssadmin list shadows /for=C:" (tırnaklar hariç) yaz ve enter a bas. Bunu yaptığında aşağıda dosyaların alınmış kopyaların bir listesi çıkması lazım. Tarihlerine dikkat et (XP olduğu için baştada dediğim gibi hiç çıkmayabilirde)

2- Eğer listede bir kopya varsa tarihini kontrol et. Eğer tarih virüs bulaşmadan önce ise aşağıdaki işlemlere devam et

3- O listede kopyanın Shadow Copy Volume diye bir değeri var. Dosya yolunu belirtir. Onu bir kenara yaz (ben dosyaYolu diyeceğim)

4- Komut satırına nklink /d C:\kopyalanacakAdres dosyaYolu\ yaz ve enter a bas. (Burada sonraki \ işaretini koymayı unutma)

5- Kopyalanacak adrese ne yazdıysan o dosyaya gidersen C diskinin bir kopyasını göreceksin. Oradan tüm belgelerini yedekleyerek al. Sonra sağlam bir format at ve kaldığın yerden devam et.

Titanyumun gücü adına!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drakan
    drakan's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

klasik cryptolocker virüsü hocam

Windows 7 de sistem belirli zaman aralıklarında 5 kopya oluşturuyor. Yanlış hatırlamıyorsam XP de 1 defa oluşturuyor. Tabi sağlam hacker tarafından yazılmış olan bir cryptoLocker virüsü volumelerede ulaşabilir ancak bu çok nadirdir. Genelde bu işleri lamerler yapıyor çünkü.
    Şimdi anlattıklarımı sırasıyla yapıver bakalım ne çıkacak

1- CMD yi aç ve "vssadmin list shadows /for=C:" (tırnaklar hariç) yaz ve enter a bas. Bunu yaptığında aşağıda dosyaların alınmış kopyaların bir listesi çıkması lazım. Tarihlerine dikkat et (XP olduğu için baştada dediğim gibi hiç çıkmayabilirde)

2- Eğer listede bir kopya varsa tarihini kontrol et. Eğer tarih virüs bulaşmadan önce ise aşağıdaki işlemlere devam et

3- O listede kopyanın Shadow Copy Volume diye bir değeri var. Dosya yolunu belirtir. Onu bir kenara yaz (ben dosyaYolu diyeceğim)

4- Komut satırına nklink /d C:\kopyalanacakAdres dosyaYolu\ yaz ve enter a bas. (Burada sonraki \ işaretini koymayı unutma)

5- Kopyalanacak adrese ne yazdıysan o dosyaya gidersen C diskinin bir kopyasını göreceksin. Oradan tüm belgelerini yedekleyerek al. Sonra sağlam bir format at ve kaldığın yerden devam et.

1. adımda kaldım vssadmin list shadows /for=C enter yapınca siyah ekra gelio 2 sn sora kayboluyo tık yok...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ksiezyc
    Ksiezyc's avatar
    Erkek

Norton power eraser ve malwarebytes ile dene hocam ise yarar belki

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drakan
    drakan's avatar
    Erkek

combofix işe yaramadı...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

bulaşan makinalarda sistemi geri yüklemeyi dene.

tarama için

http://www.eset.com/tr/home/products/online-scanner/

biraz uzun sürebilir ama büyük ihtimalle yakalayacaktır. tarama yaparken ayarlarınıda dosyaları silip silmemesi ile ilgili kendine göre ayarla

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 4093 Toplam Mesaj: 17