folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder [Yardım] Yanıyorum Bu Sıcak Yaz Akşamında

[Yardım] Yanıyorum Bu Sıcak Yaz Akşamında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek

Müritler/mürideler selam, başlıkta da söylediğim gibi yanıyoruz.

Birkaç gün önceki hepsiburada indirimini de denk getirip keyfime göre bir bilgisayar toplama fırsatı buldum sonunda. Bugün parçalar geldi, montajı yaptım fakat soğutma problemi çekiyorum, ben de alet de yanıyoruz alev alev. 

Boşta sıcaklık 50 derece, şu an bu konuyu yazarken 75 derece, stress test e sokunca 100 derece. (100 ü görünce ben kapattım)

Bu durum normal midir? Değilse nedir? Ben ne edeyim şimdi?

Kullanılan donanım;

Kasa: Cooler Master Mastercase Pro 5

İşlemci: i7 7700K

Soğutucu: Silverstone Tundra TD02-E

Konuyu yazarken aldığım ss;

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

Abi o ısıyla elektrik üretip bilgisayari bedava çalıştırabilirsin belki 

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Kaliteli bir termal macun ile kullanmayı deneyin? Hiç olmazsa sıvı soğutma derdinize derman bence. Ayrıca kasadaki fanlarda da bir terslik olabilir. Hava akımını doğru şekilde atmalısınız dışarı. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Kaliteli bir termal macun ile kullanmayı deneyin? Hiç olmazsa sıvı soğutma derdinize derman bence. Ayrıca kasadaki fanlarda da bir terslik olabilir. Hava akımını doğru şekilde atmalısınız dışarı. 

hocam sıvı soğutma zaten, kafalar o yüzden karışık. fanları da şu şekilde dizdim; öndekiler içeri, arkadakiler dışarı, sıvı soğutmanın fanları da üstte içeri üfleyecek şekilde. soğutucunun içinden çıkan macunu kullandım. ama sorun macun olsa bu kadar ısı farkı doğar mı? bir de bu soğutucunun içinden çıkan macun ne kadar dandik olabilir?

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackace
    blackace's avatar
    Erkek
    moi bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

hocam sıvı soğutma zaten, kafalar o yüzden karışık. fanları da şu şekilde dizdim; öndekiler içeri, arkadakiler dışarı, sıvı soğutmanın fanları da üstte içeri üfleyecek şekilde. soğutucunun içinden çıkan macunu kullandım. ama sorun macun olsa bu kadar ısı farkı doğar mı? bir de bu soğutucunun içinden çıkan macun ne kadar dandik olabilir?

sivi sogutucunun fanlarini iceriden disariya ufleyecek sekilde yani radyotorun altina takman gerekir. on fanlardan hava iceri girecek arka egzoz ve sivi sogutucu fanlarindan disari cikacak kasa icinde en iyi hava sirkulasyonu bu sekilde olur. bende kasa corsair obsidian 450d sivi sogutucu corsair h105 kullaniyorum normal kullanimda suan 26 derecede calisiyor.  

blackace tarafından 11/Haz/17 02:47 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Ryzen bir makina da ben topladım bakalım pazartesi yağar bütün parçalar :)

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çok yakın bir sistem kullanıyorum 35 derece civarı oluyor ısı. Hocam sizde bi gariplik var kasa ferah soğutucu iyi soğutucunun temas noktasındaki bandı kaldırdınız mı? cpu soğutucu tam oturdu mu? Bi sök topla yapalım tekrar isterseniz.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Hiç soğutucu takmamissin bence yoksa oralara çıkmaması lazim

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

hdd ve ekran kartı  en fazla ne kadar sıcaklığa dayanabilir ?

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Soğutucu olmamış gibi, etkisi yok sanki. Bence söküp tekrar takın, macunu da değiştirin derim. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

i7 7700K bu seride bir kaç kez bende yaşadım. Müşterimlerden birisine game pc toplamıştım gta 5 de cpu 90 dereceyi buluyor o günden sonra 6700k toplamaya başladım :) 

Martech tarafından 11/Haz/17 03:15 tarihinde düzenlenmiştir