Yardım Yazıcı Tavsiyesi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

Tanklı yazıcıları hiç sevmiyorum ve hiç tavsiye etmem...

Tanklı yazıcıların kendisi ucuz, bir kartuşu bir yazıcı fiyatı kadar.

Hepsi bir arada (yazıcı, tarayıcı, fotokopi işlevini aynı anda gören) yazılara da hala ısınamadım,

bana göre yazıcı yazıcıdır, tarayıcı tarayıcıdır.  Mümkün ise yazıcı ile tarayıcı ayrı cihazlar olsun.

Marka konusunda @stockholm8 arkadaş öneride bulunmuş, ben standart ev kullanıcısı olduğum için marka model önerisinde bulunamayacağım.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Takipteyim..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek
    stockholm8 bunu yazdı
    BrighStar bunu yazdı
    stockholm8 bunu yazdı

Lazerde açık ara en iyisi Canon un (sadece siyah beyaz çıktı veren) MF serisi.  Parçaları sağlamdır, ilk baskı hızı iyi. Ortalama dk da 23 sayfa baskı alırsınız. Toneri 737 kullanır. İster doldurt, istersen 30 tl ye muadil al sorun çıkartmaz.

MF 231 - Yazıcı, tarayıcı, fotokopi var. ADF(Çoklu tarama ve çoklu fotokopi yapmaya yarayan üst kısım ) YOK,  Wifi yok, çift taraflı baskı yok

MF 232W - Üstteki modelle aynı ekstra oalrak wifi var, çift taraflı baskı yok.

MF 237W- Yazıcı, tarayıcı, fotokopi, wifi ve adf var, çift taraflı baskı yok. 

MF 244DW- Yazıcı, tarayıcı, fotokopi, wifi ve dubleks(çift taraflı baskı) var. 

4 model de aynı toneri kullanır. 4 ü de ortalama dk da 23 sayfa baskı verir.

Eğer daha hızlı istersen belirtmen yeterli.

Modelleri inceledim hocam hatta önerilerinden önce lexmark falan da baktım, samsung falan baktım ancak canon a bakmamıştım; inceledim baktım. Fiyatlar bana göre.

İstediğim özellikler fazla sayfa kapasitesi olursa iyi olur zırt bırt kağıt bitmez.

tarayıcı fotokopi anlamında hızlı çoklu olsa kafi.

siyah beyaz kullanırım daha çok.. ancak ( extradan 1.500 tl kadar renkli de önüme çıkarsa hayır demem )

uzaktan bağlantı wifi öncelik tercihimdir. 

( günde 200-400  sayfa arası çıktı alıyorum )

Senden öneri bekliyorum aynı zamanda burda ki insanlara da referans olur. 

Mf 244dw ye bakabilirsin. Şu an kampanyada 1598 tl. Normalde mf237w dan pahalı. 250 sayfa alıyor alt tepsisi. 

https://www.hepsiburada.com/canon-mf244dw-wi-fi-mono-laser-yazici-p-HBV0000032015

Hocam maliyetini de belirteyim . Sana piyasada en makul fiyatla dolum olan cihazı öneriyorum. 30 tl ye muadil toneri var 737 nin. Günde 300 sayfa alsan ayda 9000 civarı sayfa yapar. Bir toner 2400 sayfa basıyor ortalama. Ayda 4 muadil toner kullansan 120 tl yapar. 

https://www.hepsiburada.com/canon-crg-737-cf283x-muadil-toner-p-HBV000006MHD5?magaza=ankaratonermarket&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.pla.yazici&gclid=CjwKCAjwmNzoBRBOEiwAr2V27VEnOoVD20pHjW0EeZayjxwbeQ9jta-vglk8k4c7a1tsDOWKE3z6fBoC93QQAvD_BwE

https://www.pazaravrasya.com/urun/canon-i-sensys-mf217w-mf221d-uyumlu-crg-737-muadil-toner-wb-crg737?utm_matchtype=matchtype&device=device&network=g&keyword=&placement=cpc.google&utm_campaign=searchads&utm_source=adwords.google&utm_medium=esleme&gclid=CjwKCAjwmNzoBRBOEiwAr2V27df3hGXL7fN2yLGoKgexOu1K3zwi4VhRBsCueONjsmPGBftQxW0RhxoCgKgQAvD_BwE

Daha yüksek toner kapasiteli olan cihazlar var, renkli lazer de var ama istediğiniz fiyat aralığında pek mümkün değil. Renkli lazer de ortalama 1800 civarından başlıyor. O da düşük toner kapasiteli olanı. (1500 siyah, 1300 renki- 4 tane muadili 220 tl civarında ) 

@stockholm8 Hocam birde M426 ve m4075fx önerdiler ? Bu  yazıcılar hakkında ne düşünyorssun ?

( Bu yukarıda ki önerilerden önce clx6260fw bakmıştım sonrasında daha fazla çıktı için siyah beyaz m4075fw ve m426 önerdiler hatta m426 daha ön planda tuttular ? )

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    BrighStar bunu yazdı
    stockholm8 bunu yazdı
    BrighStar bunu yazdı
    stockholm8 bunu yazdı

Lazerde açık ara en iyisi Canon un (sadece siyah beyaz çıktı veren) MF serisi.  Parçaları sağlamdır, ilk baskı hızı iyi. Ortalama dk da 23 sayfa baskı alırsınız. Toneri 737 kullanır. İster doldurt, istersen 30 tl ye muadil al sorun çıkartmaz.

MF 231 - Yazıcı, tarayıcı, fotokopi var. ADF(Çoklu tarama ve çoklu fotokopi yapmaya yarayan üst kısım ) YOK,  Wifi yok, çift taraflı baskı yok

MF 232W - Üstteki modelle aynı ekstra oalrak wifi var, çift taraflı baskı yok.

MF 237W- Yazıcı, tarayıcı, fotokopi, wifi ve adf var, çift taraflı baskı yok. 

MF 244DW- Yazıcı, tarayıcı, fotokopi, wifi ve dubleks(çift taraflı baskı) var. 

4 model de aynı toneri kullanır. 4 ü de ortalama dk da 23 sayfa baskı verir.

Eğer daha hızlı istersen belirtmen yeterli.

Modelleri inceledim hocam hatta önerilerinden önce lexmark falan da baktım, samsung falan baktım ancak canon a bakmamıştım; inceledim baktım. Fiyatlar bana göre.

İstediğim özellikler fazla sayfa kapasitesi olursa iyi olur zırt bırt kağıt bitmez.

tarayıcı fotokopi anlamında hızlı çoklu olsa kafi.

siyah beyaz kullanırım daha çok.. ancak ( extradan 1.500 tl kadar renkli de önüme çıkarsa hayır demem )

uzaktan bağlantı wifi öncelik tercihimdir. 

( günde 200-400  sayfa arası çıktı alıyorum )

Senden öneri bekliyorum aynı zamanda burda ki insanlara da referans olur. 

Mf 244dw ye bakabilirsin. Şu an kampanyada 1598 tl. Normalde mf237w dan pahalı. 250 sayfa alıyor alt tepsisi. 

https://www.hepsiburada.com/canon-mf244dw-wi-fi-mono-laser-yazici-p-HBV0000032015

Hocam maliyetini de belirteyim . Sana piyasada en makul fiyatla dolum olan cihazı öneriyorum. 30 tl ye muadil toneri var 737 nin. Günde 300 sayfa alsan ayda 9000 civarı sayfa yapar. Bir toner 2400 sayfa basıyor ortalama. Ayda 4 muadil toner kullansan 120 tl yapar. 

https://www.hepsiburada.com/canon-crg-737-cf283x-muadil-toner-p-HBV000006MHD5?magaza=ankaratonermarket&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.pla.yazici&gclid=CjwKCAjwmNzoBRBOEiwAr2V27VEnOoVD20pHjW0EeZayjxwbeQ9jta-vglk8k4c7a1tsDOWKE3z6fBoC93QQAvD_BwE

https://www.pazaravrasya.com/urun/canon-i-sensys-mf217w-mf221d-uyumlu-crg-737-muadil-toner-wb-crg737?utm_matchtype=matchtype&device=device&network=g&keyword=&placement=cpc.google&utm_campaign=searchads&utm_source=adwords.google&utm_medium=esleme&gclid=CjwKCAjwmNzoBRBOEiwAr2V27df3hGXL7fN2yLGoKgexOu1K3zwi4VhRBsCueONjsmPGBftQxW0RhxoCgKgQAvD_BwE

Daha yüksek toner kapasiteli olan cihazlar var, renkli lazer de var ama istediğiniz fiyat aralığında pek mümkün değil. Renkli lazer de ortalama 1800 civarından başlıyor. O da düşük toner kapasiteli olanı. (1500 siyah, 1300 renki- 4 tane muadili 220 tl civarında ) 

@stockholm8 Hocam birde M426 ve m4075fx önerdiler ? Bu  yazıcılar hakkında ne düşünyorssun ?

( Bu yukarıda ki önerilerden önce clx6260fw bakmıştım sonrasında daha fazla çıktı için siyah beyaz m4075fw ve m426 önerdiler hatta m426 daha ön planda tuttular ? )

Hocam bana bir fiyat aralığı verdiniz o fiyata yakın cihazlar önerdim o yüzden. Şimdi yazdıklarınız o fiyatı aşıyor.  Bahsettiğiniz cihazlar güzel. Tavsiye eden arkadaşla görüşün, hangi cihaza MUADİL TONER  KULLANIMI ya da DOLUM konusunda sıkıntı yaratmayacağına dair garanti verirse o cihazı alın.

Come On Cj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

tamadır teşk. emeğine sağlık

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

ofis tarzı için ne önerirsiniz ? Aylık 1000 sayfa falan çıktı alıcaz 

siyah beyaz düzgün bassın dolumu ucuz olsun yeter :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem305
    cem305's avatar
    Erkek

Hp al hocam tanklıya bencede hiç bulaşma toner candır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

Konuyu tekrar hortlattım. Kusura bakmayın Konu ekside kalınca bazı modellerde ekside kaldı galiba, Öneriye ihtiyacım var. 

Ayda 10.000 Sayfa alıyorum adf li bişi lazım. Toneri çabuk ucuz bulunan bir marka model önerisi gerekli arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Ocağınıza düştüm. Yazıcıların hepsi biribirne benziyor sanki hiç anlamıyorum. Günde 350-400 sayfa ayda 10.000 sayfa alıyoruz. tonerli olması gerek sanırım, Toneride  ucuza bulunan veya dolan, Parçası sağlam arıza vermeyecek makina lazım. Adf olması gerek ? Birkaç alternatif verirseniz çok çok sevinirm lütfen :) ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    BrighStar bunu yazdı

Konuyu tekrar hortlattım. Kusura bakmayın Konu ekside kalınca bazı modellerde ekside kaldı galiba, Öneriye ihtiyacım var. 

Ayda 10.000 Sayfa alıyorum adf li bişi lazım. Toneri çabuk ucuz bulunan bir marka model önerisi gerekli arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Ocağınıza düştüm. Yazıcıların hepsi biribirne benziyor sanki hiç anlamıyorum. Günde 350-400 sayfa ayda 10.000 sayfa alıyoruz. tonerli olması gerek sanırım, Toneride  ucuza bulunan veya dolan, Parçası sağlam arıza vermeyecek makina lazım. Adf olması gerek ? Birkaç alternatif verirseniz çok çok sevinirm lütfen :) ?

Güncel 1000-1300 tavsiye lazım

Toplam Hit: 1487 Toplam Mesaj: 20
yazıcı