Yasal Uyari Mesaji

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

arkadaslar merhaba.

bu sabah telefonuma yasal uyari diye bi adresten;

0113xxxxxxxx39 imei nolu cihaz kayit disidir, 1 hafta icinde kapatilacaktir, satin aldiginiz yere basvurunuz.

diye bi mesaj geldi.

*#06# yaptigimda cikan imei no, mesajdaki numaradan farkli. bu fark sorun cikmasini engeller mi ? engellemez ise sorun cikmasini nasil engellicem. yani bu isin yasal yolu var mi ? yoksa imei'yi nasi degistiricez ?

telefon yeni degil, eski bi telefon.

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatihari41
    fatihari41's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Imeı numarasını kopyalamışlardır muhtemelen senin telefonun kayıt dışı kalmıştır.

FthAяI(!)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Çin malı bi telefona taktın mı hiç hattını? :) Veya son zamanlarda başka herhangi bir telefona?

O telefonun mesajı sana gelmiş olabilir. imei mesajdakinden farklı diyosun çünkü ;)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MoonShine
    MoonShine's avatar
    Erkek

hocam faturasıyla bırlıkte aldıgın yere goturunce halledıyorlar dıye bılıyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aryan
    Aryan's avatar
    Erkek

boşwer bişi olmaz. bi keresinde banda bi kaç mesaj geldi. ama bişey olmadı

Sigarayı bıraksam diyorum; tamamen sana başlasam... Sen daha çabuk bitirirsin işimi, böyle çok yavaş ölüyorum... // üzüldüm ben; üzdü
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

NmC bunu yazdı:
    -----------------------------

Çin malı bi telefona taktın mı hiç hattını? :) Veya son zamanlarda başka herhangi bir telefona?

O telefonun mesajı sana gelmiş olabilir. imei mesajdakinden farklı diyosun çünkü ;)

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

bir zamanlar bana da geldi hocam. aynı senin durum aradan 7 ay geçti hala kapanacak.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Aynısı banda geldi imei numaralarıda tutmuyordu telefonda kapanmadı,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    guru
    guru's avatar
    Erkek

evet simdi hatirladim ki hattimi bir iki gunlugune firmware'si yeni yukseltilmis bi iphone'a takmistim.

buyuk ihtimalle mesajda bahsi gecen imei, o iphone'nun imei'si.. 

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

sLeymN bunu yazdı:

bir zamanlar bana da geldi hocam. aynı senin durum aradan 7 ay geçti hala kapanacak.

Sülo Gel Ben Sana Kapatıyım Bi Ara :D Açılmasın Tekrar Açık Yerlerin :D

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek
    aklıma şimdi okuduğum haber gibi bişi geldi Alınan bilgiye göre, kimliği henüz belirlenemeyen kişi, İbadet Akbıyık'ın cep telefonuna, bir çekiliş kampanyasından 18 bin lira ödül kazandığı yönünde mesaj gönderdi. Mesajın gönderildiği telefon numarasını arayan Akbıyık, zanlının, parayı alabilmesi için en yakın para çekme makinesine gidip, vereceği numaraları aktif etmesi için kontör göndermesi talebi üzerine, bin 760 lira tutarında kontör yolladı. Akbıyık, kontörü gönderdiğini ve başka parası kalmadığını söylediğinde, zanlı, "dolandırıldınız, iyi günler diyerek" telefonu kapattı. Bunun üzerine polise başvuran Akbıyık, zanlı hakkında şikayetçi oldu. Zanlının kimliğinin belirlenmesine çalışıldığı bildirildi. kaynak: http://haber.mynet.com/detay/yasam/dolandirildiniz-iyi-gunler/530088?utm_source=mynet&utm_medium=www&utm_campaign=home_haber_thumbnail_1
Toplam Hit: 7106 Toplam Mesaj: 14