folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yasaların Hafif Olması

Yasaların Hafif Olması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Geçen Azerbaycanlı birisiyle biraz sohbet ettim.Adam diyorki bizim orada sivillerin silah taşıması yasak.Birisine tokat atsan ve karakolluk olsan hapse göndersinler diye yalvarırsın zira karakolda seni eşek sudan gelinceye  kadar döverler diyor.Türkiyede olsa birisinin ağzını burnunu kırsam adam gidip şikayet etse bana küfür etti, bende dayanamadım dövdüm desem serbest bırakırlar.Sizcede Türk yasaları hafif değil mi ?

"Sizin şer bildiklerinizde hayır, hayır bildiklerinizde şer vardır, siz bilemezsiniz, ALLAH bilir." (Bakara, 216)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

mesele yasaların hafif olması değil ki uygulamada sıkıntılar var. yoksa en kötü yasa bile iyidir yeter ki uygulansın. klasik olacak da baklava çalan ekmek çalan çikolata çalan çocukların 7-14 yıl gibi sürelerle hapse girmesi veya hapsi istenmesi olaylarını biliyoruz. diğer yandan gündemde olanları hatırlatmama gerek yok. 

şimdi sorun yasalarda diyebilir miyiz?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sende haklısın hocam.Mesala geçen arkadaşla akşam vakti yolda yürüyoruz.Devriye geçiyordu önümüzde durdular.Üstünüzde hap, ot falan var mı ? Varsa çıkarın uğraştırmayın bizi dedi.Bende yok deyince peki sen bilirsin deyip bastı gittiler.Her önüne gelen polis olursa böyle olur.Adamlar polislik okulundan mezun olunca götü göbeği salıyor kendisi düz yolda yürüyemiyor ki suçlu kovalasın.

"Sizin şer bildiklerinizde hayır, hayır bildiklerinizde şer vardır, siz bilemezsiniz, ALLAH bilir." (Bakara, 216)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

mesela ben hakaretten 5 ay hapis yedim.

ama 5 yıl suç işlemezsem cezam silinecek

yasalar direk uygulansa beni tükürüksüz zikerlerdi.

https://www.youtube.com/watch?v=Gz64XSVYy2g Giderayak bir fincan kahve daha!!! :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Türk yasaları hafif değil yasa diye birşey yok. Adam fotoğraf makinesi çalıyor kamerada görünüyor hakime diyor ben çalmadım adamı serbest bırakıyorlar. Aynı şebekenin diğer üyeleri 20 gün sonra bana 10 000 TL'lik zarar veriyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

O şekilde katı yasalar olsa, zaten millet alışmış her boku hükümete geçirmeye..

Osursalar sıçtı diye yaymaya..

Gırtlaklıyorlar bizi, öldürüyorlar asıyorlar kesiyorlar diye, Kılıçdaroğlu ve saz arkadaşları hergün anayasa mahkemesi ve bilinen bütün mahkemelere başvurur :))

Adam kalkmış "Zoru başarırım ama imkansız biraz zaman alır" diyor. O zaman sana dinazor sikmen için 2 yıl müddet veriyorum...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

O dediğin güzel ama Azerbaycanda devlete karşı eleştiriyi hiç yaptırmıyorlar.Sivil hayatda cezalar ağırlaştırılmalı ama devlete karşı eleştiri,protesto bu kadar ağır olmamalı.Buyrun size video.Türkiyede böyle muamele olsa 2 ay sonra millet kurşun sıkmaya başlar polise.

https://www.facebook.com/photo.php?v=847845105241486

u235 tarafından 06/Mar/14 18:39 tarihinde düzenlenmiştir

لا إله إلا الله \\\\\\\ Rene t-shirtleri Prada'dan mı sipariş ettin naptın.10 senedir giyiyorum hala rengi solmadı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

O dediğin güzelde Azerbaycanda devlete karşı eleştiri bile yaptırmıyorlar.Buyrun size video.Türkiyede böyle muamele olsa 2 ay sonra millet kurşun sıkmaya başlar polise.

https://www.facebook.com/photo.php?v=847845105241486

Evet bunlar hakkında bilgim var.Mesala parayı bastıran herkes polis olabiliyormuş orada.Aliyev miydi neyi başbakanları, adam padişah gibi.Ülke onun resmen.Mesala Azercell'di sanırım ülkenin en büyük gsm operatörü adamın karısına ait.Adamlar para sıçıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek

hepsi aynı bok hocam...

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Şimdi hocam cezaya laf söylüyorsun ama bunlar seneler içinde oturuyor.

Bakma sen Türkiye de hukuk yok dediklerine hukuk zenginler için farklı işletilebiliyor olsada hukuk kitapları yeni yazılmadı.

Hepsi sosyolojik psikolojik araştırmalar sonucu oluşturulmuş şeyler.

Yani ceza az demek yerine neden az ne zamandan beri az bunları sorgulamak lazım. Yoksa sen ceza az diyorsun biri çıkıyor baklava çalan çocuğa 6 yıl hapis verdiler diyor kime inanalım ?

hayalin düğünü töresi bir hoş.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Şimdi hocam cezaya laf söylüyorsun ama bunlar seneler içinde oturuyor.

Bakma sen Türkiye de hukuk yok dediklerine hukuk zenginler için farklı işletilebiliyor olsada hukuk kitapları yeni yazılmadı.

Hepsi sosyolojik psikolojik araştırmalar sonucu oluşturulmuş şeyler.

Yani ceza az demek yerine neden az ne zamandan beri az bunları sorgulamak lazım. Yoksa sen ceza az diyorsun biri çıkıyor baklava çalan çocuğa 6 yıl hapis verdiler diyor kime inanalım ?

Biraz klişe olacak ama...Adalet örümcek ağı gibidir.Büyük sinekler deler geçer, ufak sinekler ise takılır.

Toplam Hit: 709 Toplam Mesaj: 12