folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yaşam Vergimi Ödemeye Gidiyorum.. Yeniden Kavuşmak Dileğiyle

Yaşam Vergimi Ödemeye Gidiyorum.. Yeniden Kavuşmak Dileğiyle

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    godfather
    godfather's avatar
    Erkek
    Evet artık zamanı geldi vatani borcumuzu yapalım, Her Türk erkeği gibi  vatani borcumuzu ödeyelim artık

Bildiginiz gibi, bu ülkede yaptigimiz her isten sorumluyuz ve bu islerin hepsinin vergisini vermekle yukumluyuz. Iste ben de bu ulkede yasamamdan dolayi odemekle yukumlu oldugum yasam vergisi icin onumuzdeki hafta icinde Manisa Kırkağaç Komando   eğitim kapısına adımımı atacağım.,

Devletin hemen her seyden %18 oraninda vergi aldigini dusunursek, 15 ay askerlik yapmak yasam vergisi icin cok yuksek bir surec, Özelliklede yaşamın en verimli çağında .  Hos, hedeflerimin çoğuna erken yaşımda ulaştım. Ama şu aşamada Univetsite ortamında kişisel kavgalarin neticesinde yüksekokulu terk eden birisi olarak 15 ay vataniborcumu ödeyeceğim.
    Evet. Isbu nedenler ve kanunlardan dolayi, 15 ay surecek olan "vatani gorev" meselesini aradan cikarmak niyetiyle aranizdan ayriliyorum..

Baris, sevgi, kardeslik gibi sozleri ve beyaz guvercin, zeytin dali gibi simgeleri elinden/dilinden dusurmedigi halde, dunyada varoldugu surenin sadece %2 oranindaki ortalamasini savasip tepismeden gecirebilmis olan insanogluna, ekonomi, sanayi, sanat veya bilim yerine askeri olusumlara yatirim yapan devletlere, olmayan dusmanlar icin silah ureten ve stoklar elde patlamasin diye kicindan dusman uyduran Don Kisot'lara saygiyla egilip "kafam girsin" derken, "Yurtta barış dünyada barış" seklinde sevimli bir cumleyi de eklemek istiyorum. Yasam ölümcül bir hastaliksa, askerlik bu hastaligin en azgin oldugu dönemdir diye dusunuyorum. Bu dönemi atlatıp hayata geri dönmek dileğiyle aranızdan ayrılıyorum

Ve basimda kep olmadan ilk ve son kez, tüm dost ve müşterilerime selam vererek "hakkinizi helal edin" diyor, uygun adimlarla askere gidiyorum. 

24.Kasım 2005
    6.Jndrm Komando Eğitim Alayı Manisa Kırkağaç
    Görev Hizmeti:Özel K.

Sağlıcakla kalın

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

Hayırlı teskereler arkadaşım.Gittiğin gibi geri dönersin inşallah

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Güzel bir duygudur nöbet beklemek ama ne yazıkki kanayan bir yaramız...askere gideken en büyüksün geldikten sonra adam yerine konmuyorsun bir kahve köşesinde zaman öldüren birey oluyorsun...genel anlamda

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIZILYILDIZ
    KIZILYILDIZ's avatar
    Erkek

godfather seni tanıyormuyum yoksa bu tesadüf mü. iki arkadaşım aynı yere gidiyor. bir de sen.

Hayırlı Teskereler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    hocam benim kuzende 6. jandarma komandoya gidiyo manisaya valla ismini falan verimde tanışın kaynaşın orda :) yazı süper olmuş bu arada hadi hayırlı teskereler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KIZILYILDIZ
    KIZILYILDIZ's avatar
    Erkek

herkes manisa' ya mı gidiyo yaw :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    godfather
    godfather's avatar
    Erkek

ir2 ver baba tanışırız hem iyi olur. Kağıt kalem kod yazarız :)

bende 6. jndrm komando aynı yer yani :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

kardeşim sende hakkını helat et inşallah tez elden gider gelir evine sağsalim dönersin hayırlı tezkereler

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    hayırlı teskereler.

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmansan
    osmansan's avatar
    Erkek

Hayırlı teskereler kardeşim.

Şubat ayında da ben gidecem sanırım..Yerim belli olmadı ama 1 gidecez..

..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sky
    Sky's avatar
    Erkek

Hayirli teskereler kardes. Biras zor bi eqitimi var bilqim kadariyla ama güsel yerdir kırkagac. manisayada 1bucuk saat uzaqlinda bi yer. Manisaliim ordan biliorum :) güzel yerdir ama...

Ona aşık olmak, cehennemde çakmaklara gaz doldurmak gibi bir şeydi...
Toplam Hit: 1984 Toplam Mesaj: 13