folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Yatırım Hesabina Bloke Konulabilir Mi?

Yatırım Hesabina Bloke Konulabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek

Bankacı muridlere bir sorum var.

Eşimi şirketimde maaşlı çalışan olarak gösteriyorum, eski bir kredi borcundan dolayi mevduat hesabina bloke konulabilir. 

Bir yerlerde okumuştum şimdi bulamıyorum mevduat hesaplarına e haciz ve bloke konulabilir ama yatırım hesaplarında böyle bir uygulama söz konusu değil gibisinden. 

Boyle bir sey varmi?

Varsa Ben mevduat yerine yatırım hesabina maaşını yatırsam herhangi bir sorun yasarmiyim SGK yada Maliye ile.

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Abi hiç kusura bakma haciz değil amına bile korlar

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Hocam benim bildigim , bloke koyabiliyor :(

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Yok hocam yatırım hesabına bloke konmaz yatırım hesaplar pasif hesaplardır hacizde bloke de konamaz 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek

Hocam bono cart curt alsam onun nasil a.koyacaklar? 

Hee yatirdigim an blokelerler sanirim. Inat ettim odemeyecegim amk faizini. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Yok hocam yatırım hesabına bloke konmaz yatırım hesaplar pasif hesaplardır hacizde bloke de konamaz 

Cok sagol hocam. Peki ben mevduat yerine maasi yatirim hesabina yatirasam maliye bir sikinti cikarar mi bilgin varmi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
    Ratbat bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

Cok sagol hocam. Peki ben mevduat yerine maasi yatirim hesabina yatirasam maliye bir sikinti cikarar mi bilgin varmi?

Hocam yatırım hesabına havale eft gibi para transferi yapılmaz pasif hesaplar olduğu için mecburen mevduat hesabına atıcaksın 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı
    Ratbat bunu yazdı
    Tayga bunu yazdı

Hocam yatırım hesabına havale eft gibi para transferi yapılmaz pasif hesaplar olduğu için mecburen mevduat hesabına atıcaksın 

Evet ben mevduattan geciriyorum yatirim hesabina ama sanki ibani vardi diye hatirliyorum bakicam simdik. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

mahkeme kararı olmadan hesaplarına bloke konulmaz.

ancak vergi dairesine düşerse olay haciz kaydı oluşturulur. hiç bir banka kredi kartı bile vermez.

gel gelelim senin soruna  normal şartlarda hiç bir kurum özel bir bankadaki senin hesabına ilişkin işlem yaptıramaz kendi başına.

mevduata yatırırsan mahkeme kararı neticesinde bloke konulur hatta kesinti bile yapılır ki bu eğerki borcu olduğu bankada ise banka kendisi zaten el koyar paraya.

yatırım hesaplarına ise yine mahkeme kararı olursa işlem yapılır.

bu hangi banka bide ne zamandır borcu var bi yaz bakalım. ne durumda olay

imzayı bıraktım basıyorum artık
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı

mahkeme kararı olmadan hesaplarına bloke konulmaz.

ancak vergi dairesine düşerse olay haciz kaydı oluşturulur. hiç bir banka kredi kartı bile vermez.

gel gelelim senin soruna  normal şartlarda hiç bir kurum özel bir bankadaki senin hesabına ilişkin işlem yaptıramaz kendi başına.

mevduata yatırırsan mahkeme kararı neticesinde bloke konulur hatta kesinti bile yapılır ki bu eğerki borcu olduğu bankada ise banka kendisi zaten el koyar paraya.

yatırım hesaplarına ise yine mahkeme kararı olursa işlem yapılır.

bu hangi banka bide ne zamandır borcu var bi yaz bakalım. ne durumda olay

Hocam bank pozitiften  insaat yapmak iicin ihtiyac kredisi almistik esimin adina sonra insaat isi yatti parayida bir guzel yedik :) 

Simdide isleri duzelttim esimi sirket muduru olarak gosterdik ve calistigim teb bankasina maasini yatiriyorum. 

E devletten bakinca icra mahkemesinde gozukuyor bank pozitifteki kredi.

Odemek istemeyisimin nedenide avukati giciklik yapti tehtid falan etti.  faiz indirimi uygulayacakti tartisma olunca ondanda vazgecti bende yemin ettim faizi silene ve ozur dileyene kadar odemeyecegim diye. Kufurlesmeye kadar gitti konusma.

Simdi kalkacaklar 4 de birine el koyacaklar maasinin faiziyle birlikte alacaklar (henuz boyle bir olay gerceklesmedi ama bekliyorum her an olabilir)

Inadim inat bende odemeyecegim zaten olanlar olmus kara listeye girmis. 

Sirf bu tehtidkar avukata ibnelik olsun diye bir sekilde bloke konmasini engellemek istiyorum. 

Edit: hocam acikca odemek istemiyorum bloke olursa nasil engelleyebilirim acaba? Namus meselesi oldu benim icin. 

Edit 2 : hocam simdi soyle birsey geldi aklima hesabi maas kadar eksiye dusursem yatirdigim maas hesabi sifirlasa eksi bakiyeye bloke konabilirmi?

Ratbat tarafından 15/Eyl/15 20:09 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

şimdi sen avukatla atışmışsın ama avukatın umrunda değil sen ödemişsin ödememişsin. avukat salla başı al maaşı hesabı güder.

Inadim inat bende odemeyecegim zaten olanlar olmus kara listeye girmis.  bundan sonra hiçbir banka kredi vermez bilgin olsun

Sirf bu tehtidkar avukata ibnelik olsun diye bir sekilde bloke konmasini engellemek istiyorum.  şimdi banka kendi başına bişey yapamaz zaten konu kanuni takibe düşmüş. avukatın ibneliği için kendi sicilini yakma

Edit: hocam acikca odemek istemiyorum bloke olursa nasil engelleyebilirim acaba? Namus meselesi oldu benim icin.   bloke olursa engelleyemezsin zaten asıl amaç bloke koydurmamak. bunun için mevzuatı okumak gerek açıkcası. eğer bi şube müdürü felan tanıdığın varsa ondan bilgi alabilirsin yada bi banka müfettişi. yoksa bireyseldeki elemanlar bilmez bu durumu.

Edit 2 : hocam simdi soyle birsey geldi aklima hesabi maas kadar eksiye dusursem yatirdigim maas hesabi sifirlasa eksi bakiyeye bloke konabilirmi?  eksi hesaba adam niye bloke koysun. zaten eksiye düştüğünde borçlu duruma düşüyorsun. 

şu anda zaten sen kanuni takip durumdasın. bundan sonra yapacağın işlem bankanın başka bir avukatıyla görüşme istemen olup borcu kapatman olmalı aksi halde banka bir şekilde alır alacağını zaten olay bankadan çıkmış direkt olarak devlete geçmiş.

banka hiçbir zaman alacağını bırakmaz. bugün almadı yarın alır yarın almazsa bir yıl sonra alır ama alır. yarın bir gün iş yerine haciz memurlarıda gelebilir. 

e devletten bi bak bakayım üzerinizde herhangi bir haciz kaydı kuydu varmı

artık bankalar eş durumuna görede işlem yapmakta  eşin neyse sende aynısın sicil olarak.

imzayı bıraktım basıyorum artık
Toplam Hit: 2186 Toplam Mesaj: 13
banka maaş bloke yatırım hesabı