folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yatırım Yapmayı Düşünenler İçin Tavsiye

Yatırım Yapmayı Düşünenler İçin Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Mycity bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Hacılar borsada brent petrol alım satımı yapabilirsiniz :/

XpertVision bunu yazdı

ya ben pek anlamam yatırım işlerinden de petrole yatırım yapın derken borsadaki petrol şirketlerini kastediyor olabilemez mi muritler?

Anlayana çok bile bu yorumlar Tbt de halen umut veren müridler olduğunu görmek güzel :)

A.k aradan borsa dediler ya durumu kurtarmak için hemen atla üstüne yat

ulan sen orada borsayı kastettiysen tüm tbt beni ....

yoksa en başta derdin

Neyse :) 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    Mycity bunu yazdı

Gördünüz gibi altın fiyatı düştü ve önceki konularımıda yazim nekadar tuturduğumu görün öyle bazılarının düşündüğü gibi boş keseden sallayan kişi değiliz 

Altın Fiyatları

GRAM ALTIN-1,37 %

ALIŞ(TL)87,60SATIŞ(TL)87,62ÇEYREK ALTIN0,05 %

ALIŞ(TL)140,57SATIŞ(TL)144,08ONS-1,64 %

ALIŞ($)1.175,69SATIŞ($)1.176,08

Öncelikle biraz sakin şampiyon.. Yazı boyutunu bir küçült ses tonunu da azalt.. 

Sen bu konuyu açtığında 88,690 olan altın sonraki gün 88,375 bu gün 88,102 yani 10 dakika içinde bile bundan daha fazla aşağı ya da yukarı hareket edebilir altın. 

Biz altını 82 den alıp 88,30 dan satanlardanız yani gram başına 5-6 tl den az kar etmeye kar demeyiz. şimdi bu bilgiler ışığında sen neyi kime kanıtlamaya çalışıyorsun??

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek
    PMycity bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

yılbaşında herşeye zam geleceğini dedem de biliyor.

petrole de zam gelir. doğalgazada zam gelir. 

doğalgaz pompalayabilcek depo var mı :)

elektrik su telefon internet petrol herşeye zam var yılbaşında...

2014 kriz denilmedi ama dolar 2.4 e doğru gidiyor. yılbaşından sonra 2.6 yı görürse ekonomi tepetaklak olur.

:) denene selam söyle hocam bu iş sadece zamlara bakmıyor  vereyim mesala sana örnek bir haber bu haber dün yayınlandı bu ne demek oluyor petrol fiyatlarının baya yukarılara çıkıcağı sinyalini veriyor. 

Eskiden piyasada arz fazlası veya eksikliğini telafi eden Suudi Arabistan'dan artık bu rolü oynamayacağı yönünde açıklamalar geldi. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) en büyük ihracatçısı Suudi Arabistan, OPEC üyesi olmayan ülkeler üretimlerini azaltsalar bile, kendi üretimini kısmayacağını açıklayarak fiyatlardaki düşüşe rağmen üretim politikasında değişikliğe gitmeyeceğini belli etti. Açıklamalar ilk aşamada petrol fiyatlarını yükseltti.

Petrol arz ve talebi in elastiktir yani fiyata dayanmaz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

Petrol için 2011 yılında yaptığım analizde hedefi 35 Dolar olarak işaretlemişim. Analizime göre petrol fiyatı bu seviyeden 3 ay boyunca yukarı gelgit haraketler yapacaktır ama son darbeyi henüz yememiştir. Petrol'e yatırım forex üzerinden yapılabilir olup kumar'da para kazanmak kadar zor iştir. Borsadaki petrol işi ile meşgul Tupraş petrol fiyatının çıkışından en fazla stokta bulunan ürün kadar yararlanabilir.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    Mycity bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Hacılar borsada brent petrol alım satımı yapabilirsiniz :/

XpertVision bunu yazdı

ya ben pek anlamam yatırım işlerinden de petrole yatırım yapın derken borsadaki petrol şirketlerini kastediyor olabilemez mi muritler?

Anlayana çok bile bu yorumlar Tbt de halen umut veren müridler olduğunu görmek güzel :)

A.k aradan borsa dediler ya durumu kurtarmak için hemen atla üstüne yat

ulan sen orada borsayı kastettiysen tüm tbt beni ....

yoksa en başta derdin

Neyse :) 

Serdar yardırıyor yine :D ahuauhhahu

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

Adam petrole yatirim yapin deyince arabaya mazot benzin depolamayi anlayanda(ironi yapanlar haric :) ) bence sıkıntı vardir.petrole yatirimdan ne anlasilmasi gerektigi belli.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

2 litre benzin (97 oktan) aldım, takipteyim

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    Mycity bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

yılbaşında herşeye zam geleceğini dedem de biliyor.

petrole de zam gelir. doğalgazada zam gelir. 

doğalgaz pompalayabilcek depo var mı :)

elektrik su telefon internet petrol herşeye zam var yılbaşında...

2014 kriz denilmedi ama dolar 2.4 e doğru gidiyor. yılbaşından sonra 2.6 yı görürse ekonomi tepetaklak olur.

:) denene selam söyle hocam bu iş sadece zamlara bakmıyor  vereyim mesala sana örnek bir haber bu haber dün yayınlandı bu ne demek oluyor petrol fiyatlarının baya yukarılara çıkıcağı sinyalini veriyor. 

Eskiden piyasada arz fazlası veya eksikliğini telafi eden Suudi Arabistan'dan artık bu rolü oynamayacağı yönünde açıklamalar geldi. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) en büyük ihracatçısı Suudi Arabistan, OPEC üyesi olmayan ülkeler üretimlerini azaltsalar bile, kendi üretimini kısmayacağını açıklayarak fiyatlardaki düşüşe rağmen üretim politikasında değişikliğe gitmeyeceğini belli etti. Açıklamalar ilk aşamada petrol fiyatlarını yükseltti.

Hocam Rusya'nın petrole dayalı bi ekonomisi olduğunu son dönemde gördük.

Petrol'de ki düşüşün sebebi de Rusya'ya verilmek istenen dersti. Bunu da anladık.

Putin'in Kremlin sarayında ülke oligarklarını yılbaşına kadar piyasaya 20 milyar dolar satmaya zorlamasını da izliyoruz.

E bunların haricinde Rusya geri adım atmış değil. Atmayacağını da belli ediyor. Çin'de son yaptığı açıklamalar da rublenin değer kaybetmemesi için Rusya'ya destek vereceğini söyledi.

Ben bu işlerden o kadar anlamam. Ama benim öngörüme göre bundan sonra ki dönemde Rusya'yı her yönden zorlayacaklar. Bunun da başını şuan petrol çekiyor.

Bir daha ki dalganın bu kadar etkilememesi için şuanda deli gibi rubleyi güçlendirmeye başladılar. Merkez bankası rezervinde ki milyarlarca doları piyasaya sürüyor. Geçen hafta 80'i gören ruble şuan 55 civarı. Rusya salak mı ki rezervini harcıyor şuan? petrole güvenseler bunu niye yapsınlar???

Şimdi tüm bunlara rağmen sen neye dayanarak hala petrole yatırım yap diyorsun?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

petrol niye bu kadar düştü harbiden birkaç aydır takip etmiyordum piyasaları...

en son yazın ortalarında bi dolar tahmini yapmıştım şu şekilde:

http://i.imgur.com/01HZQaK.png

tam hatırlamıyorum ama 10-15 gün için de ilk dirence ulaşmıştı ve 1-2 ay sonra sanırsam 2.24 direncini de aşmıştı.

tahminimce de doların (en azından tr piyasasında) dalgalı durumu seçimlere dek devam edecektir, zaten  fed 2015 in ortalarında da faiz arttırımı yapacak

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeanuReeves25
    KeanuReeves25's avatar
    Erkek

hocam bu alım-satımlar ıcın forex kullanan var mı? güvenilir mi? kazanclı mı?

Düttürü Dünya....
Toplam Hit: 5861 Toplam Mesaj: 55