folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yaz Lastiği Seçimi Ve Önerileriniz 2019

Yaz Lastiği Seçimi Ve Önerileriniz 2019

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Tam aradığım konu. Nokian markasını çok duymuştum bir ara.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    xcorpix bunu yazdı

13. arabasını kullanan biri olarak  205-55-16 almanı tavsiye ederim fluence iyi giden  ama iyi yol tutmayan bir araç bir yakınım bu araçla kaza yaptı ve öldü  araba gidiyor ama yol tutmuyor yanakları biraz incelt hocam 

Yanlış anlamış olabilirim de, yukarıdaki koyu yaptığım Sayılar tam olarak mm, cm. inc cinsinden net sayılar değil, bildiğim.

Bunlar Oran olarak geçiyor'muş. 

Ha, fark var mı. tahminim,Bir ölçüde fark var bu ifadeler arasında.

205mm tekerin yere temas eden kısmının genişliği, 

55mm tekerin yerden janta kadar olan yanak denilen kısmının yüksekliği,

16 inch jant çapı.

edit: konu falken reklamına dönmüş ama bende de falken 225x40x18 mevcut.

araştırdığımdan değil, aracı aldığımda üzerinde yeni olarak bu lastikler vardı, öyle de kullanıyorum, henüz bir memnuniyetsizliğim yok.

yanak ebatı düşük olduğu için yoldaki pürüzleri çukurları baya hissettiriyor orası ayrı, ama aynı oranda da uzun yol konforu ve yol tutuşu var.

ben ekseriyetle şehir içi kullandığım için, bunların işi bitince jantları da yenileyip 215x55x17'ye geçmeyi düşünüyorum.

Hocam 55mm olan kisim 205mm'ye olan oranı verir. 55mm değildir.

205/55 'in yanağı ile 255/55'in yanak yüksekliği arasında fark vardir. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

Hankook goz atabilirsin , ben fazlasiyla memnunum.

Koca hestiy aya bedenem ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bboy_kaya
    bboy_kaya's avatar
    Erkek

Falken ze310'ları bu hafta taktım. İlk izlenimlerim kuru zemin olarak sessiz ve başarılı, ıslak zeminde test edemedim. Fiyat performans olarak tavsiye ederim.

Love is nothing without fucking!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasyn
    yasyn's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı

Tam aradığım konu. Nokian markasını çok duymuştum bir ara.

Bildiğim kadarıyla nokian kış lastiklerinde çok iyi bir marka. Genellikle soğuk ülkelere lastik ürettikleri için olabilir. Rusyada fabrikaları var. Ancak yaz için nasıldır bilemedim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edesifree
    edesifree's avatar
    Erkek

en kotu lastik syron hic dayanmiyor

siz lastik alirken uzerindeki etikete bakmiyormusunuz yagmurlu havada C ses D  82db gibi isaretler var

hankok  felan bahsettiginiz lastikler yan sanayi urunu en iyi lastik michelin ve continental alirsanizda 4 mevsim lastik alin

Lastik ölçülerim: 205/60/R16 demis ya arkadas araba icin uygun mu bu olculer onu bir arastirin ekspertizlerin ilk baktigiklari lastikler ve olculeri arac icin uygunmu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Michelin pilot sport 4 rft, 225/45/18, 255/40/18 almaya karar verdim.

Tabi bunları alabilmem için para biriktirmem gerekiyor. Fren mesafesinde ve ıslak zeminde çok fark ettiriyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Arabam olsa Alman marka lastik ve En kalınını tercih ederim konfor için. Şu spor ince lastik takıyorlarya f1 girecek zannedersin zibidi seke seke gidiyor, yazık aracına yağ almaz 3 bin liralık lastik, stiker, teyp takar

profil fotoğrafıma sövmeyin, onu internette gördüm, adamın yaşadığı kafa bende kafa yaptı başka alemlere gitmek için arasıra açar bakarım :)

siyahbereli tarafından 11/May/19 22:07 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Arabam olsa Alman marka lastik ve En kalınını tercih ederim konfor için. Şu spor ince lastik takıyorlarya f1 girecek zannedersin zibidi seke seke gidiyor, yazık aracına yağ almaz 3 bin liralık lastik, stiker, teyp takar

profil fotoğrafıma sövmeyin, onu internette gördüm, adamın yaşadığı kafa bende kafa yaptı başka alemlere gitmek için arasıra açar bakarım :)

Hocam lastik hayati bir konu, iyi lastiklerde +150km/s hızlarda 10-15metre fren mesafesi fark ediyor.

240'la giderken önüme araba atladı(Osmangazi-Bursa yolu), birden kırıp en sağ şeride geçtim, sonra tekrar sol şeride döndüm. Uygun araba, lastik, jant kombinasyonun yoksa taklayı atarsın cesedin arabadan 300 metre ötede bulunur.

Konfora emin ol benim kadar önem vermiyorsundur ancak hayatım daha önemli ;)

Bu arada +bilgi olarak söyleyim, premium lastikler 18" ölçüden başlıyor genelde.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

Hocam lastik hayati bir konu, iyi lastiklerde +150km/s hızlarda 10-15metre fren mesafesi fark ediyor.

240'la giderken önüme araba atladı(Osmangazi-Bursa yolu), birden kırıp en sağ şeride geçtim, sonra tekrar sol şeride döndüm. Uygun araba, lastik, jant kombinasyonun yoksa taklayı atarsın cesedin arabadan 300 metre ötede bulunur.

Konfora emin ol benim kadar önem vermiyorsundur ancak hayatım daha önemli ;)

Bu arada +bilgi olarak söyleyim, premium lastikler 18" ölçüden başlıyor genelde.

Abi nasıl bir araç 240 ile ani hareketle sağ sol yapabiliyorsun. Adamı götürür. Lastik falan dinlemez. Artık arabanın yerle ilişkisi kesiliyor artık. Uçak bile 250-350 km hızdan sonra havalanıyor. 

x-files tarafından 12/May/19 11:16 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay