Yazarkasa

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gunduz
    Gunduz's avatar
    Erkek

Arkadaslar Yazarkasa ile ilgili bi problemim oldu?

10 Liralik bi fiş kesecektim 100 liralik kestim onun bi %8 lik kdv si girdi bana :)

bu gibi durumlarda o fişi iptal etme gibi bi durumumuz olabiliyormu?

örnek olarak fiş numarası 12 

12 numaralı fişi iptal etme durumum varmı?

aynı gün vs varmı boyle bisiler bilgimiz olsunda baska zaman %8 likler tekrar girmesin bize

ilgilenen olursa sevinirim genel kültürümüz olsun bilgimiz olsun :)

kolay gelsin

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

siktir et birşey olmaaz :)

ama iptal olmuyo galiba

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    3100 Sayılı KDV Mükelleflerinin ÖKC Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun'un 9 seri nolu tebliğinin 11. bendi şöyle der;

11. Ödeme Kaydedici Cihaz Kullanımında Meydana Gelen Hataların Düzeltilmesi: 

Ödeme kaydedici cihazların hasılat fişlerindeki toplamları kaydetmeye ve saklamaya tahsis edilmiş mali hafızalarına kaydedilen bilgilerin silinemez ve değiştirilemez özellikte olması sebebiyle, cihazların kullanılmaları sırasında meydana gelen hatalar için cihazların hafızalarına müdahalede bulunulmayacaktır. 
    Yeterli veri ve maddi olaylarla da ispatlanmak kaydıyla, ödeme kaydedici cihazlar kullanılmak suretiyle yapılan bir yanlışlığın düzeltilmesi ile ilgili olarak, tashihi gereken satış fişinin aslı (müşteriye verilecek olan) iptal ve istendiğinde ibraz edilmek üzere, işletmede kalan kayıt rulosundaki örneğinin üzerine iliştirilerek muhafaza edilecek, hatalı satış fişini takibeden ilk satış fişi gerçek bedel yazılmak suretiyle müşteriye verilecek, kanuni defterlere de gerçek satış hasılatı yazılacaktır.

Çekil,Önümden Çekil...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    Zaten muhtemelen baska zaman fiş kesmiyosundur bakkal manav tarzı bir iş ise, eger kesiyorsan da yuz liralık kesme devletle ödeş

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

gkhn759 bunu yazdı:
    -----------------------------
    Zaten muhtemelen baska zaman fiş kesmiyosundur bakkal manav tarzı bir iş ise, eger kesiyorsan da yuz liralık kesme devletle ödeş

yani adama direk fiş kesmediğin alışverişlere say bişi olmaz diyorsun :D 

Boş İşler Uzmanı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

hehehe   Arkadaş  otelerde  sürtüyoo  resepsiyonda  calısıyoo  galiba  bişi  olmaz  %8  Dediğin  neki  olm  8  Liracik 

senın  dayıda  daha  fazlası  var   sıttır et :=))

Yakında Güncelenecektır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edonline
    edonline's avatar
    Erkek

Yazar kasa fişi çıkardıktan sonra mali belleğe işler ve iptali söz konusu değildir. Fakat bu yanlış fiş kesim yazarkasanın bir arızasından kaynaklanıyorsa servisini çağırabilirsin mali belleğe müdahele eder ve sana bir tutanak hazırlarlar. Sende bununla birlikte vergi dairesine başvurursun. Ama 100ytl lik fiş için değmez.

sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur herkesi sen dost mu sandın belki o agyar olur sadıkane belki o alemde bir dildar olur yar olur agyar olur dildar olur serdar olur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    ben hastanede staj yaparken 3,5 lira keseceğime 350 lira kesmiştim sonra o fişle birlikte bir yazı yazıp iptal diye saymana imzalatmıştık

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek
    iptal etme uzun iş de limit koyuluyordu heralde mesele 100 liradan fazla kesilmesin gibi :|

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    ben hastanede staj yaparken 3,5 lira keseceğime 350 lira kesmiştim sonra o fişle birlikte bir yazı yazıp iptal diye saymana imzalatmıştık

muah :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    fazla kestiğin fişi müşteriye vermediysen eğer akşam yazarkasadan aldığın z raporuna o fişi zımbala. muhasebeci z raporundaki günlük hasılatı o kadar eksik işlesin

.
Toplam Hit: 4087 Toplam Mesaj: 15