folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yazıcı Yazdırma Maliyetleri

Yazıcı Yazdırma Maliyetleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

püskürtmeli yazıcılar ve lazer yazıcılar için tam sayfa text, siyah beyaz resim ve renkli text ve resim için sayfa bası maliyetlerini hesaplayan bilen var mıdır acaba? 

ne dir ne değildir nasıl olur cok merak ediyorum?

Evrim içi mürit..laugh is live..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Bu bitmeyen kartuş baya ucuza geliyor. Tankı doldur doldur 0.09tl denk geliyor diyi okumuştum bu satış yapanların sitesinden.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

En basit hesap. Kırtasiyeden pazarlıksız alacağın bir top A4 8 tl. İçinde 500 adet var. Tanesi 0.016 kuruş maliyetli. Toner masrafı sayfa da ihmal edilecek kadar az. Ama sen kağıt kadar onu da ekle toplam 0.032 kuruş

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Makinesine göre değişir.

kaç adet bastırma kapasitesi var.  mesela matbaada bize tonerliler çok ucuz geliyordu.

lazer çok  daha pahalıya geliyordu.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Epson l110 kullaniyorum 4 tane 100 ml lik mutekkep 20 tlye geliyor. Tam bilgi vermeme ama yaklasik 300 sayfa a4 foto (fotograf kagidina) arti binlerce sayfa a4 cikti aldim. 7 8 ay gitti murekkep. Renkli renksiz ayni para oldugundan direk bas cikar yapuyorum. Cok karli. Lazer cok daha pahaliya geliyor ve fotograf ciktisi vermiyor. 1 paket 100 lu a4 hp 20 tl, 1 a4 ten 2 foto cikiyor fotografin tanesi 10 kurusa falan denk geliyor. Murekkep masrafini hesaplamaya gerek yok :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

peki son olarak toner mürekkebini göz ardı etsek 0 desek yani kağıt masrafını cıkarsak bu olaydan zararlı cıkılırmı. en basit bi iş için düşünsek bunu kağıt masrafı 1 a4 te yazdırmayla beraber 10 krs dense zararlı cıkılmıyo ozaman.

suan için canon mx375 yazıcılara tank takmadım sıkıntı cıkarırmı bilmiyorum bu yazıcıya bitmeyen olayını yapsak. bu yazıcıya deneyen takan varsa görüşlerini öğrenebilirim

Evrim içi mürit..laugh is live..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Hocam basit şekilde hesaplarsak renkli 1 adet a4 ortalama 12 kuruşa denk geliyor. Siyah beyaz da 0,096 kuruşa denl geliyor. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    csabanci bunu yazdı

peki son olarak toner mürekkebini göz ardı etsek 0 desek yani kağıt masrafını cıkarsak bu olaydan zararlı cıkılırmı. en basit bi iş için düşünsek bunu kağıt masrafı 1 a4 te yazdırmayla beraber 10 krs dense zararlı cıkılmıyo ozaman.

suan için canon mx375 yazıcılara tank takmadım sıkıntı cıkarırmı bilmiyorum bu yazıcıya bitmeyen olayını yapsak. bu yazıcıya deneyen takan varsa görüşlerini öğrenebilirim

sen direk ne yapmak istediğini yazsan daha iyi olur.

çünkü bastıracağın şeyin boyutu rengi herşeyi fark ediyor.

canon rezalattir ya o mx375 bilmiyorum ama marka olarak çok çektim. ama ne hikmetse son aylarda sorun çıkarmadı :)

ama iş için kullancaksan epson kraldır benim için.

koca matbaanın baskısını onunla yaptım canavar gibi çalışıyor. tek sorun a4 boyutundan büyük birşey basmıyordu benim kullandığım.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

mürekkepli problem ya, laser alcaksın doldurcaksın en ucuz o.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.biribenibitirsin.com/

buradan  istediğin bir tane  kartuş tanklı  Canon alşabilirsin , ben aldım  bi tanesi yaklaşık 2 sene sonra kartuş hatası verdi , kartuşu değiştirmek istedim baktım 20 tl daha versen ucuzundan bir tane daha Canon alabiliyordun onu aldım  Canon E 404    :))   

Birde arkadaşımda Epson var , dolrdurulabilen kartuşundan bulmuş , mürekkepte almış , bittikçe direk kartuşu dolduruyor  , Canonun ki  mürekkep tankı var onu dolduruyorsun , Epsonun ki daha iyi galiba , arkadaş 5 senedir kullanıyorum bir sorun yok dedi.

Yukarıdaki sitede satılan Canon ların kartuşlarını delip ordan mürekkep deposunu ince hortumla kaçak hat çekmişler , ordan doluyor  ama Epsonun ki direk orjinal kartuş gibi kartuşn üzerinde dolum tıpası var , onu açıp mürekkepi dolduruyordun.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    student bunu yazdı

http://www.biribenibitirsin.com/

buradan  istediğin bir tane  kartuş tanklı  Canon alşabilirsin , ben aldım  bi tanesi yaklaşık 2 sene sonra kartuş hatası verdi , kartuşu değiştirmek istedim baktım 20 tl daha versen ucuzundan bir tane daha Canon alabiliyordun onu aldım  Canon E 404    :))   

Birde arkadaşımda Epson var , dolrdurulabilen kartuşundan bulmuş , mürekkepte almış , bittikçe direk kartuşu dolduruyor  , Canonun ki  mürekkep tankı var onu dolduruyorsun , Epsonun ki daha iyi galiba , arkadaş 5 senedir kullanıyorum bir sorun yok dedi.

Yukarıdaki sitede satılan Canon ların kartuşlarını delip ordan mürekkep deposunu ince hortumla kaçak hat çekmişler , ordan doluyor  ama Epsonun ki direk orjinal kartuş gibi kartuşn üzerinde dolum tıpası var , onu açıp mürekkepi dolduruyordun.

emmi gülüyorsun ama

https://youtu.be/NnIWocmal5U?t=25m37s

Toplam Hit: 2075 Toplam Mesaj: 15
yazıcı maliyet