folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yazılı Savunmanın Zararları Nelerdir

Yazılı Savunmanın Zararları Nelerdir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SALDIRAY
    SALDIRAY's avatar
    Erkek

merhaba sevgili müridler,

işyerimde vukuu bulan bir olay sebebiyle personelin birçoğunun savunması alınmaya başlandı. ben henüz çağrılmadım fakat ne olacağı tam olarak belli değil.

şimdi çağrılan arkadaşlarımın anlattığına göre yazılı olarak savunma yazdırıyorlarmış. sanırım şirket yazılı uyarı verecek. bende bu yaz kpss ye girmeyi düşünüyorum. eğer savunmamı yazar ve imzalar, bunun karşılığında yazılı uyarı alırsam sınavı kazanmam durumunda yerleşmemi olumsuz etkilermi. veyahut kariyerime olumsuz bir etki yaratırmı?

çünkü duruma göre uyarı yazmayıp istifa edenlerde var? napacağımı şaşırmış vaziyetteyim bir akıl verin bana...

saygılar...

Kendi şansımı yaratırım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bu tür olaylar tckya göre suç teşkil etmediği halde sadece işten çıkarılman için kullanılabilir. yani kavga ettiysen durum başka, kaytardıysan durum başka. olay nedir?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

kpss ye girip memur olacaksan, 657de ki memur olmak için aranan şartları oku onlardan başka herhangi bişey memuriyetini engellemez. yok patronla kavga ettim uyarı verdi işten attı vs devlet bunlara bakmaz. memuriyete engel suçlardan birini işlemediğin sürece sıkıntı yok

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Madde 48 – (Değişik: 12/5/1982 - 2670/14 md.)

Devlet memurluğuna alınacaklarda aşağıdaki genel ve özel şartlar aranır.

A) Genel şartlar:

1. Türk Vatandaşı olmak,(1)

2. Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,

3. Bu Kanunun 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,

4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

5. (Değişik: 23/1/2008-5728/317 md.) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (…)(1) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. (1)

6. Askerlik durumu itibariyle;

a) Askerlikle ilgisi bulunmamak,

b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,

c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

7. 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek (…)(2) akıl hastalığı (…)(2) bulunmamak.

B) Özel şartlar:

1. Hizmet göreceği sınıf için 36 ve 41 nci maddelerde belirtilen öğretim ve eğitim kurumlarının birinden diploma almış olmak,

2. Kurumların özel kanun veya diğer mevzuatında aranan şartları taşımak.

-------

Özel sektör firmasının vermiş olduğu ceza, kamu sektörünü ilgilendirmez..

Ancak ve ancak hakkında dava açılır ve yukarıdaki belirtilen suçlardan ceza alırsan memur olamazsın..

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gladiator
    Gladiator's avatar
    Erkek

özel sektörün tutanakları savunmaları sadece kurum içinde geçerlidir. dışarıda kimsenin ruhu bile duymaz

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

hiçbirşey olmaz çarşaf çarşaf yazsınlar :D 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    Gladiator bunu yazdı

özel sektörün tutanakları savunmaları sadece kurum içinde geçerlidir. dışarıda kimsenin ruhu bile duymaz

+

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

bi cacıl olmaz be hocam dert etme sen en fazla işten cıkartırlar :F 

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SALDIRAY
    SALDIRAY's avatar
    Erkek

eywallah hocalar içim ferahladı vallahi :)

yahu bana zaten işten çıkarma için bahane gibi geliyo bunlar çünkü herkes aynı hatayı yapmışsa bi sıkıntı var demektir sonuçta 1 senem dolmak üzere :)

henüz savunma istemediler benden o kervana katılmadım inşallahta katılmam ama savunma isterlerse yazıcam artık

Kendi şansımı yaratırım...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Muhabbet ne haci nie savunma yazdiriolar

delimiyim ben?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

alakasız ama toplantı ve yürüyüşte poliise direnmek sucundan ceza alınırsa memuriyete engel olurmu. 

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
Toplam Hit: 1601 Toplam Mesaj: 11