folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yazılımda 6'Ncı Kez Dünya Birincisi Oldu

Yazılımda 6'Ncı Kez Dünya Birincisi Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek

AKDENİZ Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisi Gamze Oruç, Dünya İşletim Sistemi ve Algoritma Geliştirme Yarışması'nda dünya birincisi oldu. Oruç, bununla birlikte 6'ncı kez dünya birinciliğini kazandı.

Yazılımda%206ncı%20kez%20dünya%20birincisi%20oldu

Farklı yazılım şirketlerinin dünya çapında düzenlediği yarışmalarda 2 kez 'Lisans Geliştirme Yarışması', 2 kez 'Uygulama ve Geliştirme Yarışması', 1 kez de 'Sistem Geliştirme Yarışması'nda (İşletim Sistemleri Geliştirme) dünya birincisi olan Gamze Oruç, dünya birinciliği unvanlarına bir yenisini ekledi. Oruç, ABD'de Silikon Vadisi'nde 'WowZapp 2013: Windows Uygulama Geliştirme Festivali' kapsamında düzenlenen 'Dünya İşletim Sistemi ve Algoritma Geliştirme Yarışması'nda birinci oldu.

2 YILDA 6'NCI BİRİNCİLİK

Gamze Oruç, 2 yılda 6'ncı dünya birinciliği elde etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Oruç, "Windows Azur'a benzer yeni bir işletim sistemini yazarak geliştirdim. Tasarımı da bana ait. Bilgisayar ortamında kullanılan farklı programların hepsini barındıran, aynı zamanda alan sıkıntısı olmayan bir program algoritması geliştirdim" diye konuştu.

AÇIK ARA BİRİNCİ

Bu yarışmaya 1 milyon 258 bin yarışmacının katıldığını söyleyen Gamze Oruç, "Birinciliğin yanı sıra, bu yarışmada beni mutlu eden bir başka şey daha oldu. İkinciyle aramdaki puan farkı 2.4 idi. Bu yarışma 10 üzerinden değerlendiriliyor. Benim puanım 10, ikinciliği kazananın puanı 7.6'ydı. Üçüncünün puanı ise 6.9. Bu da beni fazlasıyla mutlu etti" dedi.

HEDEFİ 'AKADEMİ KAHRAMANI' OLMAK

Aynı zamanda Microsoft Açık Akademi öğrencisi olduğunu söyleyen Gamze Oruç, şöyle konuştu:

"Akademide 4'üncü kademe usta yazılımcıyım. Bundan sonraki hedefim 'Açık Akademi Kahramanları' arasında yer almak. Üstün başarı gösteren öğrencilerin yaşam, öğrencilik ve birincilik öykülerinin Microsoft özel sayfasında yer almasına 'Akademi Kahramanı' olmak deniyor. Bu başarıyı kazananlar ömür boyu Microsoft'un önceliklileri arasına giriyor. Buraya girdiğim anda hedeflerimin bir aşamasını daha geçmiş olacağım."

REKTÖRDEN KUTLAMA

Gamze Oruç'u tebrik ederek teşekkür eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe ise "Çalışkanlığı ve azmiyle başarıdan başarıya koşan kızımızla gurur duyuyoruz. Işık saçan üniversitemizin dünyaya yansıyan ışığı oldu. Üniversitemize yakışan başarıların devam edeceğine inanıyorum" dedi.

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

gözlerim yaşardı bir hatun ve yazılımda dünya birincisi olmak =) neye göre 1. kimlerle yarışıyorda 1. oluyor

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

hakkında hiç yabancı sitelerde haberi felan yok ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Kitchen arrangment and management?

while (1<2)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek

radikal in sıtesınde haber.. bu kadar yazılım bılgısıne sahıp birinin önlisans okuması enteresan geldi işletim sistemi için ekıp zaman ve sağlam organızasyon lazım ne ara tek başına yaptı. biraz tuhaf geldı o yüzden payaştım

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    catlax bunu yazdı

gözlerim yaşardı bir hatun ve yazılımda dünya birincisi olmak =) neye göre 1. kimlerle yarışıyorda 1. oluyor

zoruna mı gitti gardaş :D 

helal olsun. doğru eğitimle olmayacak iş yok. umarım bireysel başarıyla değil doğru eğitimle bu seviyeye ulaşmıştır. çünkü bireysel başarıysa sadece kendi var demektir. okulun başarısıysa ne cevherler çıkacaktır o okuldan.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    catlax bunu yazdı

zoruna mı gitti gardaş :D 

helal olsun. doğru eğitimle olmayacak iş yok. umarım bireysel başarıyla değil doğru eğitimle bu seviyeye ulaşmıştır. çünkü bireysel başarıysa sadece kendi var demektir. okulun başarısıysa ne cevherler çıkacaktır o okuldan.

yoo zoruma gitmedi =) sadece haber kolpa gibi geldi

yok gerçekten böyle birşey varsa arkadaşımızı ayakta alkışlayıp tebrik ederim, ama tek başına nasıl yaptı :)

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

yalan haber bence kız daha çok sekreter gibi duruyo :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bir sürü kişi burada sebebsizce eleştirecek.

Hayır merak ediyorum. Hazırda mı bekliyorsunuz biri bişey başarsada saldırsak diye.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Hayır merak ediyorum. Hazırda mı bekliyorsunuz biri bişey başarsada saldırsak diye.

la ne alaka allah allah,

tamam yapabilir ama birde yırtık dondan çıkar gibi aha 1. oldu denildiği zaman ne ara, tek başına 1. oldun diye sormazlar mı adama?

geniş çapta bilgi vermiyorlar, sadece akdeniz üni öğrencisi dünya 1. oldu diyorlar geçiyorlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    catlax bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

la ne alaka allah allah,

tamam yapabilir ama birde yırtık dondan çıkar gibi aha 1. oldu denildiği zaman ne ara, tek başına 1. oldun diye sormazlar mı adama?

geniş çapta bilgi vermiyorlar, sadece akdeniz üni öğrencisi dünya 1. oldu diyorlar geçiyorlar.

Hocam google ye gir sor. Sonra deki olay asılsız ?

Yada aslında çok zor olmayan şeylerde başarılır olmuş ?

Gel buyur ispatla kimse sana bir şey demez. Sadece sen değil ki ben çok gördüm burada olsun veya sosyal hayatta biri bir şey mi başarmış yardır eleştiriyi ? Hayır neden yani ?

Ama biz direk elimizde hiç bir veri yokken NEYİ BAŞARMIŞ ? havasında. Cidden anlamıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 4201 Toplam Mesaj: 38