folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Yazılım'da Nasıl Geliştirebilirim Kendimi?

Yazılım'da Nasıl Geliştirebilirim Kendimi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Selam arkadaşlar ben önümde iş hayatına atılmam için 1 sene gibi bir vaktim var bugüne kadar kendimi geliştirmedim bu gidişe vasıfsız bir eleman olarak ortada kalacağım araştırmalarımda 1 sene içinde kendimi geliştirebileceğim en iyi sektör yazılım sektörü olduğunu kararlaştırdım ama hangi dil ve nereden başlamalıyım cidden bilmiyorum. çoğu youtube kurslarına bakıyorum kursun sonunda hesap makinesi yapacak kadar geliştirebiliyorsun kendini mesela Mimar Aslanı takip ediyorum Java dışında ayrıca bir sürü kütüphanelerin kursunu veriyor bunları en baştan hepsinin anlamıyla öğrenebileceğim bir kurs kaynak biliyormusunuz ücretli veya ücretsiz çünkü youtube ileri seviye python kursuna bakıyorum öğrendim şeyler ile big data,deep learing,yapay zeka bunları geliştirmem bu sektörlerde iş bulmam resmen imkansız. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Brom indirimi denk getir bunu al derim. 

https://www.udemy.com/share/101aj4B0cTcltVR3g=/

python ve devamında veri bilimi/madenciliği üzerine. Hoca yeni başlayanlar için çok basite indirgeyerek anlatıyor. Pthona yeni başladım ama genel yazılım üzerine de bir çok öğrendim daha eğitimin başındayım

ride or die..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Selam arkadaşlar ben önümde iş hayatına atılmam için 1 sene gibi bir vaktim var bugüne kadar kendimi geliştirmedim bu gidişe vasıfsız bir eleman olarak ortada kalacağım araştırmalarımda 1 sene içinde kendimi geliştirebileceğim en iyi sektör yazılım sektörü olduğunu kararlaştırdım ama hangi dil ve nereden başlamalıyım cidden bilmiyorum. çoğu youtube kurslarına bakıyorum kursun sonunda hesap makinesi yapacak kadar geliştirebiliyorsun kendini mesela Mimar Aslanı takip ediyorum Java dışında ayrıca bir sürü kütüphanelerin kursunu veriyor bunları en baştan hepsinin anlamıyla öğrenebileceğim bir kurs kaynak biliyormusunuz ücretli veya ücretsiz çünkü youtube ileri seviye python kursuna bakıyorum öğrendim şeyler ile big data,deep learing,yapay zeka bunları geliştirmem bu sektörlerde iş bulmam resmen imkansız. 

Hocam noktalama işaretleri kullanırsan derdini çok daha iyi anlatırsın. Yazılım dünyasında önemli bir şey iletişim. Takıldığın yerler olduğunda yardım isterken, StackOverflow'da soru sorarken vs. hayat kurtarır.

Yazıklarından koyu yaptığım kısımdan anladığım kadarı ile big data, deep learning ve yapay zeka konularında uzmanlaşmadan yazılım sektöründe iş bulmanın imkansız olduğunu belirtmişsin. Ben 10 yıldır yazılım geliştirerek geçiniyorum, o konularda doğrudan hiçbir geliştirme yapmadım. Şimdi yap desen yine yapamam, basit bir yüz tanıma uygulaması bile geliştiremem kısa sürede. Benim gibi çok fazla insan da tanıyorum. O yüzden o koyu kısımdan anladığım doğruysa, o fikrine katılmıyorum.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Ben bi 10 yıl önce bilgisayar programlamadan mezun oldum. Ama iş hayatı beni excel kullanmaktan öteye götürmedi. Okul hayatında birçok dilden az az serpiştirme yöntemi ile öğrenim gördüm. Bende bilgisayarda; programlama, web tasarım vb kasayım diye düşündüm. Ve şu yolu kendime çizdim: Önce web programlama ardından da ios uygulama... Bu kararımdan sonra ilk iş aşağıda linke koyduğum eğitimi satın aldım kararlı bir şekilde tamamlıyorum. 

https://www.udemy.com/komple-web-developer-kursu/

Bu kursu seçmemde ki neden web programlama adı altında java'dan tutunda C#'a kadar değiniyor...

can498 tarafından 26/May/19 21:17 tarihinde düzenlenmiştir

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    banneduser bunu yazdı

Brom indirimi denk getir bunu al derim. 

https://www.udemy.com/share/101aj4B0cTcltVR3g=/

python ve devamında veri bilimi/madenciliği üzerine. Hoca yeni başlayanlar için çok basite indirgeyerek anlatıyor. Pthona yeni başladım ama genel yazılım üzerine de bir çok öğrendim daha eğitimin başındayım

Bunu kesinlikle alacağım teşekkürler hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    JPriest bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

Hocam noktalama işaretleri kullanırsan derdini çok daha iyi anlatırsın. Yazılım dünyasında önemli bir şey iletişim. Takıldığın yerler olduğunda yardım isterken, StackOverflow'da soru sorarken vs. hayat kurtarır.

Yazıklarından koyu yaptığım kısımdan anladığım kadarı ile big data, deep learning ve yapay zeka konularında uzmanlaşmadan yazılım sektöründe iş bulmanın imkansız olduğunu belirtmişsin. Ben 10 yıldır yazılım geliştirerek geçiniyorum, o konularda doğrudan hiçbir geliştirme yapmadım. Şimdi yap desen yine yapamam, basit bir yüz tanıma uygulaması bile geliştiremem kısa sürede. Benim gibi çok fazla insan da tanıyorum. O yüzden o koyu kısımdan anladığım doğruysa, o fikrine katılmıyorum.

Şimdi fark ettim, Çok fazla yazım hatası yapmışım. Uyarınız için teşekkürler.

Orada Bahsetmek istediğim bunları bilmeden yazılım sektöründe iş bulmak imkansız anlamı değil, ben big data,deep learing,yapay zeka bu sektöre yönelmeyi planlıyorum fakat bulduğum eğitim setlerinde bunlarla ilgili eğitim yok anlamında bahsetmek istemiştim. 

Biraz daha açarsam bunlara yönelik kendimi geliştirmem için hangi eğitim setleri,hangi framework,oop,yazılım dillerini öğrenmem gerektiğini sormak istemiştim.

yoksa yazılım sektörünün her tarafından ekmek kapısı olduğuna inanıyorum , 24 saatte geliştirilen flappy bird bile zengin olunabilir. önemli olan inovasyon.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    can498 bunu yazdı

Ben bi 10 yıl önce bilgisayar programlamadan mezun oldum. Ama iş hayatı beni excel kullanmaktan öteye götürmedi. Okul hayatında birçok dilden az az serpiştirme yöntemi ile öğrenim gördüm. Bende bilgisayarda; programlama, web tasarım vb kasayım diye düşündüm. Ve şu yolu kendime çizdim: Önce web programlama ardından da ios uygulama... Bu kararımdan sonra ilk iş aşağıda linke koyduğum eğitimi satın aldım kararlı bir şekilde tamamlıyorum. 

https://www.udemy.com/komple-web-developer-kursu/

Bu kursu seçmemde ki neden web programlama adı altında java'dan tutunda C#'a kadar değiniyor...

kurs önerisi için teşekkür ederim. içeriğini incelediğim'de gerçek'den geniş konuya değinmiş şuan pyhton üzerinden biraz kendimi geliştiriyorum. ama satın alacağım eğitimlerin listesine ekedim teşekkürler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

ingilizce başlangıç için iyi bir dil seçimi olacaktır, ingilizcen yok ise, debelenir durursun

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

hocam videolar işine yarar umarım 

https://www.youtube.com/watch?v=_J_71MI9Zwc

https://www.youtube.com/watch?v=yunLVcSnMh8

yarasaadam tarafından 27/May/19 06:34 tarihinde düzenlenmiştir

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kafanda bir proje olsun, onu hayata gecirmeye calisirken debelen 3-5 ay. Yolda ogrenirsin derin konulari. Onun disinda, udemy falan siktir et, zaten temel duzeyde olaya hakimsin. Oradan ogrenecegin fix seylerdir. Syntax'in otesine gecen egitim serisi cok azdir. Hepsi seni sikar bir sure sonra, degiskenler, diziler... derken calisma motivasyonunu 2haftada kaybedersin, izledigin yerler zaten bildigin noktalar oldugu icin birakirsin. Siktir et, otur bir proje dusun kafanda. Sonra yazmaya basla.  Ayrica ortalik otun bokun framework'unden gecilmiyor. Evet guzel seyler bunlar, muthis seyler hatta ama cebinde en azindan 1 tane saglam silahin olsun, bir dili iyi ogren, bu secimi de sevdigin alani arastirarak yap. Hangi alanda gelismek istiyorsan o alanın, simdi ve gelecekte guclu olacagina inandigin dile yatirim yap.

ComputerWolf tarafından 27/May/19 07:11 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 2073 Toplam Mesaj: 13
yazılım