Yazlık Lastik Mi 4 Mevsim Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

Bak bu isten pek anlamam ama 4 mevsim diye bir lastik cesidi yok o lastikle polis cevirnesinde ceza yiyecegini biliyorum. 

4 mevsim bir satis pazarlama taktigidir. 

Bir de bunun ayakkabı modeli var diyorlar.  ^^D` güler misin ağlar mısın?

-@-

Kaan bunu yazdı

buzlu hava'da hiçbir lastik kurtarmaz,

karlı hava'da yaz lastiğiyle çıkılmaz, istanbulda en fazla 1-2 hafta öyle kar yağıyor.

Ben yaz lastiği kullanıyorum sürekli, kışın kar yağınca arabayla gitmiyorum ya da şirketin clio'sunu kullanıyorum kış lastikli.

4 mevsim bir boka yaramayan bir lastik çeşidi.

bunda da hemfikir'im  

ama Zincir de, aracı bozuyor alüminyum.. @.o.) uzun yola gelmiyor. 

RitmFarbRacourci tarafından 19/Şub/20 23:59 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

araca göre değişir  kullandığın araç arazi aracı jeep yada 4 çekerse   bf goodrich den şaşmıyıcaksın   4 mevsimdir  farklı bir kauçuğu var sessiz ve etkili  
    deneyimlerime göre yazın sessiz    kışın insanların kış lastiğiyle çıkamadığı rampa yollara kaymadı 
     ama 5 yıl kullanırsan lastik dişleri 2,5mm 3mm arası olursa son baharda hafif yağmurda bayır çıkarken kaya biliyor  
    aracın 4 çekerse bf goodrich  yada hesaplı olsun istersen good year  at 

onekine?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Şimdi lastik var lastik var sadece yaz kış 4 mevsim diye bakmamak gerekir aynı kulvardaki lastiklerin ses yakıt tüketimi gibi farklı değerleri var.

Bodrum da yaşıyorum continental in alt markası baum 4 mevsim kullanıyorum oldukça memnunum fakat en güzel yorumu 

Mezantalac Michelin crossclimate diyerek yapmış tam bir performans lastiği hem az ses yapar hem yakıtı iyi.

Birde bunun sonradan cross climate plus modeli çıktı bazen bayilerde bulunmuyor ama sipariş ile getiriyorlar. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

kışlık lastik sadece 5 ve daha altı derecelerde avantajlı.

yağışsız havalarda dezavantajı daha çok. aracın ani frende durma mesafesini uzatıyor. 

mart nisan ayındaki kazaların çoğu bu yüzden.

tabi lan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

Michelin pilot sport 4S yazlık performans lastiği diye geçiyor. Kuru ve yağmurlu havada tutuşu iyidir. Benim good year eagle F1 lastikleri değiştirme zamanı gelince pilot sport 4S takıcam. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

beyler benim lastik ölçüleri 195-50-r16

bu ölçülerde en dandik lastik 500 lira felan. bune yaw, nabıcaz ne öneriyosunuz bu ölçüye?

not:ölçü değiştirmek gibi bir niyetim yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Hazır altında kışlıkların var hiç bulaşma dört mevsime bi b*Ka yaramıyor çoğu. Yazlıkları al hem yakıt tasarrufu edersin hocam. Dört mevsim lastik pişmanlıktan başka birşey değil. 

alektamovikmovik
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erick
    erick's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

buzlu havada hiçbir lastik kurtarmaz,

karlı havada yaz lastiğiyle çıkılmaz, istanbulda en fazla 1-2 hafta öyle kar yağıyor.

Ben yaz lastiği kullanıyorum sürekli, kışın kar yağınca arabayla gitmiyorum ya da şirketin clio'sunu kullanıyorum kış lastikli.

4 mevsim bir boka yaramayan bir lastik çeşidi.

Ben de aynı şekilde istanbulda yazlıkçılardanım. Bir önceki arabam golfte aynı ölçülerde pirelli 4 mevsim kullanmıştım ama yaz performansı çok kötüydü. Yazın yaz lastiğinin performansı bi harikaymış. Şuan kullandıklarıma biraz fazla para verdim ama pişman olmadım da:) alttaki siteden aradığın lastiklerin tüm detaylarını görebilirsin de.

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-4.htm

Bir var,Bir yok..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

yerine göre değişir ege akdenizde isen sakın 4 mevzim alma

40 yılın başı bir kar yağdı benim 4 mevsim boka yaramadı

michelin 4 mevs,m var daha 1 yıl olmadı alalı

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

205/65r/16c hem yaz kış ayrı ayrı lastik aldım memnunum bir arkadaşım 4 mevsim aldı ne kışlık nede yazlığa benziyor her lastiği 5 sene kullanırsın 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
Toplam Hit: 2679 Toplam Mesaj: 22
oto lastik