Yemek Sipariş Sitesi Kurmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek

arkadaşlar yaklaşık 200 bin nüfuslu şehirde oturuyorum ve bu şehir için online yemek sipariş sitesi kurmayı düşünüyorum fakat bu konuyda hiç bir bilgim yok kazancı nedir nelerden kazanır ve sistem nasıl işler bilgisi olan veya fikri olan arkadaşlar yarcımcı olabilirlermi?

Şişirdi Beş-On Adam, Yaptı Balon Adam, Ötekşndende Basit, Vallahi Bu Son Adam.(Abdurrahim KARAKOÇ Kan Yazısı Kitabının Balon Adam Kısmının Giriş Kıtası)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Salu3
    Salu3's avatar
    Erkek

Şahsi görüşüm yemek sepeti varken zor tutunursun hocam. Denemekten zarar gelmez ama.

Tren odun seçmez hacı abi...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek

hocam dediğim gibi yaklaşık olarak 200 bin nüfusu olan bir şehirde oturuyorum ve burda yemeksepenin anlaşmalı olduğu hiç bir yer yok

Şişirdi Beş-On Adam, Yaptı Balon Adam, Ötekşndende Basit, Vallahi Bu Son Adam.(Abdurrahim KARAKOÇ Kan Yazısı Kitabının Balon Adam Kısmının Giriş Kıtası)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

eğer aracılık yapıcaksan kazanırsın yemekleri ben yapıcam ben götürcem diyorsan daha az kazanırsın bence 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

lanetlicocuk bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam dediğim gibi yaklaşık olarak 200 bin nüfusu olan bir şehirde oturuyorum ve burda yemeksepenin anlaşmalı olduğu hiç bir yer yok

o zaman dene hacı denemekden bir zarar çıkmaz

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek

asiminnesli bunu yazdı:

eğer aracılık yapıcaksan kazanırsın yemekleri ben yapıcam ben götürcem diyorsan daha az kazanırsın bence 

aynen aracılık yapacam ama bu işin sistemi nedir yani ben sipariş başınamı para almalıyım yoksa aylık belli bir ücret tahsil ederekmi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

sipariş başı lokantalar için ideal olur ne kadar müşteri okadar komisyon.

senin için ise eğerki tuttururum ben günde onlarca sipariş alır gönderirim diyorsan senin içinde sipariş başı. ama yok azıcık aşım ağrısız başım diyosan aylık bi meblağa anlaşa bilirsin - ki restorant,lokantalar ilk etapta kabul etmeyebilir -

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek

siteyi kurduğumda sistem tutuncaya kadar ücretsiz olacak lokantalara sonrasında lakantalar bu hizmetin kendileri için gerekli olduğunu düşündükleri anda ücretli yapamyı düşünüyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

sipariş tutarından yüzde bilmem kaç en mantıklısı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

O 2ook nında iyice araştırılması gerekiyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

yemeksepeti.com %10 alıyor her sipariş başı. atıyorum 10 tl lik bir alışveriş te 1 tl alıyor. ancak adamların sistemi çok detaylı. şöyle ki; ben yemeksepeti.com dan siparişi verince direk adamların sipariş sistemine düşüyor. yani şöyle; termal bilgisayar ile sipariş alınır biliyorsunuz çoğu yerde. bu şekilde aynı. bu tür sistemlerin olmadığı yerde ise fax olarak düşüyor. hadi diyelim fax ta yok, belirtilen cep telefonuna mesaj olarak düşüyor. Ayrıca yemeksepeti firmalar ile anlaşırken 5 tl lik bir teminat çeki alıyor. eğer anlaşmalı firma kurallara uymazsa ve siparişi götürmezse kullanıcıya bunun ücretini ödemek zorunda. eğer ödemezse bunu yemek sepeti elinde bulunan teminat çekinden ödüyor ve firmaya bunu 2 kat lanse ediyor. atıyorum ben 10 tl lik bir sipariş verdim, yemeğim gelmedi. yemek sepeti bana bunun ücretini ödüyor(hizmeti almadığım halde) ve elinde ki teminat çekinden ise 20 tl firmaya kitliyor. tabi ki adamların sistemleri ve müşteri hizmetleri var. anında destek alabiliyorsunuz. direk adamlara yemeğim gelmedi dediğinizde birebir arayarak firmaya ulaşıyorlar ve firmanın belirttiği süre dışına çıktıysa firmaya yaptırım uyguluyor. senin bu sistemi kurman için(en azından basit bir şekilde) devamlı online olması gereken bir kişi var. müşteri hizmetleri için, ve öncelikle bu işe girişmen için sağlam bir bütçen olması lazım. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
Toplam Hit: 4280 Toplam Mesaj: 14