Yemeksepeti.Com Hacklendi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    cukurova bunu yazdı

Bir yerde şöyle yazıyor ;

File size : 2 GB

MD5 : fc9f93a22993bdb818caaa3165e75706

SHA1 : 9cd1208647e2b8efea590590f8bdf969a60d9138

encrypted rar, içerik .sql file,  belki de fake'dir. uğraşmadım, durduk yere başımıza iş almayalım 😊

en iyisini yapmışsın hocam, zaten rar şifresini bulup burada yaysaydın bile kim bakacaktı ki :D

ben bakıp başıma iş açmazdım açıkçası 

bakmak için bile feyizlilerden destur lazım hocam, biz müridiz mürşit değiliz ki ;)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türk Telekom'unda kendi elemanları bazen şirketleri uyarıyormuş.

https://teknoseyir.com/durum/1397250

https://teknoseyir.com/durum/1401164

Çok sürmemiş verileri şifrelenip hacklenmişler. Adam uzaktan yedekten yükleme yapıldığını bile görüp mesaj atıyormuş.

mkyb tarafından 04/Nis/21 16:15 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Türk Telekom'unda kendi elemanları bazen şirketleri uyarıyormuş.

https://teknoseyir.com/durum/1397250

https://teknoseyir.com/durum/1401164

Çok sürmemiş verileri şifrelenip hacklenmişler. Adam uzaktan yedekten yükleme yapıldığını bile görüp mesaj atıyormuş.

Müstehak valla, hiçde üzülmüyorum. Çünkü hacklenen bu arkadaşlar böyle bir risk olmadığına inanan, pentestler için neden para vereyim diyen patron şirketleri oluyor. Sonra veriyi kaptırınca, güvenlik ve pentestlere vermediği paranın mislini ödemek zorunda kalıyor.

Adam firewall kuruyor veya alıyor, herşey bitti zannediyor. Ben kaç tane default şifre ve conf. üstünde hiçbir ayar yapılmamış router/firewall cihaz gördüm. Adam para verdik aldık işte korur bizi diyor. Muska gibi zannediyor aq.

Sırf bu yüzden offensive taraftaki iyi çocuklar ya yurtdışına kapıyı atıyor, ya da gri şapkayı takıyor. Ben asgari ücretle cpte/oscp sertifikalı security testter arayan firma görmüşlüğüm var.

cukurova tarafından 04/Nis/21 17:45 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Bu "ay hacklenmişiz hi hi" olaynının boku çıktı. Şirketlere ağır cezalar gelmeli bu gibi durumlarda.

Türk telekom abonelerinin bile ev adresleri, telefon numaralı internette geziyor.

Kredi kartı bilgilerimi kaydetme dediğin halde kaydeden bir şirket patlamıştı geçen senelerde onu hatırladım şimdi.

Devlet önce kendi verisini korusun.

500 tane memur mühendisle güvenlik sağlanmaya çalışıyor.

500 tane 10 yaşındaki çocuğun eline silah verip ülkeyi korumasını beklemek gibi...

btw, ys ye de kafam girsin. sipariş vermek için restoranı ara daha ucuza geliyor. hiç bir ekstra faydası yok anca boş boş yorum yapabileceğin kendini tatmin edeceğin üstüne de her yemekte 5-10₺ geçirilen bir yer.

yemek buz gibi geldi burdan yemeyin, amk yemeğini soğuk yedikten sonra yorum atsan ne fayda?

müşteri hizmetlerine yemeğim nerde dersin, klasik yolda der. gelmedi dersin yolda der. iptal et dersin yola çıktı der.

6 ay önce kapadım hesabımı 1 ayda siliyorlar ve kapamak için eposta bekliyorlar. hepsini yaptım ve kaçtım. şimdi acıktım mı bakarım yine yemeksepetinden bulurum restoranı sonra gider adamı ararım şu yemeği getir diye biter gider.

hem muhattabım belli, geç getirirse laf ederim, hem de daha ucuz

Sana hizmet veriyormuş gibi yaparak senin egonu okşayan ama aslında hiç bir bok yapmayan bir yer.

neverland tarafından 05/Nis/21 14:51 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Bu "ay hacklenmişiz hi hi" olaynının boku çıktı. Şirketlere ağır cezalar gelmeli bu gibi durumlarda.

Türk telekom abonelerinin bile ev adresleri, telefon numaralı internette geziyor.

Kredi kartı bilgilerimi kaydetme dediğin halde kaydeden bir şirket patlamıştı geçen senelerde onu hatırladım şimdi.

Devlet önce kendi verisini korusun.

500 tane memur mühendisle güvenlik sağlanmaya çalışıyor.

500 tane 10 yaşındaki çocuğun eline silah verip ülkeyi korumasını beklemek gibi...

btw, ys ye de kafam girsin. sipariş vermek için restoranı ara daha ucuza geliyor. hiç bir ekstra faydası yok anca boş boş yorum yapabileceğin kendini tatmin edeceğin üstüne de her yemekte 5-10₺ geçirilen bir yer.

yemek buz gibi geldi burdan yemeyin, amk yemeğini soğuk yedikten sonra yorum atsan ne fayda?

müşteri hizmetlerine yemeğim nerde dersin, klasik yolda der. gelmedi dersin yolda der. iptal et dersin yola çıktı der.

6 ay önce kapadım hesabımı 1 ayda siliyorlar ve kapamak için eposta bekliyorlar. hepsini yaptım ve kaçtım. şimdi acıktım mı bakarım yine yemeksepetinden bulurum restoranı sonra gider adamı ararım şu yemeği getir diye biter gider.

hem muhattabım belli, geç getirirse laf ederim, hem de daha ucuz

Sana hizmet veriyormuş gibi yaparak senin egonu okşayan ama aslında hiç bir bok yapmayan bir yer.

Ee açıp bakıyorsun işte menüye daha ne hizmet sunsun reyiz :D

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

KVKK 2 Milyon BTK 1 Milyon ceza kesmesi bekleniyornuş

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Şirketler sistematik olarak 2-3 yılda bir elde ettikleri datayı satıyor bence. Sonra da çıkıp hacklendik diyorlar böylece yasal sorumluluktan kurtuluyorlar. 

Katılıyorum

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Şirketler sistematik olarak 2-3 yılda bir elde ettikleri datayı satıyor bence. Sonra da çıkıp hacklendik diyorlar böylece yasal sorumluluktan kurtuluyorlar. 

Katılıyorum

Bencede öyle.

Adamlar data başı 50 kuruş ceza yazıyormuş. Böyle ciklet parası ceza yazarsan adam tabi satar. Zaten data başı satsa belki aldığı cezanın 3 katı para alıyordur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Katılıyorum

Bencede öyle.

Adamlar data başı 50 kuruş ceza yazıyormuş. Böyle ciklet parası ceza yazarsan adam tabi satar. Zaten data başı satsa belki aldığı cezanın 3 katı para alıyordur.

1 kişinin datası 50 kuruş mu ediyormuş devlet gözünde?

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    italyan bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Katılıyorum

Bencede öyle.

1 kişinin datası 50 kuruş mu ediyormuş devlet gözünde?

10 kuruş

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 22201 Toplam Mesaj: 131
data yemeksepeti hacklendi hacklenme vay amk