Yeminli Mali Müşavir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apoyraz
    apoyraz's avatar
    Erkek

Müridler, bir konuda danışmak istiyorum. Yeminli mali müsavir olan varmı aramızda 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

samimi soruyorum hep bu tabelayı gördüğüm zaman: Ya Adam Dinsiz de noluyor diye merak ediyorum

up olsun....

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

samimi soruyorum hep bu tabelayı gördüğüm zaman: Ya Adam Dinsiz de noluyor diye merak ediyorum

up olsun....

YeminliMali müşavir , tıb daki hipokrat yemini ile aynı şey , dinle alakası yok :))

Yeminli Mali Müşavir in tasdik yetkisi var , onu kullanarak para kırıyor , az buz değil hocam ,

normal mali müşavir olarak 10 sene çalıştıktan sonra , çok çok zor olan sınavlara giriyorsun   ( test usulü değil )

10 yıl çalışan Mali müşavirlr bile mesleği yeniden öğreniyor  gibi...  :)))

o çok zor sınavlardan başarılı olursan ( kafayıda yemezsen ) Büyük şirketlerin işlemlerini , kdv iade dosyalarını onaylıyosun , onlarda devlette zaman kaybetmeden iadelerini alıyorlar... 

sen de belli bir yüzde alıyorsun  iadelerden

adamın 10 milyon tl iadesi varsa sen de 1 milyon tl cik alıyorsun o işten :)))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

tamam çok kazanıyorlar da 10 milyonun 1 milyonu falan abartı olmuş :) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

hocam babam müşavir, pm le acil değilse sorarım bi kaç güne.

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

Ya bi farkı yok, yemin ederim ki Mali Müşavirim diyor yeminli oluyor işte.

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    apoyraz bunu yazdı

Müridler, bir konuda danışmak istiyorum. Yeminli mali müsavir olan varmı aramızda 

mali müşavirim. konuyu pmle çalıstıgımız ymm ye sorarım perşembeleri gelir bizim şirkete

le le le sakine
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

up olsun....

ekmek kurançarpsın allah belamı versın kı gıbı bısı mı bu :D

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Konuya salça olmak istemem ama bi' kaç saçma yoruma ithafen yazcam; küçümsenecek bir statü değildir kendileri. Ayrıca kazandıkları para da az buz değil o da bir gerçek ama bana kalırsa yine de verilen emeğe karşılık azdır. Ha Türkiye'de değer gören bir statü mü derseniz bence hayır çünkü muhasebe/finans denince bizim aklımıza hep vergi kaçırma geldiği için vergi kaçırana da orospu çocuğu deriz. Ondan pek itibar görmez bizim milletimiz tarafından. Ayrıca para için yapılmaz bu iş çünkü çekilmez, çok zordur. İdeali olan adamlar yapmalı bence bu işi.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ZyreX bunu yazdı

tamam çok kazanıyorlar da 10 milyonun 1 milyonu falan abartı olmuş :) 

ben Mali müşvirim , daha önce ben mali müşavir değilken muhasebecisi  olduğum bir firmanın kdv iade alacağı için Yeminli Mali Müşavir ile çalışmıştık , miktar fazla olmadığı için %10  dan fazla bir orada para istediler  ( yani en az %10 )

iade alan firma  belli miktarlar üzerinde ise iade alacağı Yeminli Mali Müşavir tasdiki zorunlu o yüzden mecburen Yeminli Mali Müşavir e para ödüyor ,

zorunluluk olunca ve Yeminli olmak çok zor olduğu için Yeminli Mali Müşavirlerde burunlarından kıl aldırmıyor

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

işi smmm yapar parayı ymm kaldırır.

.
Toplam Hit: 2136 Toplam Mesaj: 13