folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yeni Başlayanlar İçin, Mızıka Konusunda Yardım Edebilecek Kimse Varmı ?

Yeni Başlayanlar İçin, Mızıka Konusunda Yardım Edebilecek Kimse Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Büyük bir merak ve hevesle bu işe girişmek istiyorum. Mızıka çalmak gibi bir hobim olması fikri hoşuma gidiyor. Ancak sorun şu ki; genel anlamda bilgiye sahip değilim. Konuyla ilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek
    mizika egitimini zamaninda internetten aramistim ama malesef kaynak yetersiz biraz kulagin varsa calmakta zorlanmayacagina eminim. not: mizikan kromatik olsun

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

----> çokomel

<------para

<------para

----> çokomel

kimse anlamayacak ama sağlık olsun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Triumph bunu yazdı:
    -----------------------------

----> çokomel

<------para

<------para

----> çokomel

kimse anlamayacak ama sağlık olsun.

-----------------------------

Anladım ancak çokomal fiyatı ile veya çokomelin satıldığı yer ile veya çokomelin nasıl yendiği ile ilgileniyorum. 

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Leprosy
    Leprosy's avatar
    Erkek

upladım... benim de aklımdaydı şu aralar, belki yardımcı olabilicek birileri çıkar...:)

The child is grown, The dream is gone...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

mızıka denince aklımıza ne geliyor ? 

http://www.youtube.com/watch?v=m6BQKFs3-VM

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

ben de var yazın alıp bayaa bi uğraşmıştım, internette kaynaklar mevcut ama türkçe pek bişey bulamazsınız. mızıkanın çeşidine göre de değişir ayrıca ya da çalmak istediğiniz türe göre. ben daha çok country western tarzı şarkılar çalıyodum blues çalmak istiyosanız kesinlikle daha çok çalışmanız gerekiyo. bi de mızıka alırken türk üretimi olanlardan uzak durun iki gün sonra bozuluyo çünkü. chromatic olmasına dikkat edin alırken kenarında köşesinde C yazar. :)

gerçekten çalmak istediğinize emin olun. kolay bi iş değil çünkü sonuçta bi enstruman emek harcamanız gerekiyo. iki kere üfleyip kenara koyucaksanız hiç başlamayın.

kolay hoşunuza giden bildiğiniz şarkılardan başlarsanız sizin için daha keyifli olur.

youtube da bı ton ders var. tutmayı ogrenın uflemeyı ogrenın, cekmeyı ogrenın. zamanla daha kararlı sesler cıkarttıgınızı farkedıceksınız. onemlı olan tek bı delıge ufleyebılmek. çekebılmek, hızlı geçiş yapabılmek.

nota bılgısıne ıhtıyacınız olmıycak. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 seklınde gosterılır sarkılar genelde mesela;

http://www.harmonicajukebox.com/graphics/harmonica_tab.gif

+ da uflersınız, - de çekersınız.

+4 demek dorduncu delıge ufle demekdır.

bunlar temel bılgıler tabıkı. sadece bunlara bakarak sarkıyı bılmeden calmak ımkansız nerdeyse. bu yuzden youtube dan bol bol dınleyerek calısın.

onemlı olan tekrar etmek ve sabır. kolay gelsın :)

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanc
    kivanc's avatar
    Erkek

Amerika Tennessee eyaletinin doğusundaki Knoxville'de mızıka kursu veriliyormuş.

dolmuşta para uzatmamak için ölü taklidi yaptım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

En son gecen yil, universitede hafif bi yagmur yagiyor...ufluyorum birseyler...canim sikkin...artik dayanamadim gole dogru ucurumdan asagi firlattim Hohner Marine Band mizikami... o oldu...daha da elime almadim.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Google
    Google's avatar
    Erkek

işaret fişeği koyuyorum buraya sonra lazım olucak. iyi olmuş bu başlık hocam bilgisi olanlar yazarsa daha makbule geçer.

Abra Kadabra
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Arkadaşlar bugün Hohner marka Traveller harmonicamı aldım.  Epey bir dolaştığım için birkaç temel bilgi edindim. Galata kulesinin yokuşunda bolca müzik market var ancak çoğu ilgilenmiyor. 2 3 çeşit mızıkayı sürüyor önünüze ve seç diyor. Ser müzik markette kısa boylu, sarışın, küt saçlı bir bayan var. epey yardımcı oldu. Çin malı harmonicaları sakın almayın. Kulağınız yanlış alışmasın. Hohner marka bolca çeşit harmonica bulunduruyor elinde. 10 tlden 110 tl ye kadar mevcut. Yeni başlangıçta önemli olan çeşidi değilde ''do'' olmasıymış. Yani kenarında C yazacak. Öğrenilmesiyse zamanla, kendinizi sıkmadan ve özenerek gerçekleşecek. Birşeyi sindirmenin en güzel hali yani. İlgilenen varsa dediğim gibi, galata kulesi yokuşunda, istiklale çıkan yokuşun tepesine doğru ser müzik market var. 30 liraya şık seyehat kılıfıyla birlikte Hohner marka harmonicanızı alabilirsiniz. Yaşadığım en hoş alışveriş oldu.

Toplam Hit: 4434 Toplam Mesaj: 12