folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yeni Bir Ev Mi Almalı Kredi Borcu Mu Kapamalı?

Yeni Bir Ev Mi Almalı Kredi Borcu Mu Kapamalı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Normalde 20K ödediğim bir ev kredisi var. Eylül ayında 600K çekip bi ev almıştım. 5 yıllık kredi var toplamda 1.2M ödenecek. Evin şuan kira getirisi 9K. Kiranın krediyi ödemesi için 2 yıl filan lazım daha.

Elimde şuan 1.2M para var bununla mevcut krediyi mi kapasam yoksa teminat verip yada direkt 1+0 vs yeni bir ev mi alsam daha anlamlı olur? 

Şundan dolayı diğer ev kredili olduğu için satsan satamıyorsun lazım olsa nakite çeviremiyorsun. 

Krediyi kaparsam kafam rahat olur gibi geliyor çünkü batıyor o 20K bana.

31 Marttan sonra faiz düşerse ev ve arabada yeni şenlik olur.

zeybekustasi tarafından 05/Mar/24 08:23 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

hocam borçlarını ne kadar uzun vadeye yayarsan senin için o kadar iyi olur bence.

Elindeki nakiti de dolar-eur ve altın alarak değerlendir. Ama fiziksel olarak al, sanal ortamda değil.

Zamanla elindeki döviz ve altının katlanan değeri senin borçlarını tek seferde yutacak zaten. Bugün 30 altın satıp borç ödeyebilecekken yarın 10 altın satman yeterli olacak. 

Aylık 20k batıyor diye büyük zarar edersin benden demesi. Bırak borçların vadesinde ödenmeye devam etsin. Veya elindeki para ile güzel bir arsa da alabilirsin ama ben yerinde olsam döviz ve altına gömerim.

Cigu bigule :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Nakit su anda degerli hocam, hic kredi odeme isine girisme. Direkt baska bir ev al. Simdilik batan kredi seneye gidiklar.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Normalde 20K ödediğim bir ev kredisi var. Eylül ayında 600K çekip bi ev almıştım. 5 yıllık kredi var toplamda 1.2M ödenecek. Evin şuan kira getirisi 9K. Kiranın krediyi ödemesi için 2 yıl filan lazım daha.

Elimde şuan 1.2M para var bununla mevcut krediyi mi kapasam yoksa teminat verip yada direkt 1+0 vs yeni bir ev mi alsam daha anlamlı olur? 

Şundan dolayı diğer ev kredili olduğu için satsan satamıyorsun lazım olsa nakite çeviremiyorsun. 

Krediyi kaparsam kafam rahat olur gibi geliyor çünkü batıyor o 20K bana.

31 Marttan sonra faiz düşerse ev ve arabada yeni şenlik olur.

hocam git bir tane ev daha al sağlam yatırım bugun en kötü 1+0 a 10 bine kiracı bulunur hatta yerinde olsam kredi limitin varsa o evide kredi ile al, tl 2 gün sonra piç olup gider 20k dediğin para seneye asgari ücretin yüzde 70 i falan olur 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

ev al, arsa al kredi kapatma. Alan kazanır

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Prens
    Prens's avatar
    Erkek

Hocam fiziki her alış senin elini güçlendirir ev,arsa,altın bunlardan şaşma 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Ezber şunu diyor .

Yüksek enflasyonda , ucuza borçlanırsan  kazanırsın . 

Ben olsam , 2 tane clio alır kenara koyarım . 7xx yazanlara 620 teklif ederim. Bakalım al sattan para kazanabilecenmi,  belki ek işin araba al sat olur.  Araç için de kredi alınabilir . 

Bak , şuda olabilir . Atıyorum.  Ayvalık sarımsaklı , 300 400m2 arsa . Ama sahile 1 km olanlara bak . Çünkü sahiller hem dolu hem kazık. Kurban öncesi arsa satan olur . 

samaccc tarafından 05/Mar/24 09:22 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

borç kapatmak büyük hata olur kesinlikle alabildiğin kadar gayrımenkul ya da fiziki altın al alabiliyorsan arsa al 

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

borç kapama.

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Dolar altın al ko kenara izlediğimiz henüz fragman diye düşünüyorum aft fon da onerebilirim karar sende tabiki

Acilde elinde nakit olur, baktın batan gemi fırsatı çıkar yapıştırır alırsın öldü fiyata1+0 alacakken 2+1 almak gibi

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Krediyi hangi orandan çektin o önemli. 3.99 ve altıysa sorun yok ödemeye devam ama üstündeyse şu an için yüksek demektir kapatıp kiralar ile parça parça alım yapmak makul olabilir ama bunun için de seçim sonrasını beklemekta fayda var çünkü ufak bir döviz dalgalanması olabilir. O yüzden elindeki parayı kısa süreliğine başka şekilde değerlendirebilirsin.

Toplam Hit: 1230 Toplam Mesaj: 27
ev mi kredi mi