Yeni Bir Oyun Fikrim Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Müritler aklımda hangi platforma çıkaracağıma karar vermediğim ama internette kendine heçkır diyen veya bu işe ilgi duyanlara zaman geçirme vesilesi olacak ve benim bu sayede ekmek yiyeceğim bir proje var. 

Çok detaylı anlatmayacağım ama kısaca şöyle:

- Nasıl Clash of Clans'ta adamlar birbirlerine saldırıp ganimet alıyorlarsa, bunda da kullanıcılar birbirilerine dos gibi bazı saldırı yöntemleriyle saldırıp karşı sisteme zarar verecek ve paylarını alacaklar.

- Kullanıcılar kendilerine para kaynağı olması için website kurmak gibi bazı faaliyetleri gerçekleştirebilecekler. (Game Dev Tycoon'daki gibi). Tabi bu da diğer kullanıcıların saldırı alanı olabilecek.

- Aynı zamanda kendilerini korumak için firewall satın almak gibi bazı güvenlik önlemleri alabilecekler. 

- Görsel güzellik katması için bilgisayarlar da eklemeyi düşünüyorum. 

En kısa şekilde böyle. Unity ile yapmayı düşünüyorum başta dediğim gibi platforma karar vermedim ama steamlik bir oyun olmadığı için android düşünüyorum. Neyse iyi kötü her yorumunuza açığım.

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Hocam inan hevesini kırmak için söylemiyorum ama tutmaz.Boşuna emek verme.

Bu tarzdan oyunlar çok var. Senin dediklerinin belki bir fazlası belki bir eksiği ama var. Pek tutulmuyorlar. İşte birkaç meraklısı oynuyor o kadar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Yok hevesim kırılmaz zaten biraz saçma duruyor ama ben yine görüşlerinizi almak istedim

Indie Game Developer. Son oyunum; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SpektraGames.RealCarParkingParkingMaster
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Güzel bir hikaye lazım hocam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Bu aralar çok boş zamanım var o yüzden bi proje yapmak istiyorum karar verme aşamasındayım bundan başka düşüncelerim de var hangisi aklıma yatarsa artık.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

var hocam böle bi oyun hatta bi ara tbt olarak oynamıştık ama sonra sıktı...başka fikirlere yönel hocam.bende de çok fikir varda zaman yok. kesin tutacak şeyler var ama belki bi gün zamanım olur kasar öğrenir yaparım die düşünüyorum

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

var hocam böle bi oyun hatta bi ara tbt olarak oynamıştık ama sonra sıktı...başka fikirlere yönel hocam.bende de çok fikir varda zaman yok. kesin tutacak şeyler var ama belki bi gün zamanım olur kasar öğrenir yaparım die düşünüyorum

Oyunun ismini verebilir misin?

Ayrıca hangi alanda oyun çıkarmamı önerirsiniz? (Survival, fps vs.)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    spynter bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

http://www.tahribat.com/forum/hackex-tahribat-yardimlasmasi-200228 

test 1 2
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    spynter bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

valla hocam benim 2 önerim olur. oyun ya çok basit olacak ve aynı zamanda öğrenilmesi zor olacak. ya da strateji tarzında geliştirmeli vs şeyler olacak. 2. seçenek yapılması çok zor ve karmaşık olduğu için tek başına yapman zor hocam.birde atıyorum karar verdin 1 yılın gitti sürdün piyasaya elinde patlayabilir.benim aklımada genel itibari ile karışık oyunlar strateji tarzında oyunlar gelio. şunuda sölemek gerek para kazandıran oyunlar genelde strateji oyunları oluyor.çünkü basit oyunu 3-5 hırs yapıp oynuyor ve bitiyor devamlılığı yok. örnek flappy bird.ilk çıktığında deli gibi oynandı şimdi oynayan kimseyi görmüyorum. ama strateji oyunları devamlı olarak oynanıyor sürekliliği var.

şunuda söleyim, oyunu para kazanmak için yapma.kendin oynamak istediğin için yap.oyun tutarsa zaten her türlü ilerde güzel para kazanırsın.oyunu full free yap adamlar gelsin oynasın.uygulama açıorsun altta ekran oyun bitince full ekran bi reklam kapatıon bi tane daha video vsvs. sonra kullanıcı silio bu oyunları.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spynter
    spynter's avatar
    Erkek

Dediklerine katılıyorum zaten bu ilk oyunum olmayacak. İlk oyunum basit bir simülatör oyunuydu 2 ayda 350.000 indirme aldım. Kullandığımız reklam ağının Manifest dosyasında virüs vardı Google da bunu farkedince anında sildi oyunu. Uyarı bile olmadan.

Her neyse, ben 2. tarz oyun yapmayı planlıyorum. Elimde patlasa bile bana çok şey öğretir. Ama atıyorum survival bir oyun yaptım onu steam'e ücretli koyarım. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    spynter bunu yazdı

Dediklerine katılıyorum zaten bu ilk oyunum olmayacak. İlk oyunum basit bir simülatör oyunuydu 2 ayda 350.000 indirme aldım. Kullandığımız reklam ağının Manifest dosyasında virüs vardı Google da bunu farkedince anında sildi oyunu. Uyarı bile olmadan.

Her neyse, ben 2. tarz oyun yapmayı planlıyorum. Elimde patlasa bile bana çok şey öğretir. Ama atıyorum survival bir oyun yaptım onu steam'e ücretli koyarım. 

keşke senin kadar yazabilseydim hocam.bende bu maceraya atladığımda öğrenmeye başlamıştım sağlam kodlama yapamıyordum ve çok yavaş ilerliyordu.ama tüm gün oturup oyun oynar gibi unity takiliodum ve zevk alıodum. fakat daha sonra iş hayatı okul sınavlar vs derken bildiklerimide unuttum uğraşacak vaktimde kalmadı...

keşke biri olsada gösterse herşeyi anlatsa 

Toplam Hit: 2212 Toplam Mesaj: 20
android