folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yeni Dolandırıcılık Yöntemi

Yeni Dolandırıcılık Yöntemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

hayatında en az 1 yıl knight online oynamış biri dolandırılmaz. sende ko cusun heralde yemediğine göre :D

Knight ne alaka :)

Knight ı boşver de asıl Ultima Online oynayanlar var mı burada, asıl dolandırıcılık UO da :D orada dolandırılmayan yoktur herhalde :D 

Aganta Burina Burinata
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

Bana tarihi para satmaya çalışmıştı bi genç daha üni 2 falanken almaz mısın kardeşim gel bakalım vs. Yok abi teşekkür ederim ama güzel iş yapıyorsun kolay gelsin dedimdi. 

adam arkamdan seslendi senin gibi beyfendi birini görmedim herkes azarladı beni çok teşekkür ederim fln demişti bende şaşırmıştım :) 

Şimdilerde elimle şöyle çekil işareti yaparım hiç ısrar eden olmadı dilenmekte 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    TiThousand bunu yazdı

Bu tarz olaylarda simülasyon yapabilirsiniz.

Ancak rol'e uygun davranmanız gerekmekte, yoksa işlem işe yaramaz. Ayrıca yap'amazsanız Risk barındırır. 
    Dilenen, ısrarcı olanlara karşılaştığımda bu teknikle kurtuluyorum.

Kendim geliştirip, kullandığım bir yöntem olduğu için bu "sinyalci"lerin eline geçeceği bir bilgi olduğu için buraya yazmıyorum, merak edip orada burada bu bilgiyi yazmayacak kişi PM'den ulaşabilir. 
    Aklımın kestiğine bu Simülasyon Rol örneğini paylaşabilirim.

Herkes merak etti şimdi,

bende merâk ettim şimdi.

~@~

@MhmdAlmz ^^D`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jandark06
    jandark06's avatar
    Erkek
    Nomm bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

hayatında en az 1 yıl knight online oynamış biri dolandırılmaz. sende ko cusun heralde yemediğine göre :D

Knight ı boşver de asıl Ultima Online oynayanlar var mı burada, asıl dolandırıcılık UO da :D orada dolandırılmayan yoktur herhalde :D 

trade yapacakken yere ağır sandık atıp tradeden veriğimiz itemi az düşürtmedik yere :D hem para bizde hem item :D

100 kişi 10 kişiyi öldürürse trajedi,10 kişi 100 kişiyi öldürürse strateji olur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

Sphere 55'de itemları trade ekranına atıp çekince görseli kalıyordu trade menüsünde, bir de çanta atılırdı trade'e vatandaş çantaya çift tıklayınca pickpocket denediğinden guards ile öldürülüp loot çekilirdi çok hatalı bir emülatörmüş.

"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek
    Nomm bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

Zengin görünümlü kastığımız hırsızlarla +15 leri satın alacak gibi yapıp tradede işaretleyip kapatıp cebinden çekerdik adamın )) Ya da savaş esnasında adamın silah peşinde koşar silahı elinden düşürmesini beklerdik :D Action alanında +15 katanalı birisini 10 kişi kovalar 1-2 tanesi anca saldırırdı :D Revolution, Andoria, Imaginary'cilere selam olsun.

Az sphere scripting yapmamışımdır, programlamaya da uo connector yazıp satarak başlamıştım ortaokul zamanlarında :)

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snncr
    snncr's avatar
    Banlanmış Üye
    Dişi

Ne kadar kötü niyetli insanlar doldu taştı etrafımız. Hergeçen gün yeni yeni dolandırıcılık hikayeleri çıkıyor ortaya. Hepimiz dikkatli olmalıyız. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    Nomm bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

Ben uo da dolandieilmadim ama cok ev arsa item kaptim. 

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

benimde geçen çok sinirli olduğum bir anda yanıma biri yanaştı. Elimde alışveriş poşetleri vardı tam arabaya koyduğum anda şu poşetten bir kaç parça bişi verde bizimde karnımız doysun dedi. Bende milletin rızkına mı göz diktin hayırdır amk dedim. Adam bi anda abi özür dilerim ben 1 2 lira toplamanın peşindeyim dedi. Bende kimin ne ihtiyacı vardır bilip bilmeden konuşma dedim. Arabadaki 2 3 lirayı verdim teşekkür edip koşar adım gitti. O an dikkat ettiğim de ise bu tarz insanlar aslında muabbet açmaya çalışıyor. Çünkü eleman yol boyu kimden para istediyse kafasını bile kaldıran olmadı. Halbuki iletişim kurabilse onlardan da 1 2 kira koparırdı 

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    solstice bunu yazdı

benimde geçen çok sinirli olduğum bir anda yanıma biri yanaştı. Elimde alışveriş poşetleri vardı tam arabaya koyduğum anda şu poşetten bir kaç parça bişi verde bizimde karnımız doysun dedi. Bende milletin rızkına mı göz diktin hayırdır amk dedim. Adam bi anda abi özür dilerim ben 1 2 lira toplamanın peşindeyim dedi. Bende kimin ne ihtiyacı vardır bilip bilmeden konuşma dedim. Arabadaki 2 3 lirayı verdim teşekkür edip koşar adım gitti. O an dikkat ettiğim de ise bu tarz insanlar aslında muabbet açmaya çalışıyor. Çünkü eleman yol boyu kimden para istediyse kafasını bile kaldıran olmadı. Halbuki iletişim kurabilse onlardan da 1 2 kira koparırdı 

O senin alfa, gama, beta mı olduğunu tartmış.

Senin konuşma tarzından karakterini anlayıp nabza göre şerbet veriyor. 

Sinyalciler buna çok dikkat eder. 

https://medium.com/@minimative/alpha-beta-omega-gamma-ya-da-sigma-erke%C4%9Fi-misiniz-399da6707cf4

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 5806 Toplam Mesaj: 42
dolandırıcı