folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yeni İşlemci Ve Fanından Gelen Ses Sorunu

Yeni İşlemci Ve Fanından Gelen Ses Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadSoul
    DeadSoul's avatar
    Erkek

merhabalar müridler, yeni bir bilgisayar kasası topladım işlemci olarak ryzen 5 1600 var. işlemcideki fandan gelen ses dırrr şeklinde ve kulak tırmalıyor, sorun nerden kaynaklı olabilir? civata bağlantı noktaları vs ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

ben de R5 1600 kullanıyorum kasadan bir ses geliyor ama kasa fanı mı işlemci mi daha bakmaya üşeniyorum ses şuanda ad geliyor ama üşeniyorum bakmaya :D Sesi video ile bir çekebilme imkanın var mı hocam 

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

@DeadSoul  fan kablosu fana sürtüyor olabilir yada bozuk olabilir...

@ilteris msi command center indir cpu fanı en aşağı cek sesi kesilecektir tamamen. eğer ses devam ediyorsa diğer fanlarda ses vardır. ( anakartın msi dı sanırım )

destination@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadSoul
    DeadSoul's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

@ilteris msi command center indir cpu fanı en aşağı cek sesi kesilecektir tamamen. eğer ses devam ediyorsa diğer fanlarda ses vardır. ( anakartın msi dı sanırım )

galiba kablo deyiyordu tam algılayamadım, fanın vidaları azıcık esnettim yere yatay koydum ses gitti

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Buyuk ihtimal kablo idi o ses kablo sesine benzio. Belkide tam oturmamisti neyse halletmene sevindim

destination@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

otomatikte  takılıyor hani bir eğileyim kasayı binleyim acep ses geliyormu deyip dinlersen sesi duyuyorsun ama aklında değilse hiç ses gelmiyor :D 

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

otomatikte  takılıyor hani bir eğileyim kasayı binleyim acep ses geliyormu deyip dinlersen sesi duyuyorsun ama aklında değilse hiç ses gelmiyor :D 

kasa fanı vs olabilir molex kasa fanları dandik olabiliyor..

destination@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadSoul
    DeadSoul's avatar
    Erkek
    DeadSoul bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

galiba kablo deyiyordu tam algılayamadım, fanın vidaları azıcık esnettim yere yatay koydum ses gitti

kasayı yere yatay koyunca ses yok sadece dik koyunca az da olsa ses geliyor, sanırım güç kaynağıyla ilgili sorun neden olabilir acaba? güç kaynağının fanı mı kabloya sürtüyor? kasayı yere yatay kullanmanın bi sıkıntısı olur mu?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Benim kasada 2-3 haftadir yan yatıyor bu yüzden güç kaynağınin seysinden geliyor benimkisi

Varsa yağla hocam

PEAK tarafından 22/Eyl/17 18:33 tarihinde düzenlenmiştir

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    DeadSoul bunu yazdı
    DeadSoul bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

kasayı yere yatay koyunca ses yok sadece dik koyunca az da olsa ses geliyor, sanırım güç kaynağıyla ilgili sorun neden olabilir acaba? güç kaynağının fanı mı kabloya sürtüyor? kasayı yere yatay kullanmanın bi sıkıntısı olur mu?

Hocam plastik ya da sünger koy birleşim yerlerine(söküp yeniden montajlama esnmasında) ses seda kalmayacak.

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadSoul
    DeadSoul's avatar
    Erkek
    PEAK bunu yazdı

Benim kasada 2-3 haftadir yan yatıyor bu yüzden güç kaynağınin seysinden geliyor benimkisi

Varsa yağla hocam

güç kaynağı da yeni alındı corsair vs650 yağlanıcak bir durum olmaması lazım

Toplam Hit: 1854 Toplam Mesaj: 12
fan işlemci