Yeni Operatör Hayırlı Olsun : Teknosamobil

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı

12 yıldır Turkcell kullanıyorum. Kafam rahat. Bir defa bile hizmetten şikayetim olmadı. Gerçi orayı da göt kılları ele geçirmeye başladı. Devamında sorunlar olur mu bilmiyorum. Mevcut altyapı ile en azından bir 5-10 yıl idare eder. Ancak o zamana kadar vatandaşlıktan çıkmış olurum. Gerisi beni ilgilendirmez.

Ama ayda birkaç lira ucuz olacak diye kalitesiz firmaları beslemenin lüzumu yok. Adam allayıp pullayıp kalitesiz ürünlerini kakalıyor. Hatta GSCell, FBCell, BİMCell gibi bayiliklerle tam manasıyla keriz yerine koyuyor. Sabancı konusuna gelirsek, Sabancıların bütün firmalarının fahiş fiyatlara satış yaptığı zaten bilinen bir şey. En basitinden elektronik ürün alırken Teknosa'nın sayfasını açıp ürünün Türkiye'deki maksimum satış fiyatına bir bakarım. Bunun üst limiti nedir diye. Koydukları fiyatlarla yine bunu göstermişler.

Bu Avea ve artık resmen kan bağı olan TTNet gibi firmalar halkı keriz yerine koya koya, binbir tane Innova, Assists midir ne halttır bin tane ne idüğü belirsiz abidik gubidik firmaya sahip oldular. ODTÜ Teknokent'te bu adamlar oranın en büyük binasını diktiler. Ne için? Görünüşte AR-GE yapmak için. Ancak gerçek şu ki, Teknokent'te hem az vergi ödeyip hem de sikimsonik takip programlarına AR-GE desteği alıp bedavaya mal etmek ve daha fazla kar etmek için. Özeti bu. Şimdi AVEA ile TTNet bir araya gelip daha da fazla kar edecek, daha fazla milleti aptal yerine koyacak. 3 kuruş kar edeyim diye ava çıkarken avlanmayın. Bu tür firmaların da ekmeğine yağ sürmeyin derim. Adam pazar malını bizimki de pantolon, bizimki de gömlek diyerek iteliyor.

Yalnız tamam teknosa pahalı fakat sattığı ürünler genelde resmi garantili cihaz. Paralel ithalat vs değil.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    FireX bunu yazdı

12 yıldır Turkcell kullanıyorum. Kafam rahat. Bir defa bile hizmetten şikayetim olmadı. Gerçi orayı da göt kılları ele geçirmeye başladı. Devamında sorunlar olur mu bilmiyorum. Mevcut altyapı ile en azından bir 5-10 yıl idare eder. Ancak o zamana kadar vatandaşlıktan çıkmış olurum. Gerisi beni ilgilendirmez.

Ama ayda birkaç lira ucuz olacak diye kalitesiz firmaları beslemenin lüzumu yok. Adam allayıp pullayıp kalitesiz ürünlerini kakalıyor. Hatta GSCell, FBCell, BİMCell gibi bayiliklerle tam manasıyla keriz yerine koyuyor. Sabancı konusuna gelirsek, Sabancıların bütün firmalarının fahiş fiyatlara satış yaptığı zaten bilinen bir şey. En basitinden elektronik ürün alırken Teknosa'nın sayfasını açıp ürünün Türkiye'deki maksimum satış fiyatına bir bakarım. Bunun üst limiti nedir diye. Koydukları fiyatlarla yine bunu göstermişler.

Bu Avea ve artık resmen kan bağı olan TTNet gibi firmalar halkı keriz yerine koya koya, binbir tane Innova, Assists midir ne halttır bin tane ne idüğü belirsiz abidik gubidik firmaya sahip oldular. ODTÜ Teknokent'te bu adamlar oranın en büyük binasını diktiler. Ne için? Görünüşte AR-GE yapmak için. Ancak gerçek şu ki, Teknokent'te hem az vergi ödeyip hem de sikimsonik takip programlarına AR-GE desteği alıp bedavaya mal etmek ve daha fazla kar etmek için. Özeti bu. Şimdi AVEA ile TTNet bir araya gelip daha da fazla kar edecek, daha fazla milleti aptal yerine koyacak. 3 kuruş kar edeyim diye ava çıkarken avlanmayın. Bu tür firmaların da ekmeğine yağ sürmeyin derim. Adam pazar malını bizimki de pantolon, bizimki de gömlek diyerek iteliyor.

Yalnız tamam teknosa pahalı fakat sattığı ürünler genelde resmi garantili cihaz. Paralel ithalat vs değil.

Hoca Türkiye'de düzgün, garantili malı sadece Teknosa satmıyor. Bir sürü alternatif var. Tahtakale'den, ne idüğü belirsiz yerlerden gidip alın demiyorum. Sadece bu adamlar yapmıyor o işi.

anonim6918524 tarafından 18/May/15 13:35 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

aga bunları kim kullanıyor merak etmişimdir pttcell bim falan bimin 1 milyon kullanıcısımı var ne diolardı yav

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı

aga bunları kim kullanıyor merak etmişimdir pttcell bim falan bimin 1 milyon kullanıcısımı var ne diolardı yav

BimCell :

Az konuşanlar için şahane bir operatör. Dakikası 10 kuruş. Hiç yükleme yapmana falanda gerek yok. 1 saat konuş 6 TL.

PttCell : 

Şuan için iyi bir tarafı yok fakat eskiden 14 liraya 200 MB sınırsız net  + 250 DK + 250 SMS veriyorlardı. Net paketinde kota bitince 128 kbps hıza düşüyordu. Şimdi onu kaldırdılar hız 64 kbps oldu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı

Hoca Türkiye'de düzgün, garantili malı sadece Teknosa satmıyor. Bir sürü alternatif var. Tahtakale'den, ne idüğü belirsiz yerlerden gidip alın demiyorum. Sadece bu adamlar yapmıyor o işi.

Hocam öyle diyorsunuz ama koskoca Best&Buy Türkiye'de tutunamayıp her şeylerini TeknoSA'ya sattıp ülkeyi terkettiler. TeknoSA pahalı mı? Bütün ürünlerde olmasa da genel bir pahalılık söz konusu, evet. Ama en azından adam gibi müşteri hizmetleri var diye düşünüyorum. Ben yaptığım bütün alışverişlerden memnun kaldım en azından.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huseyink
    huseyink's avatar
    Erkek

bana kalırsa bu kadarda olmaz her boka ellerini atıyolar bu ay sonunda deneyecem deneyimlerimi yazarım buraya

En İyi Savunma Suskunluktur Her Türlü Saldırıdan Korur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    FireX bunu yazdı

Hocam öyle diyorsunuz ama koskoca Best&Buy Türkiye'de tutunamayıp her şeylerini TeknoSA'ya sattıp ülkeyi terkettiler. TeknoSA pahalı mı? Bütün ürünlerde olmasa da genel bir pahalılık söz konusu, evet. Ama en azından adam gibi müşteri hizmetleri var diye düşünüyorum. Ben yaptığım bütün alışverişlerden memnun kaldım en azından.

Hoca Best&Buy'ın büyük olması tanınmadığı bir ülkeye girip orada başarılı olabileceği manasına gelmez. Best&Buy'ın Türkiye'ye girişi hiç de başarılı değildi ve artık bu bölge sorumlularından mı kaynaklanıyor, yoksa firma gerçekten ciddi şeyler düşünmedi ve önizlenim amacıyla mı bu yolu çizdi bilinmiyor. Bunu sadece firmanın kendisi bilir. Ancak Best&Buy'ın İzmir'de açtığı mağazanın yerini bildiğimden hiç de başarılı olmayan büyük AVM'lerin arasında sıkışıp kalmış çok da ayaküstü olmayan bir yere açıldığını biliyorum. Best&Buy başarılı bir reklam kampanyası yürütüp kendisini önce tanıtıp İstanbul'da ulaşımın kolay olduğu, ayaküstü bir lokasyonda bu işe başlayabilirdi. Adamların bu işe İzmir'den başlaması, Türkiye'yi ciddi bir hedef olarak görmediklerini, piyasayı kokladıklarını ve tutarsa büyütürüz amacıyla geldikleri gösteriyor. Türkiye'de doğru düzgün tanınmadan 2 tane mağaza açıp kaçtılar. Adamlar ciddi bir yarış içerisine hiçbir zaman girmediler.

Teknosa'nın o mağazaları satın alması Teknosa gibi firmaların elde ettikleri kârdan kaynaklanıyor. Adamlar fazla fazla aldıkları paraları Türkiye'de garantili düzgün malı sadece onlar satıyormuşçasına halkı ikna ederek aklıyorlar. Ben onca vergi öderken bir de sırf işini "olması gerektiği gibi" yapıyor diye adama %20 fazladan ödeyecek değilim. "Bravo! Adam garantili mal satıyor." diye alkışlayacak halim yok. Normalde olması gereken budur ve bu da Teknosa'nın tekelinde değil.

Teknosa müşteri hizmetlerinin de çok üstün olduğunu düşünmüyorum. Teknosa'dan da mağdur olan bir sürü insan var. Diğer firmalardan mağdur olanlar da aynı şekilde. Bölge sorumlularına ve firmanın üzerindeki etkisine göre elbette değişir bu iş. Ancak kaliteli hizmet için ille gidip Teknosa'dan alışveriş yapıp ederinin çok üzerinde fiyatlara ürünleri alacak değilim. Bir ürüne ederinin çok üzerinde paralar ödemenin savunulacak tarafının olduğunu düşünmüyorum. Aksine eleştirilmedikleri için şu an at koşturuyorlar. Bu işin muadilleri de Tahtakale ÖzYılarYılmaz Ticaret, fotografmakinalarim.com gibi sikimsonik yerler değil. Bir sürü büyük ve güvenilir alternatif var ülkede. 

anonim6918524 tarafından 18/May/15 14:19 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    FireX bunu yazdı

Kendi şahsım adına alternatif kalmadığı müddetçe Teknosa'dan alışveriş yapmam.

İrili ufaklı toplasan 10 defa alışverişim oldu. 10 alışverişin 6'sında ya bozuk ya da garanti gerektirme ile karşılaştım. Bir kulaklık, mouse için 3 defa mağazaya gittiğimi hatırlıyorum. Bir tek 5-6 yıl önce aldığım flash diskten memnun kaldım. Onu hala kullanıyorum. Onun dışında oradan aldığım hiçbir ürün 1 seneyi görmedi. Aldıklarım da 5-10 liralık dandik şeyler değildi.

Vatan bilgisayar'da da benzer bir şey oldu. Buradan yaptığım alışverişleri artık bölgesel satış yapan bir mağazadan yapıyorum. Şu ana kadar hiçbir sorunum olmadı. 5 liralık mouse'dan bilgisayar kasasına, ram'e kadar oradan aldım. Hiçbirisinde de değişim gerektirmedi, problem olmadı. Vatan bilgisayar'dan bir ram aldık. En az 3 defa git gel yapmak zorunda kaldım. Wireless mouse aldım, ayıplı ürünü sırf vakumlu paket diye iade ya da değişim yapmadılar. Kanunda yer almasına rağmen. Serviste incelemeye götürelim, anca öyle dediler. 20 liralık malı alın başınıza çalın dedim uğraşmadım. Bir daha da uğramam.

Demem o ki büyük mağazalara çokta güvenmeyin. İyi reklam yapmaları dışında bir naneleri yok. Çevremde gördüğüm ve tecrübe edindiğim kadarıyla internet ve bölgeseller hem daha sıkı hizmet veriyor hem de ürünlerinin ardında daha iyi duruyorlar. Büyük markalar şımardı.

Austen tarafından 18/May/15 14:16 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

:D demiştim mkyb nin gene açtığı bir konuda 4. operatör vs.. olaylarındada sabancılar girer diye sakıp ağa diyordu çünkü turkcell ilk bize geldi tutmaz dedik ömrü billah pişmanım diye :D dahada aktifleşiceklerdir ilerleyen dönemlerde avea altyapısından ziyade

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Türkceli acaba adında türk geçiyor diye Kürtler kullanmıyor olabilir mi. 

Nedense aklıma birden bu geldi.

İlerde Türkiyenin adını değiştirdiklerinde şirketin hali ne ola ki.

Herhalde geciktirmelerinin sebebi de bu şirkettir kesin.

Not: Bu mesaj acayip ironi içerir.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 5670 Toplam Mesaj: 60