Yeni Telefon Alsam Mı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek

selam arkadaşlar elimde 3. yılını dolduracak samsung galaxy s var. şuan oldukça sağlam, hiç tamir yüzü görmedi. yalnız işletim sistemi şişti bayagı kastırıyor bir de bataryası haliyle zayıfladı bayagı. bir akrabam yurt dısından gelecek istersem üst model bir telefon getirtebilirim. yalnız bu emektar telefonumla devam etsem mi yoksa telefon getirtsem mi diye kararsızım. dedigim gibi şarj ve yavaslık dısında şuan sağlam aslında

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

s3 kullanıyorum , cynogen kur geç rahatlat cihazı hocam.

Samsung un vermediği desteği 4.2.2 yi ram yetmiyor diye resmi rom gelmezsen xiaomi bile s3 e 4.2.2 güncellemesini veriyor. Bırak cynogen gibi bir rom üreticisini başka cihaz üreticisi veriyor. 

Oyüzden kafana takma şişmeleri vs.

Yeni cihaz alacaksan da çok iyi düşün , ihtiyaclarına yönelik bir cihaz al.

PanxeR tarafından 12/May/14 20:40 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Romla falan telefonun kasmasına çözüm bulabilirsin.Fakat eski model sonuçta.Ayrıca o telefonda özel ses çipi var diye biliyorum ses kalitesi süperdir.Kullanım şekline göre telefon seçmeni tavsiye ederim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

biraz konu baltalıyım :D

bende htc sensation xl kullanıyorum ama sistem acayip yavaşladı room root felan hiç anlamıyorum yardımcı olabilcek var mı ?

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Romla falan telefonun kasmasına çözüm bulabilirsin.Fakat eski model sonuçta.Ayrıca o telefonda özel ses çipi var diye biliyorum ses kalitesi süperdir.Kullanım şekline göre telefon seçmeni tavsiye ederim.

s1 ve s3 deki ses çipi power amp ile beraber çok güzel ses veriyor. 

ama ben bir dahakine xperia z2 düşünüyorum :) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

s3 kullanıyorum , cynogen kur geç rahatlat cihazı hocam.

Samsung un vermediği desteği 4.2.2 yi ram yetmiyor diye resmi rom gelmezsen xiaomi bile s3 e 4.2.2 güncellemesini veriyor. Bırak cynogen gibi bir rom üreticisini başka cihaz üreticisi veriyor. 

Oyüzden kafana takma şişmeleri vs.

Yeni cihaz alacaksan da çok iyi düşün , ihtiyaclarına yönelik bir cihaz al.

hocam benimki galaxy s dedigim gibi. ona android 2.3 lerden sonra sanırım resmi güncelleme çıkmadı. kendime biraz daha güvensem custom rom denicem cyanogen falan da, sornlarla falan daha fazla başımı ağrıtır diye çekiniyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

bende htc sensation xl kullanıyorum ama sistem acayip yavaşladı room root felan hiç anlamıyorum yardımcı olabilcek var mı ?

çok kolay.

http://www.cyanogenmod.org

gir

http://beta.download.cyanogenmod.org/install

adımları takip et 15dk sonra  cihazn olması gereken performansta uçuyor olacak :) teknik bilgiye ihtiyaç yok.

Marketten kurdugun cynogen mod uygulaması senin için herşeyi yapıyor.

PanxeR tarafından 12/May/14 20:44 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

çok kolay.

http://www.cyanogenmod.org

gir

http://beta.download.cyanogenmod.org/install

adımları takip et 15dk sonra  cihazn olması gereken performansta uçuyor olacak :) teknik bilgiye ihtiyaç yok.

Marketten kurdugun cynogen mod uygulaması senin için herşeyi yapıyor.

hocam bu kadar basitse süpermiş ya. ilk defa duyuyorum bu uygulamayı. donanımhaberde falan elemanlar çok ugrasıyordu bu konuyla da bana biraz riskli ve ugrastırıcı geldi pek bakmamıstım

bir de stabil sürümlere nerden bakabiliriz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

orada verdiğim son güncel romu kurar , stabiller için ayrı sayfası var ve tek tek farklı rom kurmak için uğraşman gerek 

fakat romu kurması kolay fakat eski haline getirmek için ( orjinal rom için ) biraz uğraş ister haberiniz olsun demedi demeyin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

orada verdiğim son güncel romu kurar , stabiller için ayrı sayfası var ve tek tek farklı rom kurmak için uğraşman gerek 

fakat romu kurması kolay fakat eski haline getirmek için ( orjinal rom için ) biraz uğraş ister haberiniz olsun demedi demeyin.

onun yöntemini anlatan bir yere yönlendirebilir misin, link falan?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    cem-engine bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

onun yöntemini anlatan bir yere yönlendirebilir misin, link falan?

zor yöntem

http://forum.shiftdelete.net/samsung/271918-android-custom-rom-yukleme-flashlama-yazi-video.html

android odin rom

yazarsanız benzer anlatımlar görürsünüz. 

Toplam Hit: 1443 Toplam Mesaj: 14