folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Yeni Türeyen Virüs Mailleri YENİ LİNK EKLENDİ KONU SONUNA

Yeni Türeyen Virüs Mailleri YENİ LİNK EKLENDİ KONU SONUNA

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı

bizim şirkete geldi. bizim herşeye atlayan satınalmacı ona da atladı. bana kabus dolu 5 gün yaşattı. %10 luk veri kaybı ile kurtarabildim şirketi.  hala da gelmeye devam ediyor.

hangi versiyon yemiş dosya uzantıları neydi ? 

Birde https://ransomfree.cybereason.com/ üzerinden indereceğiniz free bir uygulama ile pclere fidye virüslerinin bulaşmasını engelliyor

ZzZzZzZ...!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dizzy
    Dizzy's avatar
    Erkek

Bizim muhasebeciyede gelmiş bugün ve düşmüş oltaya. Temizleme şansımız varmıdır ki

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

1 tane yedik suana kadar kodugum şeyini hep farklı mail uzantılarından atıyo o yüzden engel koyamıyorum av de yakalamamıs sikecem bu kaspersky i.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bizim mailleri outlooktan değil gmailden okuyoruz. Adamın biri Gmail eki gibi screenshot koyup resme link vermiş. Uyardım dikkat edin diye herkesi

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    DeepHouse bunu yazdı

1 tane yedik suana kadar kodugum şeyini hep farklı mail uzantılarından atıyo o yüzden engel koyamıyorum av de yakalamamıs sikecem bu kaspersky i.

mail içinde url ve uzanti aratamiyor musun hocam?

url varsa ve urlde exe geçiyorsa ban

0x0480 takilin madem
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

wsicript virüsü var bir de. klasör gizleyip kısayol atıyor namıssız.

Kaderimiz buymuş bizim, El yaşamış biz ölmüşüz.Kimi susmuş kimi yitmiş, Biz aşk içinde kalmışız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şirket maillerine gönderiyorlar hala bunlara atlayanlar varmı ya pess 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Bu konudaki tecrübelerim:

Exe şifrelediği dosyalara bir key gömdüğünü düşünüyorum.Bu konuda bulduğum sonuç her şifrelenen dosyanın statik bir key ile db'den kontrol edildiği(nedeni ise bir dosyanın şifresini ücretsiz çözüyor ve ikinci bir infected makinede bu çözülen dosyayı farklı user ve pass ile uplaod edince tanıyor)

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı
    streetw1se bunu yazdı

bizim şirkete geldi. bizim herşeye atlayan satınalmacı ona da atladı. bana kabus dolu 5 gün yaşattı. %10 luk veri kaybı ile kurtarabildim şirketi.  hala da gelmeye devam ediyor.

Birde https://ransomfree.cybereason.com/ üzerinden indereceğiniz free bir uygulama ile pclere fidye virüslerinin bulaşmasını engelliyor

bize gelen versiyonu 6 karakter random uzantı üreten ve benim bildiğim en son sürüm virüs. decryptor aracı olmayan bir versiyon diye biliyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgasen
    tolgasen's avatar
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı
    trooper bunu yazdı
    streetw1se bunu yazdı

bize gelen versiyonu 6 karakter random uzantı üreten ve benim bildiğim en son sürüm virüs. decryptor aracı olmayan bir versiyon diye biliyorum

Random 6 karakter üretenin suanda çözümü yok. 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 2508 Toplam Mesaj: 23
virüs dikkat trojen