folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Yeni Tv Alacağım Kaç Ekran Almalıyım???

Yeni Tv Alacağım Kaç Ekran Almalıyım???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SALDIRAY
    SALDIRAY's avatar
    Erkek

sayın müridler, geçen ay ani bir şekilde eski tüplü tv den dumanlar çıkmaya başlayınca yeni bir lcd veya plazma tv almaya karar verdik. salona kuracağız tv yi duvara asılı olacak. salon eni: 4m boyu:6m, en olan 4m lik duvar üzerine asacağız tv yi karşıdan dik bir açıdan izlemeyi düşünüyoruz. bu salona 102 ekran lcd tv iyi gidermi? 106 ekrana geçince fiyatlar fırlıyor o yüzden soruyorum. önerilerinizi bekliyorum...

Kendi şansımı yaratırım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

samsung led tv :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    84 ile 102 ekran arası tercih en mantıklısı lcd alıcaksanız 100 hertz ve 80.000 konstrast ve üzeri seçilebilir. Led ekranlı tvlerde ise 100 Hertz yenileme sıklığı seçilmeli konstrast önemli degil.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Ekran boyunun 4 katı normal tv izleme mesafesi olarak hesaplanması doğrudur.

Fakat HD receiverın varsa veya benim gibi ağırlıklı olarak 1080p film izleyeceksen büyüklükte sınır yok.

Samsung modellerine ağırlık vermeni tavsiye ederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SALDIRAY
    SALDIRAY's avatar
    Erkek

@real_agabey dediğin gibi samsung almayı düşünüyorum. led tv alamam param yetmez. 1400 tl ye teknosada 102 ekran 1080p full hd lcd tv gördüm. çok hoşuma gitti. usb den .mkv desteği var. açıkçası onu almak istiyorum ama hani küçük gelirmi acaba diye endişem var. film arşivim var hepsi 1080p hd kalitede normal film izlemicem yani :D

@jackdaniels sanırım 90 hertz di dediğim samsung lg vardı bide 1800 tl o 100 hertz di ama görüntüye göre samsung almayı tercih ederim bi başka yahu adamların lcd leri :D

ayrıca led tv alamam o ka mangi yok :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

SALDIRAY bunu yazdı:
    -----------------------------

@real_agabey dediğin gibi samsung almayı düşünüyorum. led tv alamam param yetmez. 1400 tl ye teknosada 102 ekran 1080p full hd lcd tv gördüm. çok hoşuma gitti. usb den .mkv desteği var. açıkçası onu almak istiyorum ama hani küçük gelirmi acaba diye endişem var. film arşivim var hepsi 1080p hd kalitede normal film izlemicem yani :D

@jackdaniels sanırım 90 hertz di dediğim samsung lg vardı bide 1800 tl o 100 hertz di ama görüntüye göre samsung almayı tercih ederim bi başka yahu adamların lcd leri :D

Teknosadan başka Media Markt, Vatan,BestBuy,Bimeks... e bakmadan alma.

Teknosa genelde pahallıdır.

donanınmhaberden de araştırma yapmanı tavsiye ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SALDIRAY
    SALDIRAY's avatar
    Erkek

real_agabey bunu yazdı:

SALDIRAY bunu yazdı:

Teknosadan başka Media Markt, Vatan,BestBuy,Bimeks... e bakmadan alma.

Teknosa genelde pahallıdır.

donanınmhaberden de araştırma yapmanı tavsiye ederim.

teknosa hepsinden daha uygun fiyat olarak, biri hariç. best buy. annemle babam gitmişler benim vaktim olmadı best buy daha uygun dediler. zaten alacağım gün işyerinden izin alıcam heryeri gezicem. bu durumda 102 ekran yeterli kanaatine varıyorum :) teşekkürler...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kivanc
    kivanc's avatar
    Erkek

dostum geçen ay aldım media markt'tan. 42' panasonıc lcd. 200hz hd multi tuner.. deneme atışı yaptım bi iki hd belgesel bluray izledim falan.. canavarrr.100 hz aşağısını alma bence.şu 50hz lik sonyler falan var(bravia) biraz kofti geldi bana.

dolmuşta para uzatmamak için ölü taklidi yaptım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

daha yeni odama 32" lcd yi çaktım bende, ordan biliyorum; 2,5 metreden fazla seyredeceksen 102-102+ al hocam 102 ile 106 arasında da fark yoktur hiç anlaşılmaz bile sadece bazı modeller 102 çıkarır bazıları 106 mesela samsung 106 çıkarmaz 102 çıkarır.Bütçeni zorlayabilirsen led e yönel cidden çok parlak güzel bir ekranı var ben aldırtamadım babama sen al hocam :D

Eğer  lcd alıcaksan sana tavsiyem Sony alma alırsan da üst modellerini al sony nin eski modelleri resmen berbat, samsung çok iyi eski modelleri de iş görür ama almışken biraz fazla para ver 100hz/+ al hocam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

kivanc bunu yazdı:

dostum geçen ay aldım media markt'tan. 42' panasonıc lcd. 200hz hd multi tuner.. deneme atışı yaptım bi iki hd belgesel bluray izledim falan.. canavarrr.100 hz aşağısını alma bence.şu 50hz lik sonyler falan var(bravia) biraz kofti geldi bana.

Bence de 3d monitör olarak da kullnma olanağını araştır 200Hz ler genelde destekler 3d yi

Büdüt bir de vatan arasıra %25 indirime giriyor hafta sonları indirim yapıyor  izle

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SALDIRAY
    SALDIRAY's avatar
    Erkek

@kivanc brocan ne kadara aldın panasonic lcd yi?

@xpertvision led tv yi keşke aldırabilsem ama peder beye inmeler iner diye korkuom. yani aslında tv almayı düşünmüoduk yanınca eski tv aniden çıktı yani. bi nevi eller yukarı donlar aşşağı oldu :D led çok zorlar yoksa bende istiyorum :)

@itcelik demekki napıyoruz 100Hz den aşağı almıyoruz ve hafta sonu vatanada uğruyoruz :)

eyw saygılar...

Toplam Hit: 5721 Toplam Mesaj: 21