Yetişkinler İçin Paten

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

hocalar selam paten alacağım ama bu konuda hiç bi bilgim yok. aramızda var mı ilgilenen nasıl bişey alayım. amazon.com.trden bakıyorum en ölüsü 600 liraya geliyor. bu fiyat bu sektörün nasıl bi fiyatı biraz bilgi topluyorum

150 kgye doğru emin adımlarla ilerliyorum bu yüzden hem hobi hemde kg verme amacıyla denemek istiyorum. 

youtubedan bi kaç eğitim videosuda izledim ama bi kaç kemik kırmadan tam öğrenilecek bişey değil gibi duruyor ama bakalım artık

konu doğru yerde değilse affola:)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

burayıda alayım faydalı bilgileri toplarım

En iyi yağ yaktıran 7 spor - Sağlık Haberleri | NTV

1) Paten ile kayma : 30 dakikada 425 kalori yakar !Şaşırdınız mı?
    Paten kaymak hem size antrenman yaptığınızı unutturacak kadar eğlenceli, hem de yağ ve kalori eritme bakımından listede birinci sırada. Bu yüksek miktarda yakma etkisi baldır ve kalça kaslarınızın yanlara hareketinden kaynaklanır (bu hareket iki numaralı sporumuz olan koşudaki düz harekete göre vücudunuz için daha zorlayıcıdır). Gövde kaslarınız da dengenizi koruyabilmek için sürekli aktif kalır.Dahası, bütün bu faydaları sağlarken dizlerinize ve diğer eklemlerinize çok fazla yük bindirmezsiniz.Yağ yakmayı artırmak için: Dönüşümlü olarak bir dakika yüksek tempoyla, bir dakika orta tempoyla kayın.
    2) Koşma : 30 dakikada 374 kalori yakar.
    3) İp atlama : 30 dakikada 340 kalori yakar.
    4) Hulahop : 30 dakikada 300 kalori yakar.
    5) Tenis : 30 dakikada 272 kalori yakar.
    6) Dans etme : 30 dakikada 221 kalori yakar.
    7) Yürüyüş : 30 dakikada 170 kalori yakar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Selamlar,

150 kg diyorsun. Kesinlikle bisiklet öneririm. Özellikle diz ve bel sağlığı için.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    gokcan bunu yazdı

Selamlar,

150 kg diyorsun. Kesinlikle bisiklet öneririm. Özellikle diz ve bel sağlığı için.

aktif kg o kadar değil hocam gidişat çok kötü demeye çalıştım sadece. o yüzden en cok kalori yaktıran şey şu aşamada paten gibi duruyor (net kg 100 :( 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Buna birde boyunu ekle,

Burdan da yağ oranını hesapla

https://www.agirsaglam.com/vucut-yag-orani-hesaplama/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

hocam moral bozmak gibi olmasın. sporla zayıflamak hayal.

Yemeyi içmeyi uykuyu düzenlemen lazım. Spor sadece destek ve kilo kontrolü.

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

sana ilk etapta kardiyo lazım .  

az zayıfla sonra paten vs 

senin vucut çok ham . zevk alamazzsın eziyet olur . 

samaccc tarafından 19/Nis/21 18:44 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

hareket alanımız çok daraldı herkes gibi ancak benim tipi su içsem yarıyo özelliğim var işte. tek başına patene çok misyon yüklemiyorum ama en azından onu düzgün yapınca gün içinde yemeğede dikkat ediyorsun. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanoonline
    kanoonline's avatar
    Erkek

aga 150 kg diyorsun. bi canlının üzerine düşsen mazallah , yapma gözünü seveyim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Boyun da uzun ise, Sürat Paten'lerinden değil ama Agresive yada Akrobasi Paten'lerinden al. bunların Tekerleklerinin Çapı biraz daha küçük oluyor. Kezâ Tekerlek Sayısı da daha az olanları da var. Bunlardan köşebaşında bulman da biraz zor. Ağırlık merkezin aşağıda olursa, kontrolün  daha kolay olur. 

tekerlekleri Ayak parmak ucu ve topuğu arasında kaldığı içinde kontrolü kolay oluyor. ve biraz daha profesyoneller. bilyeleri de, ABEC-7 ve üstü olsun. 

sokakta yada paten pistinde kullanmana göre tekerlek üstündeki Lastik seçimleri de oluyor, daha sert'ten daha yumuşağa doğru. kolay erimeyen'den daha az ses çıkarana doğru. 

sonrası, içten dışa doğru,  Sağ ve Sol ayak ve bacak için, yerde, V deseni çizmek(). durmak için de, özelde (ters)T, genelde V yapmak. 

Ayak bileğine ve dâhâ özelde Diz'e bâyâ yük biniyor. 

sağ veya sol ayak,  tek bacak üstünde düz kalabilmek de sıkıntı. kullanma'dan önce. ayak bileği, baldır, diz.uyluk ve kas'ları, kısaca büyük kaslar ve bu bölgeler üzerinde biraz egzersiz bul ve yap. yâni iyi olur.

alüminum Chasis, ABEC-7, easy Fastening, İnLine skate bildirdi. ^^P` 

RitmFarbRacourci tarafından 20/Nis/21 00:18 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Boyun da uzun ise, Sürat Paten'lerinden değil ama Agresive yada Akrobasi Paten'lerinden al. bunların Tekerleklerinin Çapı biraz daha küçük oluyor. Kezâ Tekerlek Sayısı da daha az olanları da var. Bunlardan köşebaşında bulman da biraz zor. Ağırlık merkezin aşağıda olursa, kontrolün  daha kolay olur. 

tekerlekleri Ayak parmak ucu ve topuğu arasında kaldığı içinde kontrolü kolay oluyor. ve biraz daha profesyoneller. bilyeleri de, ABEC-7 ve üstü olsun. 

sokakta yada paten pistinde kullanmana göre tekerlek üstündeki Lastik seçimleri de oluyor, daha sert'ten daha yumuşağa doğru. kolay erimeyen'den daha az ses çıkarana doğru. 

sonrası, içten dışa doğru,  Sağ ve Sol ayak ve bacak için, yerde, V deseni çizmek(). durmak için de, özelde (ters)T, genelde V yapmak. 

Ayak bileğine ve dâhâ özelde Diz'e bâyâ yük biniyor. 

sağ veya sol ayak,  tek bacak üstünde düz kalabilmek de sıkıntı. kullanma'dan önce. ayak bileği, baldır, diz.uyluk ve kas'ları, kısaca büyük kaslar ve bu bölgeler üzerinde biraz egzersiz bul ve yap. yâni iyi olur.

alüminum Chasis, ABEC-7, easy Fastening, İnLine skate bildirdi. ^^P` 

Olm ilk defa sevdim la seni, güzel ve kaliteli bilgi vermişsin. 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 1646 Toplam Mesaj: 14
paten