folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yetiştirmelik Yazılımcı İhtiyacınıza Karşılık BEN Varım [İş Arıyorum]

Yetiştirmelik Yazılımcı İhtiyacınıza Karşılık BEN Varım [İş Arıyorum]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Merhaba Anadolu Teknik Lisesi VeriTabanı Programcılığı mezunu ve şuanda Yazılım Mühendisliği Okuyan bir genç olarak iş aramaktayım.

C# C ve C++ dillerinde normal seviyede programlar yazabiliyorum ve ayrıca photoshop tüm MSOffice ürünleri ve SQL Server kullanmasını yeterince biliyorum.

İstanbul Çatalca'da oturuyorum ve çevremdeki yazılım üzerine çalışan birkaç özel firmaya mail attım fakat dönüş olmadı :( 

Bende şansımı burada deneyeyim diyorum. 

Normalde benim yaşımdaki (20) gençler çoktan gelecekleri için birşeyler yapmaya başladı fakat ben biraz geç kalıyorum hep ancak sonunda bende karar verdim ve çalışmaya başlamak istiyorum.

Çalışmayı istememin sebebi  gelecekte yazılım mühendisi olucam ve önümde 3 senem var. Bu 3 senede olabildiğince çok şey öğrenip üniversite bitipte iş hayatına girdiğimde sudan çıkmış balık misali bir durumla karşılaşmamak.

Bu sebebten ötürü öncelikle Java'yı öğrenmek ve C# dilimi geliştirmek istiyorum. Bunun içinde en iyi yolun bir grup yada ekip ile sürekli ve sürekli çalışmak/kod yazmak olduğuna inanıyorum.

İş olarak düşündüğüm yerler Yenibosna , K.Çekmece , Avcılar , Beylikdüzü ve bu çevreler. Para konusunda yol masrafım çıksa yeter. Parasından çok bana katacakları önemli.

Sonuç olarak bu yaz tatilinde PC başında 90 kiloya vurmak yerine sizinde omuzunuzdaki yükü bir nebze azaltmak namına iş aramaktayım.

Eğer içinizde çalışan ihtiyacı olan var ise PM ile kolayca iletişime geçebiliriz. Gerekirse yanınıza gelirim ve yüz yüze konuşuruz :)

Not : Staj Değildir

Edit : mesaj içeriğini değiştirdim ve düzgün bir üslup takındım :D

GodKlaus tarafından 10/May/16 22:17 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

23 yasinda okul.biraktim farkli alana gectim.

hayatimi dolu dolu yasadim yasiyorum da.

vaktin varken dolu dolu yasa okulun bitince zaten it gibi calisacaksin.kendini gelistirmek mi istiyorsun .

uni ogrencisi alan firma hamal olarak kullanir hep bunu gordum farkli sektorlerde yazilimi bilemiyorum

fakat yazilim.olayi pek usta cirak iliskisi cercevesinde yurumuyor.

dil tavsiyesinde bulunulabilir.okul bitince ben bu firmalarda calistim da ziyade .kendi uygulamalarini gelistir .ben bunlari yaptim de.acik kaynak kodlu yap ya da ticari degeri olan isler yap satmaya calis .okul bitmeden kendi sirketinin sahibi bile olabilirsin.

ille calismak istiyorsan farkli alanlarda calis derim sana

orn.yillar once ciftligi de olan bir yem fabrikasina gitmistik.adamlarin kullandigi komple makinalari ile entegre olan yem analizleri sonuclari girildiginde yem.miktarlarini hesaplayan bir erp.vardi cok yuksek mjktarda fiyati vardi hadi  erp endusriyel cozum diyoruz eyw.

ayni firma sahibi ciftlikte kullandiklari yazilimin 1 milyon usd e satin aldiklarini ve yillik 30k usd odeme yaptiklarini soylemisti sene 2012 .

ciftlik yapisi bilmeyen ciftlige girmemis adam.boyle bir ihtiyaci goremez mesela.

illa ki calismak istersen farkli.bir alanda calis ufkunu genislet derim hocam sana.

calismanda gerekmez git bir ay calis.biryerlerde oylesine biraz para biriktir 1.5 ay calis 1.5 ayda git tatilini yap para ye okul.bitince kendi isin degilse 2 haftalik izin hemen biter .kendi isinse hic tatile cikmazsin =) geri yazilimda yazliktan otelden yaparsin isini .

sektorel olarak istedigin gibi yardimci olamadigim icin ozur dilerim telden yazdim yanlis yerler varsa affola

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

23 yasinda okul.biraktim farkli alana gectim.

hayatimi dolu dolu yasadim yasiyorum da.

vaktin varken dolu dolu yasa okulun bitince zaten it gibi calisacaksin.kendini gelistirmek mi istiyorsun .

uni ogrencisi alan firma hamal olarak kullanir hep bunu gordum farkli sektorlerde yazilimi bilemiyorum

fakat yazilim.olayi pek usta cirak iliskisi cercevesinde yurumuyor.

dil tavsiyesinde bulunulabilir.okul bitince ben bu firmalarda calistim da ziyade .kendi uygulamalarini gelistir .ben bunlari yaptim de.acik kaynak kodlu yap ya da ticari degeri olan isler yap satmaya calis .okul bitmeden kendi sirketinin sahibi bile olabilirsin.

ille calismak istiyorsan farkli alanlarda calis derim sana

orn.yillar once ciftligi de olan bir yem fabrikasina gitmistik.adamlarin kullandigi komple makinalari ile entegre olan yem analizleri sonuclari girildiginde yem.miktarlarini hesaplayan bir erp.vardi cok yuksek mjktarda fiyati vardi hadi  erp endusriyel cozum diyoruz eyw.

ayni firma sahibi ciftlikte kullandiklari yazilimin 1 milyon usd e satin aldiklarini ve yillik 30k usd odeme yaptiklarini soylemisti sene 2012 .

ciftlik yapisi bilmeyen ciftlige girmemis adam.boyle bir ihtiyaci goremez mesela.

illa ki calismak istersen farkli.bir alanda calis ufkunu genislet derim hocam sana.

calismanda gerekmez git bir ay calis.biryerlerde oylesine biraz para biriktir 1.5 ay calis 1.5 ayda git tatilini yap para ye okul.bitince kendi isin degilse 2 haftalik izin hemen biter .kendi isinse hic tatile cikmazsin =) geri yazilimda yazliktan otelden yaparsin isini .

sektorel olarak istedigin gibi yardimci olamadigim icin ozur dilerim telden yazdim yanlis yerler varsa affola

Şimdiye kadar 10 dönüm bostan yan gel yat osman modundaydım ve cidden bişeyler yapmak istiyorum. Kendi potansiyelimi bilen birisiyim. Baskı altında tam kapasitede çalışıyorum ben :D 

Yaşım geldide geçiyor. Ciddi manada kendime birşeyler katmam lazım yoksa başımı çok vurucam taşlara. Benimle yaşıt adamlar ya LOL oynuyolar yada çalışıyorlar. Ben ise arada kalmış durumdayım :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

hipo haklı daha 3 senem var diyorsun yazılımdan önce bence hayatı öğren çalışma hayatını öğren 

böyle gidersen bir iş görüşmesine aha keriz bulduk diyip vururlar kırbacı üstüne 

farklı alanlar olayınıda tecrübe olarak gör en basitinden bir kafede bile çalışsan en kötü hangi iş yapılır hangi işten kaçılır öğrenirsin bu tecrübedir

çokta abartma ben gibi olma :D jeoloji müh. yim ama özel jet brokerlığı yapıyorum havacı olduk ama 5 sene yerin altını okuduk hayat işte ne olacağım demiyeceksin saldıracaksın

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Merhaba Anadolu Teknik Lisesi VeriTabanı Programcılığı mezunu ve şuanda Yazılım Mühendisliği Okuyan bir genç olarak iş aramaktayım.

C# C ve C++ dillerinde normal seviyede programlar yazabiliyorum ve ayrıca photoshop tüm MSOffice ürünleri ve SQL Server kullanmasını yeterince biliyorum.

İstanbul Çatalca'da oturuyorum ve çevremdeki yazılım üzerine çalışan birkaç özel firmaya mail attım fakat dönüş olmadı :( 

Normalde benim yaşımdaki (20) gençler çoktan gelecekleri için birşeyler yapmaya başladı fakat ben biraz geç kalıyorum hep ancak sonunda bende karar verdim ve çalışmaya başlamak istiyorum.

Çalışmayı istememin sebebi  gelecekte yazılım mühendisi olucam ve önümde 3 senem var. Bu 3 senede olabildiğince çok şey öğrenip üniversite bitipte iş hayatına girdiğimde sudan çıkmış balık misali bir durumla karşılaşmamak.

Bu sebebten ötürü öncelikle Java'yı öğrenmek ve C# dilimi geliştirmek istiyorum. Bunun içinde en iyi yolun bir grup yada ekip ile sürekli ve sürekli çalışmak/kod yazmak olduğuna inanıyorum.

İş olarak düşündüğüm yerler Yenibosna , K.Çekmece , Avcılar , Beylikdüzü ve bu çevreler. Para konusunda yol masrafım çıksa yeter. Parasından çok bana katacakları önemli.

Sonuç olarak bu yaz tatilinde PC başında 90 kiloya vurmak yerine sizinde omuzunuzdaki yükü bir nebze azaltmak namına iş aramaktayım.

Eğer içinizde çalışan ihtiyacı olan var ise PM ile kolayca iletişime geçebiliriz. Gerekirse yanınıza gelirim ve yüz yüze konuşuruz :)

Doğru yoldasin,  iyi bir zamanlama. 

Sakin şimdi hayatini yaşa diyenlere aldirma, 5 sene çok çalış sonra iyi adam olursun ve markalasirsin, hiçbir iş yapmaz tecrübe satip parana bakarsin. 

Ingilizce şart ama... Es geçme

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

Sakin şimdi hayatini yaşa diyenlere aldirma, 5 sene çok çalış sonra iyi adam olursun ve markalasirsin, hiçbir iş yapmaz tecrübe satip parana bakarsin. 

kaan'a katiliyorum, aylak aylak gezenleri gordum, mezun olduktan sonra it gibi pisman oluyorlar genelde ve ne yapacaklarini bile bilmiyorlar ve cogu da hata yapiyor zaman kaybediyor bunalima giriyor vs.

O yuzden bu isin zamani universitedir. Adi ustunde universite! kahvehane degil. Elbette gezersin falan ama isi burada ogren ki ilerde sikinti cekme ki boyle bilincin oldugun kanisina variyorum ben de.

Bir yandan tanidik ararken bir yandan da guzel bir CV, cover letter ve bir motivation letter ile firmalara mail yolla. Kendini gelistirmek istediginden ve yaptigin projelerden ornek goster. Maas yerine sadece yol ve yemegin karsilanmasini talep et. Bir de firmalara mail yollamadan once, ilgili firmanin hangi alanlar uzerinde calistigini arastir ve onlarin duymak isteyecegi seyler yaz ve fikir sahibi ol bilmesen bile.

Ayrica maddi durumun varsa kesinlikle de ingilizce kursuna da git eger ingilizcen kotuyse. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

kaan'a katiliyorum, aylak aylak gezenleri gordum, mezun olduktan sonra it gibi pisman oluyorlar genelde ve ne yapacaklarini bile bilmiyorlar ve cogu da hata yapiyor zaman kaybediyor bunalima giriyor vs.

O yuzden bu isin zamani universitedir. Adi ustunde universite! kahvehane degil. Elbette gezersin falan ama isi burada ogren ki ilerde sikinti cekme ki boyle bilincin oldugun kanisina variyorum ben de.

Bir yandan tanidik ararken bir yandan da guzel bir CV, cover letter ve bir motivation letter ile firmalara mail yolla. Kendini gelistirmek istediginden ve yaptigin projelerden ornek goster. Maas yerine sadece yol ve yemegin karsilanmasini talep et. Bir de firmalara mail yollamadan once, ilgili firmanin hangi alanlar uzerinde calistigini arastir ve onlarin duymak isteyecegi seyler yaz ve fikir sahibi ol bilmesen bile.

Ayrica maddi durumun varsa kesinlikle de ingilizce kursuna da git eger ingilizcen kotuyse. 

Çok teşekkürler tavsiyeleriniz için. 

İngilizce anadilim seviyesinde. Günlük telefon görüşmesi bile yapıyorum skype üzerinden :D

CV'ye dair yazacak hiçbirşeyim yok. Yani şimdiye kadar hep yattım. Hiçbir kurs konferans sunum gibi etkinliklere katılmadım. CV isterlerse büyük sıkıntı ama cover letter ve motivation letter kelimelerini araştırdım ve süslü cümlelerle sanırım becerebilirim :D

Zaten en başından beri söylüyorum tek amacım kendimi geliştirmek. Aklımdaki projeleri bilenlerden yardım almak yerine kendim yapabilmek. 

Çatalcada 2 istanbulda toplamda 3 firmaya mail attım. Benzer metinleri kullandım ama kendim yazdım metni. Hala dönen yok :/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam ek bir avantaj olarak her seyini ingilizce yaz yolla derim belki mail icerigi turkce olabilir.

tecrubenin ya da hic bi seyinin olmamasi cidden kotu, dusunsene adam seni neden alsin bir de ustune para verecek, zaman kaybedecek seni yetistirirken ki yarin oburgun gitmeyeceginin garantisi yok.

O yuzden karsi tarafin gozuyle bak, onlara bir seyler sunman lazim.. Yaptigin projeleri biraz daha gelistirip sunabilirsin. Bos CV vermektense, umut olabilecek bir seylerin ekli olmasi daha iyidir.  Yazdigin program ve web sitelerini biraz daha susleyip cesitli sekillerde piyasaya sun, varsa github hesabini da zenginlestir. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bence hiçbir firmaya gitmene gerek yok yazılım 1. Sınıf öğrencisiyim otur internetten araştır.  İş işte öğrenilmez bence.  İşi kendin öğrenirsin istek varsa her türlü herşeyi yaparsın.  Şahsen benim girmediğim site yoktur (yabancı)  teknolojiyi takip ediyorum. Sosyal olmaya çalışıyorum.  Bi dil öğren uzmanlaş vallaha bende aynı sıkıntıları çekiyorum.  Bişeyler öğrenmek için ne yapayım diyorum.  Ama öyle olmuyor ilk önce başla gerisi geliyor hocam :)  c# falan yazmışsın ama ne kadar biliyorsun.  Ufak uygulama yapacak kadar biliyorsan al freelance iş uğraş dur. Zaten büyürsün böyle. Şahsen ben hazır ünide iken kimsenin altında çalışmam.  Kendi işimi kendim yaparım.  Birşey öğrenmek istersem de Google amacaya sorarım hala kafamda soru işareti varsa gelir forumdaki tecrübeli insanlara sorarım.  Bence şirkete vs gidip çalışmak yerine ilk bi öğren az bucuk fikir sahibi ol.  Amele yerine çaycı yerine programcı olarak girer pişersin bence ben öyle yapıyorum.  Eksiklerim çok fazla benim de halen method yazmayı bile adam akıllı bilmiyorum.  Kimse seninle zaman vakit harcamaz.  Ben sana diyeyim ilk önce birşeyler öğren sonra git çalış hocam 

Edit : c# Dan Java ya geçme ben ettim sen etme  c# ın da Java dan farkı yok diyeyim sana. Popüler dil diye geçme 

MhmdAlmz tarafından 11/May/16 01:52 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Bence hiçbir firmaya gitmene gerek yok yazılım 1. Sınıf öğrencisiyim otur internetten araştır.  İş işte öğrenilmez bence.  İşi kendin öğrenirsin istek varsa her türlü herşeyi yaparsın.  Şahsen benim girmediğim site yoktur (yabancı)  teknolojiyi takip ediyorum. Sosyal olmaya çalışıyorum.  Bi dil öğren uzmanlaş vallaha bende aynı sıkıntıları çekiyorum.  Bişeyler öğrenmek için ne yapayım diyorum.  Ama öyle olmuyor ilk önce başla gerisi geliyor hocam :)  c# falan yazmışsın ama ne kadar biliyorsun.  Ufak uygulama yapacak kadar biliyorsan al freelance iş uğraş dur. Zaten büyürsün böyle. Şahsen ben hazır ünide iken kimsenin altında çalışmam.  Kendi işimi kendim yaparım.  Birşey öğrenmek istersem de Google amacaya sorarım hala kafamda soru işareti varsa gelir forumdaki tecrübeli insanlara sorarım.  Bence şirkete vs gidip çalışmak yerine ilk bi öğren az bucuk fikir sahibi ol.  Amele yerine çaycı yerine programcı olarak girer pişersin bence ben öyle yapıyorum.  Eksiklerim çok fazla benim de halen method yazmayı bile adam akıllı bilmiyorum.  Kimse seninle zaman vakit harcamaz.  Ben sana diyeyim ilk önce birşeyler öğren sonra git çalış hocam 

Edit : c# Dan Java ya geçme ben ettim sen etme  c# ın da Java dan farkı yok diyeyim sana. Popüler dil diye geçme 

Detayli yazip küçük düşürmek istemiyorum ama lütfen tutarsiz fikirlerinle milleti zehirleme. Adamin hayatı söz konusu, yarın bir gün evine götüreceği ekmek söz konusu.

İş işte öğrenilir, 

İşe gidersin "Ne bilmediğini öğrenirsin", eve gidersin araştırır öğrenir işe gider uygularsin. Hem senin için günler sürecek bir işin çözümü isyerinde iki dk cozulmustur. Sanki şiir ezberleyip ilkokul öğrencilerine okuyor gibi saniyorsun piyasaya iş yapmayi galiba. 

25 yaşındayken 5k üzeri maaş alanlarin hepsi öğrenciyken çalışmıştır.

Edit.  Merakli, kapasiteli adama herkes vakit harcar. 

Kaan tarafından 11/May/16 02:13 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Dogru yoldasincilarin soyledikleri her seye katiliyorum.

Ek olarak sunlari soylemek istiyorum:

Bu zamanlarda isin amaci sadece para degildir, hatta para olmasa da olur. Daha onemli 3 avantaji vardir:

-Sadece cvye yazmalik bile olsa is deneyimi olmasi. Bir de hele ki gercek anlamda is deneyimi kazanirsan tadindan yenmez. Fakat sana ilk asamada kahve getir gotur bile yapsalar degecek, ilerde dev faydasini gorecegin, bir IKcinin onune 60 tane cv geldiginde direkt seni one cikartacak bir sey bu.

-Networking. Orda tanidigin insanlar seni cevreleriyle tanistiracak, sonraki islerin icin referans olacak. Freelance bana ona yapacagin isler icin referans alman zor, alsan da pek anlam ifade etmiyor. Bir firmanin IT direktorunden, hadi cok kucuk bir yer olsun hic onemli degil, patronundan alacagin referans cok sey ifade eder. Tanidigin insanlar sayesinde ordan oraya ziplayabilecegini, bir firsat olusursa kulagina gelecegini ve bunlarin seceneklerini ciddi sekilde artiracagini da soyleyebilirim. Onun disinda kendini sevdirdiginde ve onlarla devam etmeni istediklerinde sen istemesen bile "hicbir sey bulamasam bile burasi var" dusuncesinin yarattigi kafa rahatligi paha bicilemez. Bu dedigimin tam olarak ne anlama geldigini son sinif olup da done done is bakma stresine girmis arkadaslarini gormeden anlayamazsin sanirim, gercekten azimsanacak bir rahatlik degil.

-Son olarak hem isyerinde hem de alinan islerde olay akisinin nasil yurudugunu ogrenmek de cok faydali bir sey. Bilen birinin sana 4 cumlede ozet gececegi sey icin sayfalarca sey okumaktan kurtarir seni. Ise nerden baslayacagini bilmeni saglar, mesela atiyorum bir ise girismeden once fizibilite cikarman gerektigini ve nasil yapilacagini ogrenirsin, ardindan is plani yapman gerektigini ve nasil yapacagini ogrenirsin. Fizibilite demek sadece bir rapor yazmak degildir; bir ise baslarken vakit, para, enerji kaynaklarini belirlemeni, bunlari birbiri icinde nasil trade edecegini, onceliklerini duzgunce siralamani ve bekledigin sonucun isine ne kadar yarayacagini gorerek kararlar vermeni saglayan bir hayat yetenegidir, cok onemlidir. Bunlarin yaninda alt ust iliskisini, biriyle bir sorunun oldugunda ne yapman gerektigini, adamakilli mail yazmayi,.. ogrenirsin. Basit gibi gorunen bu skilleri deneyimleyerek unlock etmek insana cok sey kazandiriyor.

Velhasil, senin zaten sormamis oldugun bir sorunun yanitini gecip pratige bakarsak:

-Sana geri donmemis olmalari normal karsilanabilir ama bir yerde hata yapmis oldugun anlamina da gelebilir. Gonderdigin mailleri paylasmak istersen daha iyisini nasil yazacagin konusunda onerilerde bulunabiliriz.

-Mail atmak bu cagin en primitif iletisim yontemidir ve insanlarin maile bakis acilari degisiklik gosterir. Attigin mailler ulasmasi gereken yere ulasmamis bile olabilir, sekreter okuyup silmistir mesela. Bazi insanlar mailleri ciddiye alip ciddiyetle yanit verirken bazilari ugrasmayi sevmiyor. Eger mumkunse randevunu alip eline cvni alip sahsen gitmeni oneririm. Ayrica konusarak ikna etmek, kac kelimesinin atlanarak okunacagini bilmedigin bir maille ikna etmeye kalkmaktan daha kolay ve verimlidir.

-Bu noktada verirsen cvni de elden gecirelim. Hatta istersen Kaan'a, unbalanced'a ve bana birer tane salla. Hepimizin olayi baska, degisik noktalarda onerilerde bulunabiliriz. Ikisinin de olmaz diyecegini sanmiyorum. Ingilizcesini yap onu da salla. Bir bakalim susleyelim.

Oyle iste, kolay gelsin (:

izzmarit tarafından 11/May/16 08:42 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 2626 Toplam Mesaj: 22
yazılım iş arıyorım