YGS‘Nin Bu Sene Kolay Olması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

Tamamiyle dershanelerin önemini azaltma politikasıdır. Sınava giren kimi gördüysem hep beklentilerinden yüxek puan aldılar. Bilnç altı olarakta bu kadar kolaysa evde biraz daha fazla çalışsam şu yada bu olurdum diyor.

Buda demek oluyor ki geçmiş össlerinde zor olması tamamiyle dershane sektörü lobisidir. Öğrenciler daha fazla ihtiyaç duysun hep bizim sistemden çıksın! 

Zaten o sınavlarda da haksızlık yapıldığı kendi öğrencilerine doping uygulandığı tescillendi. Bu elemanlarıda yüksek yüksek mevkilere haksız yere yerleştirdiler. 

Bu çarpık sistem yüzünden de türkiyede bir çok insan istediği işi ve bölümü okumuyor!! Sonucunda mutsuz bir ülke iş potansiyeli mevcut. 

lan sabah sabah bir oy kullandım bütün komplo teorim oluştu :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Bence mantıklı. Ama başlık ve konu içeriği ekşi sözlük formatında olmuş o yüzden seni eksiliyorum hocam. -rep.

DadasAdam tarafından 30/Mar/14 11:41 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

"Zaten o sınavlarda da haksızlık yapıldığı kendi öğrencilerine doping uygulandığı tescillendi. Bu elemanlarıda yüksek yüksek mevkilere haksız yere yerleştirdiler. "

Hocam bunun dışında yazdıklarına katılıyorum. Cemaat okullarından dereceyle yerleşen bir çok kişi tanırım.Sen uyurken bile ders çalışırlar.Bahsettiğin sistemin kurdu insanlar tarafından da çalıştırılınca derece çıkyor ortaya.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

"Zaten o sınavlarda da haksızlık yapıldığı kendi öğrencilerine doping uygulandığı tescillendi. Bu elemanlarıda yüksek yüksek mevkilere haksız yere yerleştirdiler. "

Hocam bunun dışında yazdıklarına katılıyorum. Cemaat okullarından dereceyle yerleşen bir çok kişi tanırım.Sen uyurken bile ders çalışırlar.Bahsettiğin sistemin kurdu insanlar tarafından da çalıştırılınca derece çıkyor ortaya.

kesinlikle günde 5000 soru çözenler var onlar ayrı bir tarafa. Ama yakın zamanda gelişen olaylarıda unutmayalım. sınav tekrarı, çalınan sorular vsvs

konu başlığı ile içerik girişi aynı gidince ekşi demeyin öyle hemencik yaw 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

sınav ve kolay olsa dahi büyük insan yığınlarında istatistik geçerli olduğu için puan-sıralama çok fazla oynamıyor ne yazık ki sınavda.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

biraz daha çalışsalar şu veya bu olmazdılar sonuçta kolay olunca herkes yapıyor sıralama yine oynamıyor önemli olan puan değil sıralama sonuçta 

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı

sınav ve kolay olsa dahi büyük insan yığınlarında istatistik geçerli olduğu için puan-sıralama çok fazla oynamıyor ne yazık ki sınavda.

dershaneye gitmeden kendi başınada yapılabileceği algısı kazandırılıyor. tabiki her zaman daha iyisi vardır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Geçen sene aynı netlerle 65bin busene 53 bininci oluyorum? Hala kolay diyorsunuz ya.

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek

kolay derken? o türkçelleri o sosyalleri görmedin hocam galiba?  ne yapcak eşit ağırlıkçı napcak sözelci?

istediğim sıralama gelmedi amq.  çıldıracağım. cevap kağıdı kontrol itiraz dilekçesi yazacağım :D

giriftzen tarafından 30/Mar/14 12:06 tarihinde düzenlenmiştir

fuck the system!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı

dershaneye gitmeden kendi başınada yapılabileceği algısı kazandırılıyor. tabiki her zaman daha iyisi vardır.

o algı öyle ama, 30 senedir öyle, dershaneye ne gerek var ki ? şunu şöyle çözün "emeli eve attım" bilmem neyin,formulün kısaltması falan yani okulda verilen kötü ve gereksiz öğretim ve aşağılayıcı eğitim yetmiyor birde aynısı para vererek özel kurumdan alıyor öğrenci böyle saçmalık olmaz.

Yaratsın o algıyı dershaneyi mi savunacağız şimdi, yaratmasa bile o kurumun başında ki arkadaşın ne bok olduğunu çoğu insan biliyor, çalıntı tez hazırlayan adam kalkmış yeni gelecekleri şekillendiren yetkiyi mi elinde tutuyor ? Hepsini toptan sikeyim, özellikle Türkiye'de bilgi macerasında her adam yalnızdır, hemde köpek gibi yalnızdır.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

kolay da olsa zor da olsa kontenjan artmıyor eğitim kalitesi artmıyor. o yüzden kendimi bildim bileli şu muhabbeti boş görmüşümdür. hele sınavdan hemen sonra sınavla ilgili konuşanlara uyuz olmuşumdur ilkokul hayat bilgisi sınavları dahil.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 1967 Toplam Mesaj: 23