Yılan Oyunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReaL_isT
    ReaL_isT's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar Turbo Pascal ile graph ünitesini kullanarak bi yılan oyunu (Nokia telefonlarında olan oyundan) yapmam gerekio ama bi türlü başaramadım.Programcılıkta yeniyim bana yardım ederseniz sevinirim. En azından bana program mantığı konusunda yardım edebileceğinizi düşündüm.

İlgilenen arkadaşlar bana yardım edin. pls.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackbird
    blackbird's avatar
    Erkek
    ben daha önce denemedim ama x-y koordinatları ve help bu işi çözer ben bir deneyeyim..

Çizmiş Ruhu Hisset...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netsonic
    netsonic's avatar
    Erkek
    az kaldı hoja oyun bitmek uzere yanlız burada kodları yayınlarmıyım bilemem...Bizim milletin kodları calıp kendi ismini yapıstırması beni uyuz ediyo...

bi bilgisayarcı için ha senin kız arkadasını becermis ha kodlarını calmıs veya kotuye kullanmıs aynı sey(oha amma abarttım a.k)

Anlamadıgım bisey ise bu olayı yaparken algoritmasını hazırlarken epey zorlandım...Sen demişsin ben programcılıkta yeniyim o zaman bu ödevi kim verdi sana hoja?Yeniysen kimse sana bu ağır ödevi vermez!!!!

Ortada bi ilginçlik var ama hadi hayırlısı...Oyunun derlenmiş halini veririm ama kodlar için söz vermiyorum ona göre...

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackbird
    blackbird's avatar
    Erkek
    Oyunun Derlenmiş Halini bende isterim.

Çizmiş Ruhu Hisset...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReaL_isT
    ReaL_isT's avatar
    Erkek
    Netsonic hoja bu oyun benim proje ödevim ve yanlızca pascalda 7 haftalık bi eğitim aldım. ders hocamda tutturdu yılan oyunu yapacan diye bana yardım et lütfen

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netsonic
    netsonic's avatar
    Erkek
    ok yardım edicem beni icq dan bul..
    85165968

icq yoksa mail at... netsonicc@yahoo.com (iki c"yle)

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReaL_isT
    ReaL_isT's avatar
    Erkek
    netsonic yardım etmek istemene sevindim. Aslında ben oyunun büyük bi kısmınıda yaptım ama graph unitesi hiç kullanmadım onun yerine textmode komutunu kullandım. Aslında benim yaptığım oyunda bi sürü hata var ama olsun belki senin yaptığın daha güseldir. codları mailime göndermen gercekten cok işime yarar. ama göndermek istemessen seni anlarım.

mail: hakan_cu@superposta.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netsonic
    netsonic's avatar
    Erkek
    2 haftadır hiç bişeyle ilgilenemedim...

Çünkü hergün ölüp ölüp diriliyorum a.k 20 yaş dişim çıkıyomuş dik çıkıcağına yan çıkıyomuş 1 tanesi diş etimi deliyo a.k hergün doğum yapıyorum sanki haftasonu ameliyat olacam...yani bugunden itibaren en az 2 hafta daha bişeyle uğraşamıycam....

oyunun %80 kısmı bitik hazır durumda fakat eksik şeyler var daha ses efektleri bile koymuştum pascalda...Full graph unitini kullandım kodlarda gayet anlaşılır procedure le ayırdım hepsini...

text mode da yapılır ama o cok kolay olur...Graph unitinde baya tecrube kazandım...Acaip hatalar verdi onları deneyerek buldum düzelttim falan filan

Herneyse 2-3 hafta beklersen kodlarıyla birlikte verecem dostum...Senin bu sırada projeni teslim süren bitmiş olabilir ama kusura bakma diycem...

İlaç almadan yerimde duramıyorum kaldı ki nası düşünüp de tamamlıyım...

Hadi see you

..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackbird
    blackbird's avatar
    Erkek
    Bizede gönder bakalım nasıl olmuş kodlu kodsuz fark etmez...

Çizmiş Ruhu Hisset...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReaL_isT
    ReaL_isT's avatar
    Erkek
    Ben yaptım oyunu projeyide verdim hocaya ama yinede netsonic, senin yaptığın oyunu görmek istiyorum cünkü ben graph kullanmadım onun yerine karakter aralıkları eşit olsun diye "textmode" diye bi komut kullandım. benimkide fena olmadı aslında (Laf aramızda okuldaki en ii projelerden biri oldu :)) Ama dediğim gibi netsonic ben daha amatör olduğum için graph kullanamadım ve senin yaptığınıda görmek istiyorum. ii bir programcı olmak için her saniye yeni bişiler öğrenmek gerek dimi?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReaL_isT
    ReaL_isT's avatar
    Erkek
    Bu arada unutmadan; Netsonic kardeşim, geçmiş olsun sana.
Toplam Hit: 4136 Toplam Mesaj: 15