folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Yine Bir Turknet Problemi

Yine Bir Turknet Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Arkadaşlar daha doğrusu problem TurkNet de mi modem de mi anlayamadım. Dün online işlem merkezinden arıza kaydı açmıştım düzeltmezseniz artık bırakacağım iptal edeceğim hizmetimi diye. 50mibt hız alıyordum (güya) ama dün ölçtüğümde 4.5mb filan çıktı deliye döndüm.

Neyse bugün aradılar dediler ki hattınız 100mbit e kadar destekliyor ve biz size 100mbit veriyoruz modeminizde sorun var. Dedim neden o zaman düşük alıyorum modeminiz dağıtmıyor dediler. Modem değerlerini buraya koysam anlayan bi arkadaş bakabilir mi sorun nedir ? nasıl çözeriz? Çünkü adamların dediğine de ikna oldum modemde de görüyorum 100mibt geldiğini Downstream bölümünden.

============================================================================
        VDSL Training Status:   Showtime
                        Mode:   VDSL2 Annex B
                VDSL Profile:   Profile 17a
                Traffic Type:   PTM Mode
                 Link Uptime:   0 day: 0 hour: 8 minutes
           VDSL Port Details       Upstream         Downstream
                   Line Rate:      5.149 Mbps      101.299 Mbps
        Actual Net Data Rate:      5.119 Mbps      101.153 Mbps
              Trellis Coding:         ON                ON
                  SNR Margin:       28.6 dB            6.4 dB
                Actual Delay:          0 ms              0 ms
              Transmit Power:        9.3 dBm          14.4 dBm
               Receive Power:       -5.4 dBm           1.8 dBm
                  Actual INP:        0.0 symbols       0.0 symbols
           Total Attenuation:       14.7 dB           12.5 dB
    Attainable Net Data Rate:     36.803 Mbps      101.608 Mbps
          VDSL Band Status    U0      U1      U2      U3      D1      D2      D3
      Line Attenuation(dB):  4.6    15.4    21.0     N/A    10.6    20.0    29.9   
    Signal Attenuation(dB):  4.6    15.0    20.4     N/A    10.6    20.0    29.9   
            SNR Margin(dB): 29.0    28.7    28.6     N/A     6.4     6.4     6.6   
       Transmit Power(dBm):- 4.4     5.8     6.5     N/A    12.3     7.8     7.0   

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

hat değerlerinde bir sorun yok gibi görünüyor. bence farklı bir modem alıp deneyin

işte öyle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
           VDSL Port Details       Upstream         Downstream
                   Line Rate:      5.149 Mbps      101.299 Mbps
        Actual Net Data Rate:      5.119 Mbps      101.153 Mbps

hattına ne geliyorsa onu aliyorsun. hat degerleri normal. wifi ile kullanıyorsan wifi kanalini degistirmeyi dene.

yine cozum yok ise bir yerden gecici modem bulup sorunun modemde olup olmadigini anla. bence direk sak diye modem alma.

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

asus modem almayın da ne yaparsanız yapın 2 tane anteni var antensiz huawei modem den beter amk modemi bide dünya para vermiştim. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Hocam eski turknet çalışanıyım. 8 yıldır turknet kullanıyorum ve çok nadir problem yaşadım. Yaşadığım zamanlarda da aradım sorunum çözüldü. Her firma için geçerlidir, ararım ama 1 günde ama 5 ayda, sorunum bir şekilde çözülür.

Sadece sana özel değil, her yaşanan sorunda buraya konu açılmasını anlamsız buluyorum. Arayıp görüşün, olmadı bayi ile olmadı genel müdürlükle görüşün, genel müdüre mail atın vs.

Zilyon tane konu açarak neyi çözümleyeceksiniz anlayamıyorum. 

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

Hocam eski turknet çalışanıyım. 8 yıldır turknet kullanıyorum ve çok nadir problem yaşadım. Yaşadığım zamanlarda da aradım sorunum çözüldü. Her firma için geçerlidir, ararım ama 1 günde ama 5 ayda, sorunum bir şekilde çözülür.

Sadece sana özel değil, her yaşanan sorunda buraya konu açılmasını anlamsız buluyorum. Arayıp görüşün, olmadı bayi ile olmadı genel müdürlükle görüşün, genel müdüre mail atın vs.

aradığım kişi sensin o zaman ReiS :))) hocam farkındaysan konuda sorun turknet te mi anlayamadım modemde gelen değeri görüyorum ama şu hızı alıyorum diye bi ibare kullandım. Yani direk türkneti suçlamadım. Bu yüzden beni yanlış anladığını düşünerek seni tekrar konuyu okumaya davet ediyorum :) 

Şimdi hocam bi öneri sunar mısın bana bu hızı nasıl çözeceğim ? Arkadaşların dediği gibi farklı bir modem deneyip birde öyle bakacam. Bunun dışında ne yapabilirim ? Dediğin gibi önce müşteri hizmetleri ile görüştüm zaten. Ben 50 mbit sanıyordum 100mbit miş onlardan öğrendim :))) 

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Hat değerlerin çok iyi hocam, olayın turknet ile alakası yok gibi duruyor.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

1 yıldır aboneyim bende şimdiye kadar geçen haftalarda 1.5 gün internetim gitti bir daha gitmedi

ama oradaki adam söylemişti aralıkta altyapı düzenlemesi yapılacak 1-2 gün gidebilir haberiniz olsun diye

35 mbit hız veriyoruz bodruma aralık -ocak gibi 100mbit açıyoruz bodruma demişti ben gayet memnunum

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı
    EmiRReiS bunu yazdı

aradığım kişi sensin o zaman ReiS :))) hocam farkındaysan konuda sorun turknet te mi anlayamadım modemde gelen değeri görüyorum ama şu hızı alıyorum diye bi ibare kullandım. Yani direk türkneti suçlamadım. Bu yüzden beni yanlış anladığını düşünerek seni tekrar konuyu okumaya davet ediyorum :) 

Şimdi hocam bi öneri sunar mısın bana bu hızı nasıl çözeceğim ? Arkadaşların dediği gibi farklı bir modem deneyip birde öyle bakacam. Bunun dışında ne yapabilirim ? Dediğin gibi önce müşteri hizmetleri ile görüştüm zaten. Ben 50 mbit sanıyordum 100mbit miş onlardan öğrendim :))) 

Dostum Selamlar

Ben haklısınız yada değilsinizdir demiyorum, sadece gına geldi turknet konularından direk onlarla görüşmeniz daha iyi diye düşünüyorum.

Soruna gelecek olursak, ya hat yada modem sorunudur. Ama modem arayüzündeki değerler 100 mb i aldığını gösteriyor. Ama tabi bu değeri görüyor olman modemde %100 sorun olduğunu göstermez. Yine hatta sorun da olabilir.

Bazı modemler 16 + üstü hızlarda saçmalayabiliyor. En temizi bu hızı alabilen birisinin modemini ödünç alıp deniyor olmandır.

Şuan için yapabileceğin en temiz  ve basit seçenek bu gözüküyor.

Sorunun yine çözülmezse, şirket sahibinin mail adreside var, sıkıntı yok : )

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Konu dışı olacak ama referansımla üye olabilirsiniz :/ hem siz hem ben bir ay ücretsiz internet kullanırız 

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek
    VDSL2 Annex B kısmını A olarak değiştir modemi aç kapa.

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
Toplam Hit: 2200 Toplam Mesaj: 15
problemi net hız modem turk değerleri