folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Yörsan Ürünlerini Boykot Edelim!!

Yörsan Ürünlerini Boykot Edelim!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

5 ay önce Tek-Gıda İş Sendikası fabrikada sendikalaşma hareketi başlatıyor. 22 Kasım tarihinde yeterli çalışanı örgütleyen sendika yetki almak için bakanlığa müracaat ediyor. Bakanlık hukuksal prosedürü işleterek 4 aralıkta Yörsan’dan çalışanların listesini istiyor. 5 Aralıkta ise olan şu; 16 işçi işten çıkarılıyor. 7 Aralıkta ikinci darbe geliyor ve tam 70 işçinin işine son veriliyor. Bu işten çıkarmalarla sendikanın ilk başta müracaat için yeter işçi sayısı olan 235, 350 ye çıkıyor. Sonrasında, 8 ve 9 Aralık günlerinde işten çıkarılan işçi sayısı 400’e ulaşıyor. Kıyıma bakar mısınız? İşten çıkarılma gerekçesi için otomasyona geçildiğini söyleyen şirketin aslında otomasyona filan geçmedi de biliniyor. Kaldı ki böyle bir durumda bile işveren en az 1 ay öncesinde bu durumu işçilere açıklamak zorunluluğunda! Zaten 11 Aralıkta basında çıkan duyuruda bu bilgiye yer vermemeleri ile kendi kendilerini yalanlayan duruma düşüyorlar.

Özet : Şu anda sendikalaştıkları için 500 kişi işten çıkarılmış bulunuyor. Yapılacak şey çok basit markete gittiğinizde raftan başka yörsan almamak.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    o zaman satış yok üretim azalır daha çok işçi çıkarılır?

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

NoName bunu yazdı:
    -----------------------------

e yani  

kontra bisiklet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek
    şu sendikalar bi skme yaramıyo.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunus_89
    yunus_89's avatar
    Erkek

adamgibi bunu yazdı:

NoName bunu yazdı:

e yani  

Hayır.Adamlar satış olmadığı için değil işçiler haklarını istediği için işten çıkartıyorlar.Satışla ilgili değil.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Çaykur'unda adı ergenekonla şey ediliyor.

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=18428

Acaba onunla alakalı birşeyden olabilir mi?

Yörsan'ın başkanı çaykurunda başkanı oluyormuş ya ondan dedim. Mustafa Türkel.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    haklısın.fakat 500 kişinin sendikalaşma kararı almasına vesile olan çalışma şartlarının veya yörsanın keyfi uygulamalarından 500 kişiyi işten çıkarttığı bir ortamda. mevcut işcilerin geleceği ne kadar parlak olur tahmin etmek zor olmaz.ayrıca sendikalaşma ülkemizde hala terör örgütü kurmak gibi algılanıyor.birçok çalışan yörsan işcilerinin düştüğü durumu görünce sendikalaşmaktan korkacak.korkarak nereye kadar gider bu?sendika çalışanın hakkını korur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek

fastottoman bunu yazdı:
    şu sendikalar bi skme yaramıyo.

onlar anca kendi cebini dolduruolar :)

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunus_89
    yunus_89's avatar
    Erkek

Triumph bunu yazdı:
    haklısın.fakat 500 kişinin sendikalaşma kararı almasına vesile olan çalışma şartlarının veya yörsanın keyfi uygulamalarından 500 kişiyi işten çıkarttığı bir ortamda. mevcut işcilerin geleceği ne kadar parlak olur tahmin etmek zor olmaz.ayrıca sendikalaşma ülkemizde hala terör örgütü kurmak gibi algılanıyor.birçok çalışan yörsan işcilerinin düştüğü durumu görünce sendikalaşmaktan korkacak.korkarak nereye kadar gider bu?sendika çalışanın hakkını korur.

Sendika cebini doldurur.Yatlar katlar abd de lüks daireler sendikacının.Ayda 500 lira maaş açlık sefalet sendikacı işçinin.Yörsanı boykot ediyorum ama sendikalarıda kızıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

haklısın bilahare türktelekom grevinde sendika çalışanı şerefsizlerin fiber optik kabloları kesmesi,memur sendikalarının açgözlü politikalarını gördükten sonra.sendikalar gelirlerini nerden,nasıl sağlıyor bilmiyorum ama işcilerin ihtiyaçlarını sömürerek kazanıyor olması muhtemel.çünkü ortada böyle bir görüntü var.bunun yasal düzenleme ile değiştirilmesi gerek.çünkü ortaya açgöz,paragöz işci ve sendikalar gibi bir model çıkıyor.buda mağdur olan işci kesiminin direnişine köstek oluyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi
    Destek vericem.

allcolorsarebeautiful.net
Toplam Hit: 3123 Toplam Mesaj: 31