folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Youtube İşi Ne Oldu Fikirlerim ( + Kendi Hikayem )

Youtube İşi Ne Oldu Fikirlerim ( + Kendi Hikayem )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek

özelden cok yazan oldugundan konu acma gereksınımı duydum. zamanında actıgım konu patlayıp gıtmıstı hatırlayacagınız. arkadaslar hem ben ne yaptım hem de durum nedır bılgı vereyım ıstedım akıllardakı soru ısaretlerı kalksın. 

- actıgım konuyu bır muddet sonra mecburı bıraktım. bır cok arkadas yardım ıstedı kımıne yardım ettım kımıne etmedım sonunda komple bıraktım öncelıkle nedenı ben bır kapıydı paylastım forumda gırmek ısteyene ılham vermek ıstedım yapan yaptı zaten. bazı arkadaslar yogun bır sekılde anlatma soyleme senın yuzunden kazanclar dustu ısın getırısı azaldı vsvs dıye cok baskı yapınca ben de sonunda dayanamadım paylasımı bırakım

- youtube spam bıttı mı ? bence bıttı. nasıl bıttıgı ıse hocam eskı tadı tuzu yok odeme yapan yok, spam eskısınden daha zor vsvs cok faktör var. ama tecrube sahıbı arkadaslar elbet 3 5 yıne kazanacaktır ancak eskısı gıbı 40 50 60 lar hayal oldu. ödeyen sırket var mı dersenız ben de bılmıyorum ılgılenmıyorum artık spamdan gelecek 1 2 ıcın ugrasmıyorum acıkcası

- özgun ıs yapar mı dersenız yapar hocam bu ıs bıtmez denemek ısteyenler bence bır adım atmalı

- ben ne oldum dıyenler ben bır cafe bır anaokulu bır meyhane actım youtubeden elımde bunlar kaldı. ustune ozgun youtube calısmalarım harıcı ınternet uzerınde farklı bır ıkı ıse de gırdım sımdı acıklamak ıstemıyorum basarırsam yıne bır konuyla sızı yonlendırırım umarım :) 

- Ve sunu unutmayın derım bugun bılgısayar almak ıstesem bır seyden anlamadıgımdan burada konu acarım. bilgisayarımı formatlamak ıstesem beceremem web sıtesı tasarlayamam programlama dıllerınden anlamam. kısacası cogunuzun bıldıgınden cok cok daha az bılgıye sahıbım. buna ragmen ben bıle ıyı paralr kazandıysam ve yıne kazanacagımdan emınsem ıstedıkten ugrastıktak yılmadıktan sonra sızde kazanabılırsınız bunu unutmayın yılmayın derim....

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

spam bitti son darbeyi quiz vurdu .. Musicnations artık üye kabul etmemeye partnerden atmaya başladı .. adam gibi network kalmadı ..

tam 2 sene önce bu iş süperdi :) şimdi özgün yapacaksanız devam

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Bu arkadaşın hesapları dolaşıyor hacklenmişti.drexler kullanıcı adı birşey vs gönderirse kontrol edin :)

Eğer hesabını geri aldıysanda bu mesajı yazmak görevim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kendisi ustadır, sayesinde iyi kazandım ve kazancım bana göre gerçekten kurtarır bir rakamdı
    bende başımdan geçenleri ve bildiklerimi yazmak istiyorum.

-spam ve spam türü çakallıklar tamamen bitti sayılır derecelerde bitmiş durumda, hatta öyleki tek hesapta 1 spam+1 özgün kanalın kayıtlı olsa ve spam kanal algılanıp işlem gördüğü an burdan özgün kanalda nasibini buluyor ve özgün kanalında para kazanması kapatılıyor (başıma geldi)

-özgün videolarda bile türlü sıkıntılar yaşanıyor mesela çok tıklanma almış paranın mına koymaya aday ve özgün olan bir video "reddedildi (yeniden yüklemeye izin verildi)" uyarısı ile kaldırılıyor yani spam muamelesi görüyor (başıma geldi)

-seo sistemi çok değişti eskisi ile alakası yok bir videoyu yüklüyorsun ve aylar sonra tıklar artmaya başlıyor yani yeni bir kanalı tutturmak büyük sabır ve emek istiyor, kanaldaki abone sayısı az ise işin zor demektir

-son dönemde partner şirketleri çakala bağlamış durumda ödeme yapılmıyor yada gecikiyor, adsensedeki ünlem soru işareti gibi saçmalıklar ile uğraşırım diyorsan adsense en kralı olur paran gününde yatar

-bana göre bütün bu zorlukların tek sorumlusu ytpara forumu gibi platformlardan kaynaklıdır, bu forumlar insanları çakallığa itti ve gül gibi uyuyan youtube yılanını uyandırdılar

-son olarak tavsiyem yabancı dilde özgün videolar ile çalışmaktır şimdiye kadar türkçe içeriklerden kazananı görmedim, eğer yanlışlık varsa beni düzeltin

LhaNeT tarafından 27/Eyl/15 00:05 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Ekin Soyak diye bi bebe, 3-5 şaka videosu çekip biraz abone kasıp sonra günlük vlog çekmeye başladı, kedi yatağıma sıçtı,  bugun kaydırakta kaydık gibi günlük videolarla ortalama video basına 300 bin izleme ile ayda 6-7 bin lira kazandıgını duydum..

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Bu arkadaşın hesapları dolaşıyor hacklenmişti.drexler kullanıcı adı birşey vs gönderirse kontrol edin :)

Eğer hesabını geri aldıysanda bu mesajı yazmak görevim

benım hesabım ne zaman hacklenmıstı hoca ? benım nıye haberım yok :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

2 yıldır sadece izliyorum ve sürekli adıma tıcam diyorum  bu işe işin teorisini çok iyi biliyorum pratikde birşey yok.

kamera tripot mikrafon ve green screen olayını çözdüm .

yarın ışıklarımı da yapıyorum.

ve çekimlerime başlıyorum.

türkçe içeirk kazanmaz vs diyenlere katılmıyorum.

şöyleki

5 yıl önce esamesi yoktu böyle şeylerin.

şu bir gerçek artık olay internette dönüyor. şimdiden biryer tutup üstüne gidlirse 1 2 3 yıl sonra ne olacağı belli olmaz.

ben ciddi anlamda b planı olarak bu işe yönelmiş durumdayım. ve amacım b planını a planıma çevirmek. ve asıl işimi bunlardan oluşturmak

https://t.me/pump_upp
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

ben de zamanında youtube işini araştırıp uğraşıp kendimce bi şeyler yapmaya çalıştım. ancak bi gün dank etti. haber videoları koyarken çinde yürüyen merdivende ölen bi kadın vardı onun videosunu ilk koyan hiti topuluyacaktı.o videouyu koyarken rahatsızlık hissettim. başkalarının ölümü üzerinden para kazanmak... veya cinsellik çıplaklık üzerinden para kazanmak bunların izlenmesine sebep olmak vs. rahatsızlık hisseterdi bana. az buçuk inançlı hassas biri sayılırım öbür türlü çok ince eleyip sık dokumak lazım video seçerken. sonuçta böylece youtube spam maceram sona erdi :)

şu an yapmak istediğim şey compare versus tarzı animasyon videolar yapmak. misal turkish army vs russian army.

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

E peki @drexler hocam, ne gibi yontemler kaldi youtube orjinal kanal disinda, ayda 3k-4k getiri yapabilecek?

http://yigitdemirag.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek
    anubisx bunu yazdı

E peki @drexler hocam, ne gibi yontemler kaldi youtube orjinal kanal disinda, ayda 3k-4k getiri yapabilecek?

az beklemek gerek ortam durulmalı once az sabır lazım sonra zaten ıs yoluna gırecek sımdılık net bır sey dıyemem. ozgun turkce kazandırır ama 10 k yabancı 10 dolar verıyorsa aynı ıcerıgın turkcesı 10k da 4 dolar kazanır mantık bu ama anadılımız oldugundan turkcede yaptıgımız vıdeoları yabancı dıllerde yapmak cok zor olacagından sıze kalmıs dıyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Özgün Türkçe KESİNLİKLE çalışmayın. 

bkz: http://www.tahribat.com/forum/adsense-ekibi-ile-nasil-iletisime-gecebilirim--211691

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 2284 Toplam Mesaj: 20
youtube youtube