Youtube Nasıl Başa Çıkıyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

adamların hattı TR'nin yurt dışı çıkış hattından büyüktür

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    cankol bunu yazdı

youtube dünya internet trafiğinin %17si mi %27sini mi ne işgal ediyordu öyle birşey gördüm/okudum bir yerlerde. yani youtube kapansa internet hızlanıcak :D

sus sus deme öyle deme deme bizimkiler hemen çok yutub izliyorsunuz ondan yavaş bu net derler :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Başka bir etki de google'un kendi dosya sistemini yazması ve böylelikle kendi işletim sistemi ile kendi dosya sistemini kullanarak böylelikle verilerin çok da hızlı ve çok daha yüksek miktarda sıkıştırarark alandan tasarruf yapıyorlar. Başka bir arkadaşın da dediği gibi tek bir yerde sunucuları yok genelde kıtalar arası sunucuları bulunmakta bi kısmı sadece yedek yapıyor muazzam bir ekip ve sistem çalışması var arkasında.

Love is nothing without fucking.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    cankol bunu yazdı

youtube dünya internet trafiğinin %17si mi %27sini mi ne işgal ediyordu öyle birşey gördüm/okudum bir yerlerde. yani youtube kapansa internet hızlanıcak :D

sus sus deme öyle deme deme bizimkiler hemen çok yutub izliyorsunuz ondan yavaş bu net derler :D

ahahaha :D hocam paylaşılan videolardan yola çıkarak facebook veri merkezi videosunu izledim. adam diyor ki bir server rack 500 terabyte. hani total veri boyutunu düşünmeye hesaplamaya gerek yok. kaldı ki bunların hat çıkışları bizim ana omurgayı tek başına siker atar :D

sonra türkiyeye niye bilişim şirketleri yatırım yapmıyor, ulan daha ülke içindeki internetin hızını ayarlayamıyorsun yurtdışını hiç saymaya gerek yok adamlar mal mı gelsin kursun buraya veri merkezi :D

şu 1 mayıstan sonra ben TTnette bi kediye trafo girmesi benzeri bir senaryo bekliyorum acaba nasıl kaldıracak sistemleri (kaldırmayınca napıcaklar) :D

imza.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    cankol bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    cankol bunu yazdı

ahahaha :D hocam paylaşılan videolardan yola çıkarak facebook veri merkezi videosunu izledim. adam diyor ki bir server rack 500 terabyte. hani total veri boyutunu düşünmeye hesaplamaya gerek yok. kaldı ki bunların hat çıkışları bizim ana omurgayı tek başına siker atar :D

sonra türkiyeye niye bilişim şirketleri yatırım yapmıyor, ulan daha ülke içindeki internetin hızını ayarlayamıyorsun yurtdışını hiç saymaya gerek yok adamlar mal mı gelsin kursun buraya veri merkezi :D

şu 1 mayıstan sonra ben TTnette bi kediye trafo girmesi benzeri bir senaryo bekliyorum acaba nasıl kaldıracak sistemleri (kaldırmayınca napıcaklar) :D

hocam akk çıktığı gibi başka zımbırtı çıkar. Günlük kota gelir günlük 5 gbı geçen anlık düşer ertesi gün yükselir. Onu çekeriz 2 yıl. Sonra o kalkar en yüksek verilen hat 12mbit olur en düşüğü 4 mbit olur. 12 üstünde efsane para isterler. fikir bol

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwateR
    SwateR's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Ben bunlarin internet bant genisligini algilayamiyorum. Kac terabit la acep?

Başka bir videoda elemanın söylediğine göre saniyede 1 Petabyte' ın üzerinde (internetin tamamamında daha fazlasıymış.)

https://youtu.be/zDAYZU4A3w0?t=3m32s

SwateR tarafından 20/Mar/17 18:50 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

2019 ile birlikte AKK kalkarsa Almanya'daki gibi internet takip sistemi gelecek büyük ihtimalle. Almanya'da torrentten korsan içerik çekerseniz haftaya kapınıza uyarı mektubu geliyor bi daha yaparsanız 150 euro gibi bir para cezası geliyor.

Servis sağlayıcılar korsanı böyle engelleyince sattıkları internet paketlerinin içine kendi film ve dizi servislerini ekleyecekler ve ücretsiz diyecekler aslında yapacakları zam ile parasını her türlü alacaklar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

2019 ile birlikte AKK kalkarsa Almanya'daki gibi internet takip sistemi gelecek büyük ihtimalle. Almanya'da torrentten korsan içerik çekerseniz haftaya kapınıza uyarı mektubu geliyor bi daha yaparsanız 150 euro gibi bir para cezası geliyor.

Servis sağlayıcılar korsanı böyle engelleyince sattıkları internet paketlerinin içine kendi film ve dizi servislerini ekleyecekler ve ücretsiz diyecekler aslında yapacakları zam ile parasını her türlü alacaklar.

hocam bu 8 mbit'e kadar bağlantı hızı ilk çıktığı zamanlarda geçmiştim. 2. ay 12 günde 200 küsür GB devirip deli gibi film indirmiştim.

13. gün telekomdan ekipler geldi, çok yoğun internet kullanıyorsunuz santralde yoğunluk oluyor kullanımızı inceledik  çok film indiriyorsunuz, tekrarı halinde mahkemeye vereceğiz demişlerdi

bende hani limitsizdi ulan bu dediydim devam etmiştim köklemeye ama kimse gelip gitmemişti bir daha :)

cankol tarafından 20/Mar/17 19:09 tarihinde düzenlenmiştir

imza.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam o dönemde Türk Telekom özel ekipler kurarak interneti komşularıyla ortak kullananların peşine düşmüştü. Ancak baktılar yasal olarak bi şey yapamayacaklar bu AKK saçmalığını başımıza sardılar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

@mkyb Komşuya gerek yok tek başıma yeterim ben onlara :) ya iki kuruş fazla harcayıp altyapıyı sağlam yapsalar hiç böyle kimseyle yüz göz olmazlar kimse de koydukları fiyatlara tepki göstermez ama çingenlik yapıyorlar adeta.

imza.
Toplam Hit: 3767 Toplam Mesaj: 25
youtube youtube